Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 22:28, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
antracyt napisał(a)

Na razie mam jedną bidulę(kupiona była dorodna, ale z roku na rok z nią gorzej) i więcej już raczej męczyć nie będę


Zuzia! Może jeszcze daj jej szansę, przesadź, daj kwaśnej ziemi, może odżyje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:31, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
ElzbietaFranka napisał(a)


Elu! U mnie na razie kwitną tylko dwie, pozostałe w pąkach. Jeśli kiepsko rosną, to rzeczywiście trzeba przesadzić, często zmiana miejsca pomaga.
Bzy pachną obłędnie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:34, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Anda napisał(a)
Śliczne lilaki i azalie Azalie zwłaszcza te pachnące bardzo lubię. W ogóle lubię rośliny zapachowe w ogrodzie. Niestety, miejsca u mnie brak i cieszę się, że lilaki u sąsiadów rosną

Pies też śliczny


Ewo! Dziękuję. Niektóre azalie pachną bardzo ładnie, też takie lubię. Dobrze, że masz lilaki u sąsiadów,
zapach nie zna granic.
Miętus dziękuje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:37, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Rumianka napisał(a)
Wiosna piękna jest ze stałą zmiennością kwiatów...a pieseł ma fajny brązowy sweterek...jemu zimno nie straszne...


Elisko! Wiosna rozkręciła się już na dobre, nawet za bardzo, bo ogród wygląda już na majowy.
Miętus jest już trzy tygodnie po strzyżeniu, wcześniej wyglądał jak niedźwiadek.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:40, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
basia3012 napisał(a)
Alu, już kwitną azalie. No, no, jakieś wczesne odmiany. Mam podobny kolorek ale u nas jeszcze trochę czasu minie zanim pokażą kolorek.


Basiu! To raczej taka szalona pogoda w tym sezonie. Nigdy wcześniej tak się nie zdarzało, wszystkie kwitły o jednej porze.
W tym roku wcześniej kwitną dwie azalie, pozostałe jeszcze w pąkach.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anpi 22:44, 22 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8153
Piesio fajnie wpisuje się w krajobraz ogrodu. Nad stawem jakby pozował do fotki, a może i do obrazu!?
Azalie i lilaki ci się rozpędziły, piękne, u mnie jeszcze trochę...
Mimo chłodu działasz... W sobotęjeszcze si dało, ale dziś to już dla mnie stanowczo za zimno. Wieczorem zrosiłam ogród na wypadek mrozu i w szklarni pozapalałam znicze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 07:02, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4094
Lilak to i u mnie kwitnie ale azalie czy piwonie to jeszcze daleko.
Piękne masz azalie i ładną kolekcję lilaków. Mogę sobie tylko wyobrazić zapach jaki teraz u Ciebie panuje
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Alija 15:09, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Magara napisał(a)


Dzisiaj z rana obejrzałam swoje Klapnięte kwiatostany po przymrozkach mają. Zakładam, że ten aspekt chwilowy jest i że się podniosą. Z innej perspektywy stwierdziłam, że po wycinkach wszelakich, które się w naszej okolicy dokonały ostatniej zimy - będą miały więcej słońca Szukam plusów w morzu minusów


Magarku! Mówi się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, czasem, jak piszesz trzeba szukać plusów, mimo wszystko. Mam nadzieję, że szkody mrozowe nie będą takie duże.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:14, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
April napisał(a)
Śliczne masz azalie. Zazdroszczę bo u mnie chyba mają za mało słońca albo nie wiem co bo chyba z 6 sztuk mi wypadło. O ile rododendrony dają radę to azalie padają jak muchy.


Aprilku! Dzięki. Azalie potrzebują więcej słońca niż rododendrony, ale chyba nie do tego stopnia, żeby całkiem wypadły, może jakaś choroba. No cóż, czasem w ogrodzie nie mamy wpływu na wszystko, pomimo naszych starań.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:18, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Dorota321 napisał(a)
Pięknie zapowiada się piwonia drzewiasta, u mnie tym zwykłym przymrozek zważył liście. Nie wiem, czy pąki się obronią.
Azalie u Ciebie już zachwycają.


Dorotko! Dziękuję, tylko dwie azalie kwitną (wcale nie są jakieś wczesne, zawsze kwitły razem z innymi), pozostałe w pąkach, dziwne.
Mam nadzieję, że Twoje piwonie się obronią. U nas nawet nie było źle.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies