Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

antracyt 10:03, 21 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Alija napisał(a)


Zuziu! Bardzo dziękuję. Na razie kwitną dwie, pozostałe jeszcze w pąkach. Nigdy nie kwitły tak wcześnie.
Może jednak znajdziesz miejsce na azaliowy zakątek, kwaśna ziemia i będzie dobrze, a słońce azalie lubią.

Na razie mam jedną bidulę(kupiona była dorodna, ale z roku na rok z nią gorzej) i więcej już raczej męczyć nie będę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElzbietaFranka 11:29, 21 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Alija napisał(a)
Nigdy o tej porze nie kwitły mi azalie, a w tym roku kwitną już dwie wielkokwiatowe i jedna japońska, pozostałe w pąkach. Jest też kilka kwiatów białego rodka.




U mnie jeszcze takiego kwitnienia nie ma, ale od piątku polepszenie pogody to zaczną kwitnąc o ile przymrozek ich nie zetnie.

Kilka azalii mi nie zakwitnie brak pąków, chyba mają zła miejscówkę i mus przesadzic.

Bzy kwitną i zapach się roznosi po całym ogrodzie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 11:39, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Śliczne lilaki i azalie Azalie zwłaszcza te pachnące bardzo lubię. W ogóle lubię rośliny zapachowe w ogrodzie. Niestety, miejsca u mnie brak i cieszę się, że lilaki u sąsiadów rosną

Pies też śliczny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rumianka 18:41, 21 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Wiosna piękna jest ze stałą zmiennością kwiatów...a pieseł ma fajny brązowy sweterek...jemu zimno nie straszne...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
basia3012 22:55, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9487
Alu, już kwitną azalie. No, no, jakieś wczesne odmiany. Mam podobny kolorek ale u nas jeszcze trochę czasu minie zanim pokażą kolorek.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magara 23:29, 21 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Alija napisał(a)


Magarku! Dzięki. Cienia u mnie co prawda dużo, ale akurat te lilaki, które obficie kwitną to rosną na słońcu,
więc to pewnie o to chodzi.


Dzisiaj z rana obejrzałam swoje Klapnięte kwiatostany po przymrozkach mają. Zakładam, że ten aspekt chwilowy jest i że się podniosą. Z innej perspektywy stwierdziłam, że po wycinkach wszelakich, które się w naszej okolicy dokonały ostatniej zimy - będą miały więcej słońca Szukam plusów w morzu minusów
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 15:42, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Śliczne masz azalie. Zazdroszczę bo u mnie chyba mają za mało słońca albo nie wiem co bo chyba z 6 sztuk mi wypadło. O ile rododendrony dają radę to azalie padają jak muchy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorota321 20:36, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Pięknie zapowiada się piwonia drzewiasta, u mnie tym zwykłym przymrozek zważył liście. Nie wiem, czy pąki się obronią.
Azalie u Ciebie już zachwycają.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Kordina 21:26, 22 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4744
Dołączam do chóru zachwyconych
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 22:25, 22 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Magleska napisał(a)
Alicja u mnie też azalie kwitną ,a dziś pada śnieg wrr
piękne masz
Fajnie ,że tworzysz drugą część leśnej rabaty -lubię takie leśne klimaty


Madziu! Miejmy nadzieję, że pogoda się zmieni i nie narobi większych szkód.
Dzięki. Bardzo mnie cieszy ta leśna rabata, niestety wolno mi to idzie, bo pogoda nie współpracuje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies