Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Agatorek 21:37, 21 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12842
LIDKA napisał(a)



Szaleć na skale Agatorka albo Martki nie będę ale coś jeszcze się pojawi.



Haha

Ładnie masz zapączkowane róże. U mnie trochę mniej, ale coś tam się pojawia.

Kurczę, trzymam kciuki za derenia. Oby przeżył.
U nas też wiało straszliwie, musiałam robić prowizoryczne palikowanie dla klonów crimsonów, strasznie się wyginały. Em obiecał to zrobić, ale oczywiście coś mu zabrakło czasu. Jak wróci do domu, to będzie jego pierwsze zadanie.

Ja koło róż mam różne towarzystwo. Stipy, bukszpany, sporobolusy, turzyce Amazon mist, kukliki, lebiodki, co mi akurat pasowało
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 23:09, 21 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Lidka róże masz zdrowiuteńkie
ja mam posadzone z różami przywrotniki ,rozplenice ,kocimiętkę,krwawniki i jeszcze chyba jakieś niższe trawki ,których nazwy nie pamiętam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
LIDKA 08:36, 22 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Widzę ze mam problem z komponowaniem roślin.

Myślę intensywnie.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 09:07, 22 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Magleska napisał(a)
Lidka róże masz zdrowiuteńkie
ja mam posadzone z różami przywrotniki ,rozplenice ,kocimiętkę,krwawniki i jeszcze chyba jakieś niższe trawki ,których nazwy nie pamiętam


To musi pięknie wyglądać . Lubie takie rabaty. I krwawniki bardzo mi się podobają- jeszcze nie posiadam - jeszcze!
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Roocika 09:29, 22 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
LIDKA napisał(a)
Widzę ze mam problem z komponowaniem roślin.

Myślę intensywnie.



Lidka, chyba każda z nas myśli intensywnie co z czym połączyć

U nas też pizgało, brzozie urwało linkę i w wichurę w deszczu dzieci zostawiłam i pobiegłam linkę wiązać, bo brzozę doginalo do palika, bałam się, że się uszkodzi.

Trzymam kciuki za Twojego derenia.

U mnie na różach przy tarasie szaleją mszyce, musze chyba rozrobić więcej mospilanu, na razie czekam na te biedronki, które wciąż mnie w domu gryzą, mogłyby się przenieść na róże i trochę popracować
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasiapod 09:45, 22 maj 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 993
Lidka pięknie a jak róże zakwitną będzie bajkowo Trzymam niech się dereń zrośnie. U nas wczoraj przez cały dzień z przerwami padał deszcz, z którego sie cieszę. A wiatrzysko też było straszne Miłej niedzieli
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
olciamanolcia 09:51, 22 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
LIDKA napisał(a)
Widzę ze mam problem z komponowaniem roślin.

Myślę intensywnie.



Do róż pasuje tez przetacznik - mialam kiedyś taki zestaw na tej rabacie z Hakuro . Miałam białe róże - obecnie mam je przy bramie ( razem z miskantami i werbeną patagońska)- przetaczniki i trawy- okazały się za wysokie to tychże róż - oraz odetkę wirginijska - przepiękna wdzieczna roślina , która mi zaginęła przy budowie tej wielkiej donicy
Z traw to Hameln , albo turzyce. No i ulubiona przeze mnie sesleria o której wcześniej nie miałam pojęcia
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 10:49, 22 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Tu masz róże i lawendę. Możesz w to dać hameln albo seslerię i będzie pięknie. Oczywiście musisz wszystko poprzeplatać -broń Cię Bóg w liniach

https://pl.pinterest.com/pin/202450945743582717/
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Alija 11:03, 22 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
LIDKA napisał(a)



Ale masz zdrowiutkie róże, świetnie wyglądają. Moje coś atakuje, bo niektóre mają takie "posklejane" liście.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
olciamanolcia 11:09, 22 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Alija napisał(a)

Ale masz zdrowiutkie róże, świetnie wyglądają. Moje coś atakuje, bo niektóre mają takie "posklejane" liście.


Właśnie! Moje wielkokwiatowe to samo. jakby nierozwinięte i sklejone. listki.
Ponadto dopadła je mszyca ale popsikałam Deltamem i wszystko wróciło do normy Idę zobaczyć czy dalej sklejone .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies