Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Basieksp 22:37, 22 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Też mam u siebie podobną kalinę, tyle że my swoją posadziliśmy obok garażu miała zasłonić co nieco i zasłania, ale teraz jest duża i taka ładna, że żałuję, że nie rośnie w części odrodowej.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:38, 22 sty 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Witaj Alicjo

Nadrobiłam zaległości
Piękny ogród z cudownym stawem i tajemniczymi zakamarkami .
A zwierzaki przeurocze .

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 12:44, 23 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
MiluniaB napisał(a)
Ja niestety musiałam z bólem serca zostawić moją kalinę w poprzednim ogrodzie. Strasznie mi było przykro, bo kupiła mi ją moja Mama. Duży krzew już urósł i nie chciałam jej brać w obawie, że się nie przyjmie.

Nie wiem co to była za odmiana, ale nie chorowała i mszyca też za bardzo na niej nie gościła, a często na forum czytam i trudach z kalinami.

Będę je podziwiała u Ciebie


Milunia! Rzeczywiście żal zostawić ulubioną roślinę, szczególnie kiedy przypomina nam bliską osobę, ale co zrobić, życie.
U mnie niestety mszyce lubią moje kaliny i trzeba zadziałać w odpowiednim momencie.
A tymczasem zapraszam do mnie! Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
SlonecznyOgrod 12:45, 23 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Białe kwiatuszki masz piękne
Powojnika mam podobnego ale jest dużo bardzo podobnych do niego odmian.
Kaliny też lubię, mam kalinę blisko tarasu.

Dziewczyny, z kalin można pobrać sadzonki, rosnące z rośliną mateczną (moja tak była dzielona i ja też pobierałam od swojej i rozdawałam). Można też boczną gałązkę przygiąć do ziemi i przysypać na 1 sezon ziemią.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Alija 12:46, 23 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Basieksp napisał(a)
Też mam u siebie podobną kalinę, tyle że my swoją posadziliśmy obok garażu miała zasłonić co nieco i zasłania, ale teraz jest duża i taka ładna, że żałuję, że nie rośnie w części odrodowej.


Basiu! Kaliny pięknie rosną, ale u mnie niestety są bardzo lubiane przez mszyce. To chyba ich jedyna wada. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 12:49, 23 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Agatorek napisał(a)
Witaj Alicjo

Nadrobiłam zaległości
Piękny ogród z cudownym stawem i tajemniczymi zakamarkami .
A zwierzaki przeurocze .

Pozdrawiam


Agnieszko! Bardzo dziękuję za odwiedziny i dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 12:53, 23 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
SlonecznyOgrod napisał(a)
Białe kwiatuszki masz piękne
Powojnika mam podobnego ale jest dużo bardzo podobnych do niego odmian.
Kaliny też lubię, mam kalinę blisko tarasu.

Dziewczyny, z kalin można pobrać sadzonki, rosnące z rośliną mateczną (moja tak była dzielona i ja też pobierałam od swojej i rozdawałam). Można też boczną gałązkę przygiąć do ziemi i przysypać na 1 sezon ziemią.


Darcia! Dzięki, bardzo lubię białe kwiaty. A co do kalin, to masz rację, dobrze rosną i można łatwo je rozmnożyć. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 15:29, 23 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Moja kalina też ma mnóstwo mszycy, guzikowca też mam, ale mój taki tyci i jeszcze nasza piesia go trochę połamała, przesadziłam go w bardziej bezpiecznie miejsce, zobaczę czy na wiosnę odbije
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 16:10, 23 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Basiu! Mój guzikowiec ma już parę ładnych lat i co roku go podcinam, bo ładnie się rozrósł. W ubiegłym roku podczas podcinania drzew połamał się dość mocno, ale dał radę i rośnie. Na pewno odbije, tylko on dość późno wypuszcza pierwsze liście, kiedy inne krzewy już zielone.



____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Milka 16:53, 23 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Uroczy ten guzikowiec. Liście podobne do lauru.
Mnie w ub.r. podarowano Dawidię chińską, chusteczkowe drzewo, ciekawa jestem czy żyje, jak będzie rosnąc i czy mi się spodoba.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies