Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

MiluniaB 12:16, 22 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dziewczyny napiszcie od kiedy zaczynacie wiązać trawy?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
BasiaLT 20:51, 23 paź 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ale masz ślicznie. Bardzo jestem ciekawa wiosennego efektu zakwitnienia tych wszystkich cebulowych.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
MonikA 12:17, 24 paź 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Ja zazwyczaj wiąże w listopadzie, albo początek grudnia. wiąże tylko miskanty, rozplenice zostawiam, wyglądają pięknie.
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
ewad 18:13, 24 paź 2020


Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 34
Ja trawy zaczynam wiązać późną jesienią, zazwyczaj raczej w grudniu, jak zaczynają wiać silne wiatry. W zeszłym roku była piękna jesień, tak więc i trawy powiązałam dopiero przed świętami Bożego Narodzenia. Też wiążę tylko wysokie trawy, rozplenice zostawiam nie powiązane. Lubię przez zimę patrzeć na nie, czasami fruwają liście po ogrodzie, ale nie ma to dla mnie problemu, aby je pozbierać
____________________
Ewa
Ania111 18:16, 24 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
MiluniaB napisał(a)
Wiola bluszcz w poprzednim ogrodzie sama rozmnażałam. Ze 120 sadzonek przyjęło mi się 70. Potem jeszcze dokupiłam na całą siatkę.

To zdjęcia z mojego poprzedniego ogrodu






Niecałe 3 lata dla uzyskania efektu zielonej ściany. Dużo przetykania pędów przez siatkę, fajnym sposobem na szybki rozrost jest uszczykiwanie końcówek - wówczas szybciej się rozrasta puszczając kilka nowych gałązek, dużo podlewałam, czasami nawoziłam. Efekt był mega Sadziłam gęsto i po 3 sztuki sadzonek do dołka dla uzyskania szybkiego efektu. Kupne też sadziłam w małych odległościach, ale z perspektywy czasu wiem, że mogłam posadzić szerszej i efekt też by był taki sam.

Obwódka z bukszpanu żywopłocik pomysł bardzo fajny. Zależy jaką chcesz wysokość - żurawek może nie być widać zza obwódki





Jaka fajna ściana z tego wyszła
____________________
Ania Spelnione marzenie
MirellaB 18:49, 25 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Basia dziękuję Ciekawa jestem cebulowych, sporo posadziłam, oby żaden gryzoń ich nie zjadł

Monika, Ewa to ja zwiążę trawy w połowie listopada

Ania prawda - fajna
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 19:16, 25 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mysza 15:41, 05 lis 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Hej Mirelko.
Bajecznie wygląda Twój ogród jesienną porą. Rozplenice niezmiennie uwielbiam i też posadzę w nowym ogrodzie.
Piękne róże, szczególnie podoba mi się ta bladoróżowa. Czy ona powtarza kwitnienie i czy pachnie?? Lubię pachnące różyczki.
Ja mam na razie jednego ML, prezent od sąsiadki. Wsadziłam do donicy i zaplanowałam związać go w grudniu czerwoną kokardą, tak na święta trochę))
Zostawiam buziaki.
____________________
Gosia
MiluniaB 15:46, 11 lis 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Gosia Fajnie, że zaglądasz Gośka wszystkie moje róże powtarzają kwitnienie i w większości pachną - szalone, kwitną do mrozów
Taka bardzo jestem ciekawa Twojego nowego ogrodu. Rozczuliłaś mnie tym jednym Miskantem ML, ale wiem o co chodzi - idziesz bardzo dobrą drogą Jednak lata pobytu na forum dużo dają

Gosiaczek jesteśmy w kontakcie - buziaki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 00:02, 12 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
MirellaB napisał(a)
Basia dziękuję Ciekawa jestem cebulowych, sporo posadziłam, oby żaden gryzoń ich nie zjadł

Monika, Ewa to ja zwiążę trawy w połowie listopada

Ania prawda - fajna




Zmyłki robisz
Czasami nie wiem gdzie jestem musiałam sprawdzić na jakim wątku jestem.
Tu Mirela tam Mirela

Wodę z baseniku już spuscilas czy jaj to się u ciebie odbywa.

Dzięki że ci się podobaja moje zakątki.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies