Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Grażki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grażki

grazka 20:01, 15 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Czasem udaje mi się złapać krecika w pułapkę i to jest chyba najlepszy sposób tylko trzeba dużo cierpliwości, aby ją włozyć dobrze do korytarza. Sprawdzając kilka razy dziennie pułapkę jest szansa na uratowanie mu życia. Wchodzi do rurki i nie może wyjść, ale biedak żyje, trzeba go wynieść gdzieś daleko i niech kopie sobie dalej.
____________________
Grażka- Ogród Grażki
grazka 20:08, 15 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
lepiej nie, bo nam zamkną stronę za demoralizację, ha ha
____________________
Grażka- Ogród Grażki
Pwl 20:24, 15 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Cześć Grażka! Krety też spędzają mi sen z powiek.. z niekonwencjonalnych sposób jest np.
zakopywanie sierści naszych futrzaków, niektóre krety gdy czują obcy zapach boją się. U mnie
zdało egzamin, ale kopiec zrobił sobie metr dalej...cóż ogólnie wybieram cały kopiec na równo
tak aby została tylko dziura po krecie, ziemie wyrzucam. (jak ma otwarty "luft" to nie kopie, a w
trawniku są tylko takie małe dziury. Traktuję to jako mniejsze zło. lepsza dziurka niż góra ziemi.

Spróbuj
____________________
paweł
marzena 20:31, 15 paź 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Witaj Grażka,
bardzo ładny masz ogród ! podoba mi się u Ciebie doskonale rozumiem, o czym piszesz...
ja też mam ogromny teren( większy od Twojego), ziemia tez nieurodzajna/gliniasta, krety też pracuja pełna parą ( nie znam dobrych pomysłów na nie... ale nic w tym kierunku nie robię... bo wcześniej poczytałam, ze mało które sposoby zdają egzamin...) , no i obecnie większość prac w ogrodzie tez wykonuję sama ( np oprócz koszenia trawy )
Myślę, ze po dzisiejszym spotkaniu z Danusią jesteś pełna energii, inspiracji i wszystko będzie szybciej i owocniej się 'kręcić'
____________________
marzena O....!
marzena 20:33, 15 paź 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Pwl napisał(a)
cóż ogólnie wybieram cały kopiec na równo
tak aby została tylko dziura po krecie, ziemie wyrzucam. (jak ma otwarty "luft" to nie kopie, a w
trawniku są tylko takie małe dziury. Traktuję to jako mniejsze zło. lepsza dziurka niż góra ziemi.

Spróbuj


ja tez tak robię... i ta ziemią wyrównuję różnice poziomów w ogrodzie
____________________
marzena O....!
Sebek 20:34, 15 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
grazka napisał(a)
U Danusi ogród idealny a ja dzisiaj rano zastałam taki widok, odechciewa się wszystkiego. Może ktoś znalazł dobry sposób na krety, nie wspomnę o sposobie " polubić". Świece, gaz, trutka, woda, spaliny nie zdały egazminu.





Ostatnio wymyśliliśmy petardy, mi też zaczęły nękać ogród
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 20:35, 15 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
bociek napisał(a)

Witajcie dziewczyny, tak sama choć mąż ostatnio przynajmniej docenia. Ostatnio usłyszałam od swojego M, że mnie podziwia za taką zaciętość jak coś jeszcze robiłam po ciemku. Nie każdy musi być wielbicielem grzebania się w ziemi i trzeba to uszanować. Może jak zatrudnię młodego ogrodnika to zmieni zdanie.


Mlody i przystojny ogrodnik??? No, to jest niezly pomysl
Sebek jest mlody, nie wiem czy nie za mlody, ale moze w ramach resocjalizacji M????


Dobre, dobre
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
justi 20:36, 15 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Czekamy do sylwestra żeby kupić
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Sebek 20:41, 15 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
justi napisał(a)
Czekamy do sylwestra żeby kupić


Lub do jakiegoś odpustu


Nie zapomnij kupić dwóch szampanów - jeden na Sylwestra, a drugi wypijesz jak się wyniosą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 21:45, 15 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Grażka, obejrzałam Twoje zmagania ogrodowe, które mi się bardzo spodobały, aż się dziwię,że sama to wszystko robisz, a może dlatego są takie efekty,że nikt nie przeszkadza w pomysłach, ja też sama pracuje w ogrodzie, ale jeszcze mam wtrącacza na "nie" widać,że nas podglądasz, bo są tego efekty w nasadzeniach ,życzę powodzenia w dalszych pracach i uważaj na zdrowie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies