Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Juzia 11:06, 20 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Kasya napisał(a)

Nie oszukuj, nikt się nie nabierze



Po co miałabym oszukiwać?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Napia 20:43, 20 kwi 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wiosna w tym roku oszalała - azalie kwitnące w kwietniu to rzecz niezwykła. Dodam tylko, że azalie są prześliczne. Nie mam ich w ogrodzie i trochę żałuję
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Alija 08:13, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
antracyt napisał(a)
Piękne masz azalie Rododendrony nie są moimi ulubionymi krzewami, za to azalie, dużo lżejsze w odbiorze, coraz bardziej kradną mi serce. Tylko warunków dla nich nie mam, dlatego pozostaje mi podziwianie ich urody u innych


Zuziu! Bardzo dziękuję. Na razie kwitną dwie, pozostałe jeszcze w pąkach. Nigdy nie kwitły tak wcześnie.
Może jednak znajdziesz miejsce na azaliowy zakątek, kwaśna ziemia i będzie dobrze, a słońce azalie lubią.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:15, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Kasya napisał(a)

Nie oszukuj, nikt się nie nabierze

U mnie też azalie jeszcze nie kwitną
A i piesiora możesz częściej pokazywać bo fajny


Kasiu!
U mnie też nigdy nie kwitły tak wcześnie, zresztą kwitną tylko dwie, jakieś takie wyrywne, pozostałe czekają na lepszy czas.
Pieseł bardzo przytulaśny, syn go nam podrzuca, jak gdzieś jadą z żoną.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:35, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Etap wegetacji roślin mamy podobny. Też jestem w szoku z powodu tego przyspieszonego kwitnienia. Kwiaty rodków nieco mi poturbował nocny przymrozek. One jako jedyne ucierpiały.
Bardzo fajnie obsadziłaś leśny zakątek.
Podziwiam azalie wielkokwiatowe. Śliczne są!


Haniu! Dziwne to kwitnienie w tym roku, nie pamiętam czegoś takiego. Azalie kwitną dwie, pozostałe czekają na lepszą pogodę. U mnie przymrozek niby nie był duży, ale ucierpiały liście aktinidii. Zobaczymy, jak to będzie dalej z tą pogodą.
Dzięki za pochwały, w sobotę zaczęłam prace nad drugą częścią leśnej rabaty, z drugiej strony ścieżki, ciekawe co mi z tego wyjdzie wyjdzie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:38, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Magara napisał(a)
Alicja, same cuda
Czy Twoje lilaki mają dużo słońca??? Ty masz raczej leśne nasadzenia...
Lilaki uwielbiam, kilka mam od 2-3 (?) lat. Kwitną raczej ubogo, a mają dobre półtora-dwa metry.
Co im nie pasuje??? Myślałam, że właśnie może słońca za mało...


Magarku! Dzięki. Cienia u mnie co prawda dużo, ale akurat te lilaki, które obficie kwitną to rosną na słońcu,
więc to pewnie o to chodzi.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:52, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Basieksp napisał(a)
Piękne widoki i napewno zapach też cudowny się u Ciebie roznosi po ogrodzie ja mam jednego liliaka, jaszcze w pąkach, podobnie azalie, tylko jeden mały różanecznik kwitnie a mojemu liliakowi zawsze wycinam przekwitłe kwiatostany, no i nie tnę go wcale, tylko same kwiatostany, kiedyś wyczytałam, że to ma wpływ na jego kwitnienie w kolejnym roku


Basiu! Dzięki, lilaki pachną cudownie, uwielbiam ich zapach. Ja też staram się wycinać przekwitłe kwiatostany. Co do cięcia, to masz rację, bo lilaki kwitną na starszych pędach i jeśli je przytniemy, to w następnym roku nie zakwitną.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:53, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Juzia napisał(a)


Po co miałabym oszukiwać?


Juzia!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:56, 21 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Napia napisał(a)
Wiosna w tym roku oszalała - azalie kwitnące w kwietniu to rzecz niezwykła. Dodam tylko, że azalie są prześliczne. Nie mam ich w ogrodzie i trochę żałuję


Agnieszko! Szalona ta wiosna, nie pamiętam, żeby kiedyś tak wcześnie kwitły azalie, zresztą wszystko kwitnie prawie miesiąc wcześniej, w ogrodzie mamy maj.
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić azalie do ogrodu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magleska 09:02, 21 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Alicja u mnie też azalie kwitną ,a dziś pada śnieg wrr
piękne masz
Fajnie ,że tworzysz drugą część leśnej rabaty -lubię takie leśne klimaty
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies