Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

adewzuol 13:35, 23 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
U mnie też słabo mi idzie z ogrodowymi. Zasadniczo na zimę ich nie okrywam, dopiero w styczniu, albo lutym jak przychodzą przymrozki (tak było w ostatnich dwóch latach) wtedy otulinkę zostawiam do wiosny, aż miną incydenty z przymrozkami. Słabo mi kwitnie. a metr dale jest bukietowa i kwitnie bez zarzutu.

Mirella ślicznie u Ciebie, czysto i tak gustownie.
____________________
Ewelina W piaskownicy
ewad 17:24, 23 lis 2020


Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 34
Podłączę się do pytania o hortensje ogrodowe, jeszcze ich nie mam, ale od jakiegoś czasu coraz częściej o nich myślę, zwłaszcza po obejrzeniu Twoich Mirelka, piękne je masz
____________________
Ewa
MiluniaB 11:34, 25 lis 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basia, Ewelina, Ewa - dziewczyny nigdy nie okrywam hortensji ogrodowych. Muszę dodać, że w moim regionie zimy łagodne. Bardziej groźne są wiosenne przymrozki. Zdarza się, że niektóre gałązki przemarzną i muszę je wyciąć, ale w zasadzie nie mam z nimi problemu. Przycinam przekwitnięte kwiatostany dopiero po weekendzie majowym kiedy jestem pewna, że już przymrozki im nie zaszkodzą. Solidnie podlewane i nawożone każdego roku pięknie kwitną



____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 11:58, 25 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Mirella właśnie u mnie wiosenne przymrozki zniszczyły nowe pąki zaryzykuję jednak i posadzę na nowo tworzonej rabacie kilka sztuk, no tak mi się podoba u Ciebie ten kadr czy wszystkie to jest jednakowa odmiana czy po prostu jeden kolor ze względu na glebę?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 12:42, 25 lis 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Aneta co do jednakowej odmiany - trudno powiedzieć. To są bardzo stare hortensje pamiątkowe niektóre jeszcze po Męża dziadkach, inne dostałam od starszego Pana dawnego sąsiada, a jeszcze inne od rodziny. Jednakże wszystkie mają taki sam kolor i bardzo podobne kwiaty (różnią się wielkością kwiatu i środkiem kwiatu, ale to takie szczegóły nie zauważalne dla oglądających).

Posadź koniecznie, ale pamiętaj, że muszą mieć więcej cienia niż słońca - w słońcu nie dadzą rady.

Jeszcze nie zaczęła się zima, a ja już z utęsknieniem czekam na wiosnę, tego co będzie się działo na forum i Twoich zmian
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 12:57, 25 lis 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
MiluniaB napisał(a)
Aneta co do jednakowej odmiany - trudno powiedzieć. To są bardzo stare hortensje pamiątkowe niektóre jeszcze po Męża dziadkach, inne dostałam od starszego Pana dawnego sąsiada, a jeszcze inne od rodziny. Jednakże wszystkie mają taki sam kolor i bardzo podobne kwiaty (różnią się wielkością kwiatu i środkiem kwiatu, ale to takie szczegóły nie zauważalne dla oglądających).

Posadź koniecznie, ale pamiętaj, że muszą mieć więcej cienia niż słońca - w słońcu nie dadzą rady.

Jeszcze nie zaczęła się zima, a ja już z utęsknieniem czekam na wiosnę, tego co będzie się działo na forum i Twoich zmian


Ale mi teraz miło Także czekam na wiosnę i będzie się działo... Mam takie miejsce gdzie brzoza rzuca dużo cienia i tam właśnie je posadzę, rysuję "projekt" i wrzucę u siebie jak będzie gotowy.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
adewzuol 17:46, 25 lis 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Mirellka, a zdradź, proszę czym nawozisz, kiedy w jakich dawkach? Masz jakiś ulubiony nawóz czy raczej naturalnie, organicznie.
Ja swoje grubo podsypuje obornikiem oraz kompostem. A na wiosnę podlewam florowitem, gnojówkami. Sztucznego też coś podrzucam.
____________________
Ewelina W piaskownicy
malgorzata_s... 11:37, 26 lis 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Nadal pięknie) No i właśnie o to chodzi aby ogród cieszył oko cały rok Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kasiek 15:11, 26 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Znalazlam Cie Hortki masz obledne...
____________________
Bawarka
MirellaB 18:48, 27 lis 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ewelina w marcu i czerwcu nawożę nawozem do hortensji, podlewam florovitem i nawozem do hortensji magiczna siła.
Nie stosuję żadnych naturalnych sposobów. To mój sposób na ładne hortensje ogrodowe Spróbuj mojego sposobu
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies