Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Joann 14:48, 16 cze 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Miłego popołudnia
Lidko, budżetowa jest przepiękna! Jak to wszytko uroslobu Ciebie, pamiętam jeszcze etap sadzenia. A trawnik faktycznie coraz gęściejszy
U mnie tez nornice grasują, wszędzie tunele, też chodzę i przydeptuję.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 18:43, 16 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7111
Roocika napisał(a)
Nornice też karmię, bo wszystko podkopują, niektóre rośliny potrafią nie przeżyć ciepłego przekopywania.

Miłego dnia Lidko

Bardzo ładne te Artemis!


Właśnie dziś tez odkryłam tunele tam gdzie mam pissardi . Pierwszy raz takie coś widziałam . Być może te paskudy podgryzają mi hortki dlatego w tym miejscu słabo rosną…
Dodam tylko ze mam trzy koty i nie wiem po co nornic nie potrafią upilnować ale kreta szczura i ptaszki to przynoszą
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:48, 16 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7111
Miłego Koleżanko
Prymule to twardzielki- odbiją nawet z liścia
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 21:58, 16 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5227
Twoje Artemisy pełne kwiatów, a moje dopiero w pąkach. U mnie za to ślimaków zatrzęsienie i mrówek i cholernie dużo chwastów, nie pamiętam kiedy miałam tak zachwaszczone i wrzoscow nie podcięłam. Mam zaległości
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 22:14, 16 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7184
olciamanolcia napisał(a)
Miłego Koleżanko
Prymule to twardzielki- odbiją nawet z liścia


To dobrze bo dzis znów poryte. Brrr. Zaraz cos z neta zamówię. Może poprzedni preparat za słaby był.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:15, 16 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7184
Wiaan napisał(a)
Twoje Artemisy pełne kwiatów, a moje dopiero w pąkach. U mnie za to ślimaków zatrzęsienie i mrówek i cholernie dużo chwastów, nie pamiętam kiedy miałam tak zachwaszczone i wrzoscow nie podcięłam. Mam zaległości


Mrówki tez mam i mszyce na budlejach. Musze psikac deltamem bo inaczej kwiatów nie zobacze.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:32, 16 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7184
olciamanolcia napisał(a)


Właśnie dziś tez odkryłam tunele tam gdzie mam pissardi . Pierwszy raz takie coś widziałam . Być może te paskudy podgryzają mi hortki dlatego w tym miejscu słabo rosną…
Dodam tylko ze mam trzy koty i nie wiem po co nornic nie potrafią upilnować ale kreta szczura i ptaszki to przynoszą


Może i Ci gryzą hortki. Mi obryły wkółko jedną z budleji. I zwiedzly jej 3 gałezie. Udeplatam, obciełam i solidnie podlałam. I zobaczymy.

Cos musze kupic na te france. Dobrze ze pod trawnik dalismy siatkę bo bym chyba płakała przez te nornice.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:33, 16 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7184
Joann napisał(a)
Miłego popołudnia
Lidko, budżetowa jest przepiękna! Jak to wszytko uroslobu Ciebie, pamiętam jeszcze etap sadzenia. A trawnik faktycznie coraz gęściejszy
U mnie tez nornice grasują, wszędzie tunele, też chodzę i przydeptuję.


Dużo tych gryzoni bo przez wariacje pogodowe i działalność człowieka nie ma równowagi w przyrodzie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:36, 16 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7184
Agania napisał(a)
Jak stosujecie trutki zasłaniajcie otworki słoiczkami, żeby potem domowy lub jakikolwiek czyjś wściubiający nosek pupil się nie przytruł, taka moja delikatna dygresja

Róże Artemis pokazują przecudną biel
Pozdrawiam


Aganiu dobrze radzisz. Tak zrobię.
Artemisy kocham chyba z wzajemnością ❤❤❤
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 18:26, 19 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7184
Już to napisałam u Sabinki Helen
z ogrodu"Hortensjowo".
Tak sie cieszę że dziękować po stokroć to i tak za mało.
Wklejam więc tu :

Ładna dziś niedziela.
A ja miałam tez świetną sobotę. Odwiedziłam piękny i dorodny ogród Helen -Sabinki w jednym z uroczych wielkopolskich miasteczek.

Ogrod jest piękny. Ładnie skomponowane rabaty. Rosliny dorodne i tak zdrowe że zapiera dech. Bogactwo gatunków.
Róże, szałwie, trawy, hortensje, bodziszki itd.
Wiele z tych roślin pierwszy raz widzialam na żywo. Zupelnie inne wrazenia niż fotki czy filmiki w necie.

Bardzo dziękuje Sabinko.
Za gościnę, za radość z jaką opowiadasz o ogrodzie. I dziękuję serdecznie za roślinki którymi sie tak chętnie dzielisz.
Dzięki Tobie mój ogród i ja jestesmy bogatsi. O rośliny i sympatycznych znajomych.
Buziaki ❤❤❤

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies