Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ketmia - Hibiscus zimujące w gruncie i domowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Ketmia - Hibiscus zimujące w gruncie i domowe

katel 12:17, 07 lut 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
To mój maluszek kupiony wiosną 2014 nie miał jeszcze listków. Miał być niebieski ze zwykłymi zielonymi listkami a jest taki:

Mam nadzieję że przetrwa zimę, już trzeci czy czwarty raz go okrywam tej zimy bo na zmianę jest ciepło i zimno.
Po jakim czasie można się spodziewać kwitnienia hibiskusa z nasion?
Dostałam kilka samosiewek od przyjaciółki i ciekawa jestem jak długo przyjdzie mi poczekać na kwiaty.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
szksat 08:20, 17 lip 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 24
Witajcie Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy. Czytam i czytam i chyba całkiem się już od ogrodowiska uzależniłam Mam w ogródku ketmię o niebieskich kwiatach. Rośnie u mnie 4 lata i jest już całkiem sporym krzaczkiem, ale jak ją sadziłam nie za bardzo miałam pojęcie o ogrodzie, bo całe życie mieszkałam w bloku. No i oczywiście nei przewidziałam, że rośliny się potrafią mocno rozrastać. I tutaj moje pytanie: czy jest szansa na przesadzenie tak dużej rośliny, a jeśli tak, to kiedy najlepiej to zrobić?
zbigniew_gazda 08:36, 17 lip 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
4 lata to pikuś dla ketmii. Jak liście w jesieni opadną to ją wykop delikatnie z dużą bryłą ziemi i nawet "nie poczuje". Po tym zabiegu podlewaj w nowym miejscu mocno aby przed mrozami miała wilgoć. Jak posadzić - to wiesz pewnie : wykopać dołek o średnicy większej o min. 20 cm niż średnica bryły. Na dno nasypać dobrej kompostowej ziemi, wstawić roślinę i stopniowo nasypać gleby do połowy, udeptać i nalać wody aż się zrobi błoto. Znowu nasypać ziemi do pełna i dobrze ubić, mocno podlać. Powodzenia.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
szksat 21:14, 17 lip 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 24
Wielkie dzięki Tak zrobię
katel 22:11, 25 sie 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Na początku roku pytałam jak długo trzeba czekać na kwitnienie ketmii z siewu. Teraz sama już znam odpowiedź więc się podzielę. Krótko - w zeszłym roku posadziłam kilka siewek, najwyższa miała ok 30 cm. W tym roku mocno podrosły i pierwsza właśnie zakwitła, pąków jest więcej więc czekam niecierpliwie jakie kolorki będą.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kat_k 22:47, 09 maj 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 26
Witam wszystkich ogrodników!

Mam kilka nasionek hibiscusa i nie wiem którą stroną sadzić do góry, którą do dołu? Jakieś porady jeśli chodzi o sadzenie i uprawę?
katel 07:51, 12 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
kat_k napisał(a)
Witam wszystkich ogrodników!

Mam kilka nasionek hibiscusa i nie wiem którą stroną sadzić do góry, którą do dołu? Jakieś porady jeśli chodzi o sadzenie i uprawę?

Ja nie siałam tylko dostałam siewki od kogoś kopane z ogrodu - myślę więc, że te nasionka same się dobrze ułożą jak na ziemię upadną bo skoro same się wysiewają to sobie radzą .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kat_k 00:00, 06 lip 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 26
Dzięki za odpowiedź
Beata333 10:28, 25 lip 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Pozdrawiam!


Mam ketmie bylinowa. Dwa lata zimowala bez problemu, ogród w Borach Tucholskich, zima bywa minus 20 st. W tym roku nie wypuściła wegetacji. Stoją badyle zeszłoroczne 5 cm od ziemi. Nie daje znaku życia.
Poprzednie lata pięknie kwitła.

Chyba popełniłam błąd, bo obcielam jej wszystkie pędy we wrześniu ubiegłego roku. Czy nie za wcześnie?

Pytanie , czy roślina żyje?

Wykopać ją, czy czekać do przyszłego roku?

Chodzi mi o to czy może odbić z korzeni w następnym sezonie. Szkoda mi purpurowej księżniczki rzbaty
Gardenarium 18:36, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrzuć i kup nową. Nie rozczulaj się, albo kup coś innego, co przezimuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies