Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod pliszką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod pliszką

sylwia_slomc... 19:58, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Mentalne przygotowanie konieczne bo to wyzwanie nie lada Myślałam o cisach, ale i one nie są bez chorób często tarcznik w naszych okolicach atakuje i też walka nie łatwa i też wygląda beznadziejnie, igły zrzuca....suchodrzew bym dała swoje sadzonki mogę mieć, ale trzeba ciąć kilka razy w sezonie by formę zachować, szybko przyrasta, ale przy mojej długości żywopłotów to bym musiała ciąć w tę i z powrotem czyli jak strzał w kolano.... no nic na razie walczę, zawsze zostaje zapomniany ligustr
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 00:54, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Pliszka5 napisał(a)

Berberysy jak i trawy praktycznie rosną same. Trzeba sadzić zamienniki by ogród nie był wymagający . Dzisiaj zamówiłem 40 sztuk tawuły gęstokwiatowej na żywopłot niski pięknie się wybarwia na jesień i kwitnie. Jeszcze muszę kupić derenia midwinter fire by dać jakiś akcent na jesień




Tawułki nie zastąpione też mam tylko o kolorze bursztynu jakies tam golden.
Przycinam 2 razy w roku, ale nic ich nie gryzie

Trawy tak samo oprócz wiosennego cięcia i jesiennego wiązania nie ma z nimi kłopotu. Gracilimusy dzieliłam wiosna I znowu duże kępy są.
Mentalność i drwal przy wykopywaniu traw potrzebny

Ukorzenione się bez przycinania to silne korzenie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Pliszka5 11:30, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Moja dzisiejsza zdobycz to żółtodrzew pieprzowy
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
Pliszka5 17:32, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Smacznego
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
sylwia_slomc... 21:48, 07 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Musiałam wygooglać bo nie znam, a to kulinarny rarytasik Nie mógłbyś bliżej mieszkać? Smaka tym ciastem narobiłeś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pliszka5 08:23, 08 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
sylwia_slomczewska napisał(a)
Musiałam wygooglać bo nie znam, a to kulinarny rarytasik Nie mógłbyś bliżej mieszkać? Smaka tym ciastem narobiłeś

To ciasto robi się prawie samo wszystko do miski zostawiasz na 1,5 godziny potem mieszasz i gotowe . A co do rarytasu to już kiedyś chciałem kupić ale jakoś tak średnio mi wychodziło a teraz widziałem że jest znowu dostępny pieprz to musiałem kupić
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
Roocika 08:27, 08 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ciekawa roślinę kupiłeś. Będziesz wykorzystywał kulinarnie? Gdyby nie kolce możnaby sadzić, żeby odstraszać komary
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
bialydomek 08:53, 08 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
witaj,

ale masz piękne te dyńki,

a czy mogłabym liczyć na parę ziarenek z tych białych i białe z zielonymi paskami?-
gdzie kupowałeś nasiona??

jeśli tak, to podaj prosze nr. konta na priv, przeleje na znaczek pocztowy..

chyba że chcesz odemnie też jakieś nasionka?
bede miała groszek pnący, kosmosy, tytoń ozdobny, dziwaczek,

Pliszka5 10:13, 08 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Roocika napisał(a)
Ciekawa roślinę kupiłeś. Będziesz wykorzystywał kulinarnie? Gdyby nie kolce możnaby sadzić, żeby odstraszać komary
zawsze chciałem ją mieć w ogrodzie jeżeli będzie rosnąć to myślę że tak bo lubię takie ciekawostki kolce ma straszne jak przetrwa zimę to kupię jej więcej
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
Pliszka5 10:26, 08 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
bialydomek napisał(a)
witaj,

ale masz piękne te dyńki,

a czy mogłabym liczyć na parę ziarenek z tych białych i białe z zielonymi paskami?-
gdzie kupowałeś nasiona??

jeśli tak, to podaj prosze nr. konta na priv, przeleje na znaczek pocztowy..

chyba że chcesz odemnie też jakieś nasionka?
bede miała groszek pnący, kosmosy, tytoń ozdobny, dziwaczek,


Oczywiście że będę zbierał nasiona od białych i tych w paski i oczywiście się nimi podzielę jak już będą gotowe dam znać nasiona kupiłem w mojej byłej pracy ale spora część zgniła w ziemi tylko troszkę wykiełkowało
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies