Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Hebe

Pokaż wątki Pokaż posty

Hebe

Gardenarium 08:12, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odradzam plastik na rabacie, polecam zdrową uprawę bez chwastów i bez szmaty.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asa7 14:25, 06 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
tak, widziałam, niestety nie mam czasu nawet na całkowite zagospodaroanie ogrodu, a co dopiero na pielenie, więc niestety plastik musi zostac, , ale porobiłam ostatnio dziury przy roślinach - widac ziemię na szerokść większą niż korzenie, wiec rośliny beda miały jak oddychac, a reszta musi niestety być zakryta. Na to nasypię kamyka
____________________
Ogród na skraju miasta.
Manalena 23:50, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Mam pytanie - jaką ziemię powinno mieć hebe?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Mazan 18:48, 25 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Manalena

Hebe jest rośliną gleb kwaśnych, ale żyznych i przepuszczalnych. Podłoże jak dla wrzosowatych, czyli kwaśny torf, kwaśny kompost lub kompostowane igliwie /ściółka leśna/ i takie samo przykrycie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
asa7 13:57, 31 mar 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
moje hebe przezimowały już 3 zimę, niestety nie obyło się bez strat - połowa jednego krzaczka całkiem zbrązowiała, w innych jest tylko po kilka gałązek brązowych, albo wogóle nie ma strat. Nie były niczym okrywane, ale rosną przy południowej ścianie domu, w miejscu w miarę osłoniętym od wiatrów. Zaryzykowałam i dokupiłam kolejne hebe na inna rabtę - rosną bardzo szybko ( w ciągu jednego sezonu są kilka razy większe niż przy posadzeniu) i są tanie ( ja kupuję po 4zł -4,5/1szt), więc jak nie przezimują to najwyżej posadzę nowe. Tworzą ładne zwarte "plamy". Każdy kto nas odwiedzi o nie pyta, gdyż chciałby też takie w swoim ogrodzie, wiec ja polecam, nawet jesli miałaby to być roślina jednosezonowa
____________________
Ogród na skraju miasta.
asa7 10:03, 23 cze 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
W tym roku po raz pierwszy zakwitło u mnie hebe

a tu inna odmiana ( nie kwitnie póki co)

____________________
Ogród na skraju miasta.
katarzyna_kubik 12:34, 13 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Hej Kochani
Co to za odmiana HEBE i jak ją przezimować???
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
Gardenarium 21:14, 14 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem co to za odmiana, więc nie piszę. A na etykiecie nie było?

Jak przezimować? nie ma patentu, na zimowanie. Najpewniej byłoby przezimować w zimnej szklarni dobrze oświetlonej w temp plus 2 stopnie, wtedy na pewno przezimuje, gdy będziesz utrzymywała stałą wilgotność.

W gruncie ta roślina nie jest do naszego klimatu, może przemarzać, no chyba że mieszkasz we Wrocławiu. To na 80% przezimuje w gruncie.

Porównaj grafiki Hebe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 17:18, 18 paź 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
skoro hebe lubi kwasna glebe to pewnie ladnie by wygladala przed borowkami hmmm chyba sprobuje.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
miskka 21:17, 18 paź 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Z 3 w tym roku wyrzuciłam ostatnią... 2 wymarzły, a 3 zbrązowiała na koniec lata... Choc bardzo ładne to nie kupię więcej bo szkoda mi pieniędzy. Wolę zakupić roślinki trwałe.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies