Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Grażki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grażki

grazka 15:51, 19 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Jeszcze do wiosny sporo czasu, ale można rozpocząć planowanie. Niedawno zaczęłam robić nową rabatę, wcześniej były tam sosny a przed nimi róże pnące ( widać to miejsce na zdjęciu z pieskiem). Sosny zrobiły się od dołu brzydkie więc podcięłam gałęzie, różom też nie było tam najlepiej, pomarzły w zimie i słabo odbiły.
Aktualnie z jednej strony bezpośrednio pod sosnami posadziłam malutkie choiny kanadyjskie, z drugiej obok sosen są świerki serbskie, przed nimi 3 hortensje Limelight i miskanty gracillimus. Z przodu 4 kulki bukszpanowe. Chciałabym jeszcze dosadzić klika kul z cisa, nie wiem co dać jako wypełnienie, coś żółtego?, żurawki raczej odpadają od południa jest tam słońce, myślałam o ilex crenata golden gem, ale może ktoś ma inne pomyły?. Jakoś ta rabata mi nie pasuje.



Gałęzie leżą tam jako zabezpieczenie bukszpanów przed psem.
____________________
Grażka- Ogród Grażki
Gardenarium 16:16, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
grazka napisał(a)
Jeszcze do wiosny sporo czasu, ale można rozpocząć planowanie. Niedawno zaczęłam robić nową rabatę, wcześniej były tam sosny a przed nimi róże pnące ( widać to miejsce na zdjęciu z pieskiem). Sosny zrobiły się od dołu brzydkie więc podcięłam gałęzie, różom też nie było tam najlepiej, pomarzły w zimie i słabo odbiły.
Aktualnie z jednej strony bezpośrednio pod sosnami posadziłam malutkie choiny kanadyjskie, z drugiej obok sosen są świerki serbskie, przed nimi 3 hortensje Limelight i miskanty gracillimus. Z przodu 4 kulki bukszpanowe. Chciałabym jeszcze dosadzić klika kul z cisa, nie wiem co dać jako wypełnienie, coś żółtego?, żurawki raczej odpadają od południa jest tam słońce, myślałam o ilex crenata golden gem, ale może ktoś ma inne pomyły?. Jakoś ta rabata mi nie pasuje.



Gałęzie leżą tam jako zabezpieczenie bukszpanów przed psem.


Ależ oczywiście, że pasuje
Żółte posadź wrzośce odmianę Golden Starlet, a sosny trzeba ładniej podciąć żeby nie było sęków - po pniu.
Więcej hortensji pod sosnami.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazka 16:29, 19 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Dziękuje Danusiu za poradę, sosny podetnę lub zlecę synowi jeszcze w tym tygodniu, a nasadzenia pewnie na wiosnę. Siedzę jeszcze z temeperaturą w domu więc na zakupy się nie ruszę a zresztą coraz mniej jest już w sklepach, wrzośców żółtych juz nigdzie nie widziałam. Co do hortensji są 3sz. ile jeszcze dosadzić?. Sadzić bardziej w grupie czy rzędzie?
____________________
Grażka- Ogród Grażki
AgnieszkaB 20:09, 19 paź 2011

Dołączył: 03 lip 2011
Posty: 134
Witaj dziękuje za odwiedziny . Szyszki fajna sprawa i naprawde wyglada to ciekawie i do tego nic nie

kosztuje. Twój ogród piękny roślinki juz całkiem dorodne a żurawki rozrośniete juz w piękne kępy .
____________________
Agnieszka - Mój ogrodowy Azyl
Ania 23:09, 08 lis 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Piękny ogród, dziewczyno ile Ty masz krzepy ja też sama w moim ogródku działam ale tylko 1000m i żebyś wiedziała jak narzekam - Szczerze podziwiam
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Gardenarium 23:11, 08 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grażka jak tam cięcie sęków, udało się?
Pokaż swój ogród jesienią jeszcze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GabiK 12:50, 09 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj Grażko, kolejna właścicielko gliniastego ogrodu.
Pokaż jakieś jesienne zdjęcia.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
grazka 12:32, 10 lis 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Witam Aniu, Daniusiu, Gabik i Wszystkich pozostałych, niestety ostatnio złapał mnie kiepski nastrój co spowodowało, że na nic nie mam ochoty. Nie cieszy mnie ogród, co nigdy mi się nie zdarzyło. Najpierw dopadła mnie choroba, która trzymała ze dwa tygodnie, potem problemy zawodowe a do tego świadomość zbliżającej się zimy w czasie której nie można cieszyć się ogrodem. Wychodząc z domu jeszcze jest ciemno, wracając już jest ciemno, okropność. Brakuje czasu nawet na grabienie.
Sęki podcięte i dosadziłam kilka hortensji, reszta czeka do wiosny. Zdjęcia zrobię w sobotę i dodam na forum.
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Grażka- Ogród Grażki
GabiK 13:37, 10 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dzięki Grażko, że się odezwałaś.

Życzę szybkiego powrotu do formy.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Ania 23:29, 12 kwi 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Hej Grażka, wracaj do ogrodu toż już wiosna na całego
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies