Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 19:39, 03 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Magara napisał(a)
Alicja, jak Ty już masz wiosennie, nie mogę oczu napaść, szczególnie tymi krokusami
O stawie to już nie wspominam nawet bo zazdroszczę straszliwie
W jakiej Ty części Polski mieszkasz?
Kiedyś się na forum wyświetlało w profilu, brakuje trochę tej informacji w aspekcie poczynań pór roku.


Magarko! No, jest tak jakby wiosennie, chociaż zimno, słońca mało i mróz w nocy.
Krokusy dają dużo koloru, bo wszędzie jeszcze szaro-buro.
Ja mieszkam na Podkarpaciu, mam to wpisane przy podpisie. Jakiś czas temu była na ogrodowisku "akcja" wpisywania tej informacji właśnie przy podpisie, bo wcześniej była w profilu, ale chyba z powodu RODO została usunięta.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:42, 03 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Basieksp napisał(a)
Staw jak zwykle robi wrażenie fajny brzeg z wolnym dostępem do wody no i łączka krokusowa u nas codziennie przymrozek, ale coraz bliżej wiosny


Basiu! Dzięki. Ze stawem na wiosnę (a może później), będzie dużo roboty, bo trzeba umocnić brzegi. U nas też codziennie przymrozki, w ogrodzie mnóstwo pracy, sprzątanie i całe stosy gałęzi. Ale mamy marzec, więc jest nadzieja, że już wkrótce wiosna.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:45, 03 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Kordina napisał(a)
No właśnie - duży staw fenomenalny krokusiki super oznaka zbliżającej się wiosny, u mnie jeszcze ani, ani. Dopiero przebiśniegi i ranniki


Bożenko! Dzięki. U mnie inne krokusy dopiero ledwo zaczynają wychodzić z ziemi, kwitną takie najwcześniejsze.
Nie mam ranników, a one o tej porze wnoszą do ogrodu najwięcej słonecznego kolorku.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Tess 19:46, 03 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
Alija napisał(a)
Na krokusowej łączce pod katalpą zaczynają już kwitnąć pierwsze kwiaty



Łączka krokusowa mega! Stawu zazdroszczę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Alija 19:46, 03 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
April napisał(a)
Jakie piękne łany krokusów A ile tam jeszcze się czai w trawie.


April! No właśnie, większość jeszcze się czai, dopiero zaczynają wychodzić z ziemi, te są bardzo wczesne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:49, 03 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
antracyt napisał(a)
Ach ta Twoja łączka krokusowa, marzenie niedoścignione Na mojej na razie tylko szczypiorki zielone wystają.


Zuziu! Łączka krokusowa to dość szumna nazwa, ale ładnie brzmi.
U mnie też jeszcze szczypiorki, długo będzie trzeba na nie czekać, kwitną najwcześniejsze.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 19:56, 03 mar 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Judith napisał(a)
Pięknie wyglądają krokusy w trawie... Jakie mają tu warunki? - słońce, ewentualne korzenie w ziemi?
Ja wsadziłam dziesiątki krokusów w trawie pod dębami, ale kwitły przepięknie tylko pierwszy sezon. W kolejnych wychodziły tylko liście, a teraz nie widzę nawet liści... Miejsce było omijane przy wertykulacji, liście usuwane w tym samym czasie, co liście krokusów rosnących (i kwitnących co sezon) na rabatach... O co chodzi?


Judith! U mnie raczej większość rośnie i kwitnie. Krokusy rosną w trawie pod katalpą, bo trawnikiem tego nazwać nie można. Jest tam trawa i mech. Na wiosnę mają sporo słońca, bo katalpa nie ma jeszcze liści, potem są w półcieniu. Koszenie dopiero kiedy zaschną liście krokusów, zresztą tam się rzadko kosi, bo gałęzie są nisko i przeszkadzają. Nie ukrywam, że co roku jakieś cebulki krokusów się tam dosadza.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
daszum 20:23, 03 mar 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
U Ciebie pachnie wiosną
U mnie kwitnie jedynie ciemiernik.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ewsyg 21:13, 03 mar 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Alicjo, teraz widać jaki duży masz staw. Łąka z krokusami przesłodka.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Napia 23:10, 03 mar 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Łączka krokusowa robi wrażenie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies