Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Hebe

Pokaż wątki Pokaż posty

Hebe

Gardenarium 19:50, 09 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ładna poduszeczka się zrobiła. Czy go przycinasz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 18:18, 10 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
nie, nie przycinam, tak się rozrastają same ( po podzieleniu - policzyłam dzisiaj, są 4 'poduszeczki' na skalniaku z jednej kiedys)...
2 z nich - barwy wokół takie smętne, bo to aktualne zdjęcia

a tu jakaś inna odmiana

____________________
marzena O....!
Tinka 09:58, 03 kwi 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
alinak napisał(a)
o uprawie doniczkowej nic nie wiem , ale co roku mi to hebe przemarza i odbija . rośnie tak sobie , bo traci pół sezonu na regeneracje i nie podoba mi się jego wygląd na wiosnę . jest zmasakrowany przez mróz a nawet wiosenny przymrozek .

Tchnęłaś mnie Alinko nadzieją,że moja Hebe odbije,bo przemarzła mimo,że okryłam ją szczelnie agrowłókniną i okopczykowałam.Poprzycinałam te suche badyle i czekam.
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Tinka 14:33, 13 kwi 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
To moja Hebe jeszcze przed zimą
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Gardenarium 10:00, 20 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Otrzymałąm zapytanie na Facebooku

Bardzo potrzebuję fachowej porady.

W zeszłym roku posadziłam w ogrodzie, jako obwódkę rabaty, hebe widłakowatą (hebe lycopodioides). Rośnie piorunem, jest śliczna - tworzy takie zielone kule, bohatersko przetrwała lutowe wielkie mrozy No i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że przed chwilą zauważyłam, że jedna kula mojej hebe rozchodzi się na boki i widać zbrązowiałe środki rośliny, co nie wygląda ładnie Pozostałe także mają brązowe wnętrza (po rozchyleniu widać), ale jeszcze się nie rozkładają, co nie znaczy, że nie pójdą wzorem tej pierwszej.
Pani Danuto - proszę mi poradzić, co mam zrobić: czy może przyciąć te moje kule (nie były formowane po zimie, bo są młodziutkie)? Jeśli tak, na jaką wysokość? Będę baaardzo wdzięczna za rady Pozdrawiam Panią serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź Ola
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:01, 20 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba pokazać zdjęcia hebe, wtedy podpowiemy czy można ciąć. Generalnie hebe świetnie znosi cięcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anita_kazmie... 17:06, 12 lip 2013


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Witajcie!
U mnie Hebe jest już trzeci rok,póki co przeżyło dwie zimy,dosadziłam obok ciemnozielonego jasno zieloną kuleczkę,nie wiem czy na fotce widać dokładnie(po lewej stronie koło szałwi)
Na zime,przed śniegiem okrywam gałązkami świerku lub jakiejś innej choinki.

____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
aleksandra_g 12:00, 31 lip 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
A ja kupiłam taką Hebe oczywiście w sklepie nie podpisana o instrukcjach nie wspomnę, miałam ją w doniczce całe lato, zastanawiam się czy jest sens wsadzać do gruntu? czy nie ma szans na przezimowanie?
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Sebek 10:42, 04 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy jaka będzie zima, ale jak to mówią kto nie ryzykuje - nie zyskuje Musisz sama zdecydować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aleksandra_g 11:50, 04 sie 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
a myślałam, że będę mieć na kogo zwalić w takim razie zaryzykuję, zabezpieczę i będę chuchać i dmuchać
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies