Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 22:07, 06 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Wiolka5_7 napisał(a)
A może warto poszerzyć rabatę teraz i obrzeża obsadzić już na tej poszerzonej rabacie.A obsadzisz sobie za jakiś czas jak zdrowie pozwoli bo myślę, że gorzej będzie później przekładać obrzeże i nawadnianie

Rabata bardzo wąska,dla hortek wąsko a gdzie trawki...


Wiola
Hm trawki mialy być w nogach buków i hortek.

Pogadam z ogrodnikiem bo juz teraz 2 zraszacze trzeba by odsunąc.

Tylko o ile ?? Nie chce kolejnej 3 m szer rabaty.




____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magleska 22:12, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Lidka
Dobrze Wiola Ci radzi moje najwęższe rabaty mają 3 metry szerokości i też już ich nie mogę poszerzyć ,bo ścieżki i obrzeża na betonie .....jedynie na nowej części na szczęście nie mam obrzeży ( tam też rabaty mam od 3 do 5 metrów szerokości ) i zamierzam je poszerzyć

wiadomo,że zrobisz jak uważasz i jak Ci serce dyktuje ,my tylko Ci chcemy delikatnie doradzić ,że za wąsko na to co chcesz tam mieć
nie gniewaj się za wtrącanie

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 22:15, 06 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lidka, Wiola dobrze mówi... potem to będzie nie do ruszenia, albo bardzo trudne, mąż nie będzie pocieszony. Zawsze możesz rabatę tymczasowo przykryć grubą warstwą kory. I nic nie robić. Posłuchałam Wioli w kwestii szerokości rabaty z hortensjami i teraz myślę z wdzięcznością, ilu sił mi oszczędziła i zawodu. Rabata z buczkami jest za wąska, by coś tam jeszcze chcieć mieć. Z serca radzimy, odważne decyzje czasem są trudne, ale z perspektywy czasu ...
LIDKA 22:26, 06 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Martka napisał(a)
Lidka, Wiola dobrze mówi... potem to będzie nie do ruszenia, albo bardzo trudne, mąż nie będzie pocieszony. Zawsze możesz rabatę tymczasowo przykryć grubą warstwą kory. I nic nie robić. Posłuchałam Wioli w kwestii szerokości rabaty z hortensjami i teraz myślę z wdzięcznością, ilu sił mi oszczędziła i zawodu. Rabata z buczkami jest za wąska, by coś tam jeszcze chcieć mieć. Z serca radzimy, odważne decyzje czasem są trudne, ale z perspektywy czasu ...



Madziu i Martko
wiem że macie racje. I sie nie gniewam.

Bez Was nie byłabym na takim etapie.

Jutro pogadam z ogrodnikiem.
Trzeba przesunąc juz teraz 2 zraszacze. To jeszcze dość łatwe na tym etapie.
I też jutro ma byc zakopany kabel od robota wieć potem już nic nie zrobie.


Ehhhh
Nocka z głowy. myślę o bukowej a musze wstać wczesnie bo o 7.30 dostawa kostki ma być.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Johanka77 22:33, 06 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
LIDKA napisał(a)



Leniwa niedziela
Ale troche zieleni jest


Jaki śliczny leniutek!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiaan 22:36, 06 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Nie stresuj się lepiej to zrobić teraz jak chodzi Ci to po głowie aby potem nie żałować. Jak kostka na betonie i kable do robota to już nie tak łatwo będzie później. Tak jak dziewczyny piszą wcale teraz nie musisz nic sadzić.
Ja popełniłam ten błąd mając wąskie rabaty bo uważałam, że chcę mieć jak najmniej pracy i minimalistycznie, a teraz ogród to moja pasja i wszystko zmieniam. Mąż przesuwał kostkę, którą akurat w tym wypadku na szczęście fachowiec zrobił byle jak, słabo się trzymała ale i nawadnianie trzeba było zmieniać.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Magleska 22:37, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
faktycznie słodziak -ten Twój piesek

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anuska2507 22:44, 06 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Ja też głosuję za szerszą rabatą - nawet jeśli miałaby być zapełniona w przyszłości. A wiem, co mówię, bo własnoręcznie zdzierałam trawnik. Pod korę można jeszcze położyć kartony, żeby nie rosły chwasty.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 23:52, 06 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
anuska2507 napisał(a)
Ja też głosuję za szerszą rabatą - nawet jeśli miałaby być zapełniona w przyszłości. A wiem, co mówię, bo własnoręcznie zdzierałam trawnik. Pod korę można jeszcze położyć kartony, żeby nie rosły chwasty.


Sposób z kartonami jest super fajowy. Znam i praktykuję.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 00:08, 07 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Lidka, a może - zamiast już teraz powiększać rabatę - nie kładź kostki na betonie... Położona na ziemi, nawet podsypanej nieco piaskiem pozwoli na korektę kształtu rabaty w dowolnym, wybranym przez Ciebie momencie (takim, w którym zdrowie Ci pozwoli i w którym będziesz może miała zupelnie inny plan na rabaty niż teraz na szybko?), a do tego będzie znacząco mniej kosztowne i pracochłonne. Natomiast beton pod kostką wpływa na rosliny, które przy nim rosną. Do tego położenie kostki na betonie wcale nie eliminuje problemów, jakie pojawia sie bez użycia betonu czyli trawa czy chwasty pomiędzy kostkami.
Ja mam kostkę wokół dwóch rabat kolistych, przy ławeczce w zakątku i przy ścieżce żwirowej. Nigdzie nie mam betonu. Kostka sie nie kiwa, tkwi solidnie w ziemi. We wrześniu bez problemu zmieniłam kształt żwirowej ścieżki - po prostu wyjęłam kostki z jednego miejsca i przełożyłam (tu akurat rękami małżonka) w inne miejsce.
Wiem, ze decyzja podjęta, ale można ja zmienić w dowolnym momencie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies