Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Grażki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grażki

grazka 21:05, 14 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Witam serdecznie wszystkich sympatyków ogrodów. Mam na imię Grażyna, podglądam Was od kilku miesięcy i mam wrażenie, że znam każdego z Was tylko ja jestem w ukryciu. Oglądam Wasze zmagania i efekty pracy i powiem jestem pełna podziwu jak pięknie zmieniło się w waszych ogrodach.
Jakiś czas temu zrobiłam pierwszy krok i zalogowałam się na forum, teraz postanowiłam zrobić drugi i założyć własny wątek.
Nadeszła jesień, kończą się powoli prace w ogrodzie, więc liczę na to, że będzie więcej czasu na Waszą pomoc w projektowaniu zmian, które chciałabym zrobić pod wpływem ogrodowiska.

Działkę kupiłam 9 lat temu, była to łąka z jednym drzewem, starą śliwką. Przez 4 lata trwała budowa i w tym czasie posadziłam jedynie kilka sosen i brzóz. Ogród zaczęłam urządzać 5 lat temu nie mając o tym zupełnie pojęcia. Dodatkowo będąc mieszczuchem na hasło „kupujemy działkę” chciałam wielką, nie wiedząc, co mnie czeka. Teren ma 3000 m z fatalną gliniastą ziemią i niezliczoną ilością kretów. Teraz z perspektywy czasu wiem, że nie był to do końca dobry pomysł. Tak duży teren jest piękny jednak wymaga wiele pracy i czasu, którego mi brakuje. Uwielbiam ogród i pracę w nim jednak cierpi na tym moje życie towarzyskie i niedługo stanę się samotnikiem. Każdą chwilę spędzam na koszeniu, pieleniu, przesadzaniu itp. W swoim zamiłowaniu do ogrodu jestem sama, więc i WSZYSTKO robię sama. Wsparcia rodziny w tej dziedzinie niestety nie mam.
Nie odnalazłam jeszcze moich starych zdjęć z czasów powstawania ogrodu, więc pokazuje to co mam aktualnie.







[
____________________
Grażka- Ogród Grażki
grazka 21:09, 14 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Odnalazłam jeszcze kilka zdjęć z roku 2009, więc można zobaczyć co się zmieniło.


____________________
Grażka- Ogród Grażki
Joanka 21:10, 14 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Grażko

Jak na samotne zmagania z działką, efekty pracy są wspaniałe.

Masz piękny ogród. Ślicznie skomponowane rabaty
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
justi 21:12, 14 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam!
Ogród śliczny a rude żurawki jakie wielkie, cudne. Kupiłam w tym roku jedną rudą na próbę, ale już wiem, że dokupię w przyszłym sezonie. Jaka to odmiana?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
jotka 21:14, 14 paź 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj Grażka, no jesteś skromna osobą, bo ten ogród nie wygląda na to, że ma tylko 5 lat i tworzył go laik
Zakątki, które pokazałaś śliczne zapewne jeszcze sporo pracy Cie czeka bo powierzchnia duża, ale dasz radę. A o samotności nie myśl, bo do takiego pięknego ogrodu chętnie będą zaglądać goście. A domowników pewnie zarazisz swoja pasją - tego Ci życzę
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
grazka 21:15, 14 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Witam Ciebie Joanko i dziękuję bardzo, wiele prac zrobiłam w tym roku pod wpływem Was. Nie mogłam się napatrzeć na te wspaniałości i chciałam też tak ładnie. Po raz pierwszy pokazuje swój ogród publicznie więc mam trochę tremy.
____________________
Grażka- Ogród Grażki
Gabriela 21:16, 14 paź 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Witaj, jeżeli pracujesz sama, to naprawdę podziwiam efekty. Kolejny zadbany ogród. Piękny trawnik, mimo kretów. Szczerze mówiąc, gdybyś napisała, że uprawiasz ogród z całą dużą rodziną, mój podziw wcale nie byłby mniejszy.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
grazka 21:17, 14 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Tak cichutko siedziałam, ale śledziłam co się dzieje na ogrodowisku, więc zakupy żurawek w różnych omianach , hortensji L i kilku kulek bukszpanowych też były.
____________________
Grażka- Ogród Grażki
Gardenarium 21:18, 14 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj dziś, a jutro się spotykamy U mnie narazie, a może kiedyś będzie rewizyta?

Bardzo ładnie ze żwirem i trawami pod domem - fantastycznie bym powiedziała

Szkoda, że nikt nie pomaga

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:20, 14 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wiem. ile dziś się napracowałam tylko z tymi turzycami i parę kulek plus koszenie i sprzątanie

A co dopiero przy takiej powierzchni
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies