Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Marcin89 22:02, 08 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Dobrze u Ciebie rosną te rododendrony, piękne

Z tym kupowaniem kółka do wózka dobra jesteś
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 12:18, 09 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Szkic zrobiony na kolanie


Zielone to zraszacze co są już
A zielone to te co che dołożyć.
Musze to z majstrem obgadać jeszcze.
Zaprząta mi to głowę
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magleska 12:34, 09 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Lidka śliczne rodki

Planuj ,planuj -my tu cierpliwie czekamy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Marcin89 15:02, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
Lidka, ja nie znam się na nawadnianiu. Nawet u siebie jeszcze nie mam na 100% rozplanowane. Ale skoro wołasz

Powiem Ci to samo co bratu, który chce trawnik 1,5-2 m w długim pasku za domem. A mianowicie ciężko to rozplanować na wąskich paskach. Dając same połówki koła koło siebie z lekkim zachodzeniem pól na siebie (wzdłuż jednej krawędzi), po przeciwnej stronie zostaną miejsca bez podlewania. Spróbuj sobie narysować w takim pasku 3 m. Zwiększanie średnicy by pomogło, by nie było pustych miejsc, jednak taki zraszacz w najdalej wysuniętym miejscu będzie Ci zraszał rabatę. A nie każda roślina to toleruje, mógłby pojawić się grzyb.

Proponuję zapytać fachowca. Według mnie w wąskich paskach zraszacze połówki koła (180 stopni), ułożone zygzakiem, raz po stronie istniejącej rabaty, raz przy brzegu nowej. W narożnikach tak jak jest, zraszacze ćwiartka koła (90 stopni).

Najlepiej wziąć papier w kratkę i cyrklem to narysować. Nieraz się wydaje, że będzie ok, a potem się koła nie schodzą. Sam się przekonałem rysując.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
LIDKA 16:03, 09 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Marcin89 napisał(a)
Lidka, ja nie znam się na nawadnianiu. Nawet u siebie jeszcze nie mam na 100% rozplanowane. Ale skoro wołasz

Powiem Ci to samo co bratu, który chce trawnik 1,5-2 m w długim pasku za domem. A mianowicie ciężko to rozplanować na wąskich paskach. Dając same połówki koła koło siebie z lekkim zachodzeniem pól na siebie (wzdłuż jednej krawędzi), po przeciwnej stronie zostaną miejsca bez podlewania. Spróbuj sobie narysować w takim pasku 3 m. Zwiększanie średnicy by pomogło, by nie było pustych miejsc, jednak taki zraszacz w najdalej wysuniętym miejscu będzie Ci zraszał rabatę. A nie każda roślina to toleruje, mógłby pojawić się grzyb.

Proponuję zapytać fachowca. Według mnie w wąskich paskach zraszacze połówki koła (180 stopni), ułożone zygzakiem, raz po stronie istniejącej rabaty, raz przy brzegu nowej. W narożnikach tak jak jest, zraszacze ćwiartka koła (90 stopni).

Najlepiej wziąć papier w kratkę i cyrklem to narysować. Nieraz się wydaje, że będzie ok, a potem się koła nie schodzą. Sam się przekonałem rysując.


TEN FACHOWIEC MI ZROBI JAK JA BEDE CHCIAŁA, TROCHE JEGO POSŁUCHAM BO TO TEN CO ROBIŁ TO NAWODNIENIE. DOTĄD DZIAŁAŁO. TYLKO ZAROBIONY JEST, PRZYJDZIE ZA 2 TYG A JA NIECIERPLIWA.
POMYŚLĘ O TYCH ZRASZACZACH NAPRZECIWKO SIEBIE.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Marcin89 16:10, 09 maj 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2566
LIDKA napisał(a)


TEN FACHOWIEC MI ZROBI JAK JA BEDE CHCIAŁA, TROCHE JEGO POSŁUCHAM BO TO TEN CO ROBIŁ TO NAWODNIENIE. DOTĄD DZIAŁAŁO. TYLKO ZAROBIONY JEST, PRZYJDZIE ZA 2 TYG A JA NIECIERPLIWA.
POMYŚLĘ O TYCH ZRASZACZACH NAPRZECIWKO SIEBIE.
Może są lepsze rozwiązania na wąskie pasy. Ja nie wiem po prostu

Widziałem posty w innym wątku. To samo Ci pisały dziewczyny o podlewaniu rabaty.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 17:16, 09 maj 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Lidka ja też będę planować ,bo wpadłam dziś na szalony pomysł
Biorę z Ciebie przykład i też planuję trawnik zrywać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
An_na 18:09, 09 maj 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Wiolka5_7 napisał(a)
Lidka ja też będę planować ,bo wpadłam dziś na szalony pomysł
Biorę z Ciebie przykład i też planuję trawnik zrywać


Jeżu kolczasty co tu się dzieje??
Zaraza jakaś idzie szeroko i zbiera żniwo trawnikowe
____________________
Ania**Ania na Żuławach
SylwiaBe 20:46, 09 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Widzę Lidko, że nie tylko ja właśnie zrywam trawę, by zasadzić kolejne roślinki
Uwielbiam patrzeć u Was na postęp prac, u mnie to idzie serio mozolnie...
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 20:50, 09 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
LIDKA napisał(a)
Pora sadzić supertunie a tu miejsce zajmują bratki w pełni urody


Co nieco da się już zjeść choć rzodkiewka mi nie wzeszła z powodów nieznanych.
Sasanka rozkwita
I pierwszy kwiatuszek bodziszka rozanne na nowej sadzonce

Mam ten sam problem z bratkami.. Potrzebowałam miesjce na supertunie, więc dokupiłam donice, bo bratki nadal pięknie się prezentują
Co do rzodkiewki, to serio jakaś dziwna sprawa, bo co jak co, ale rzodkiewka zawsze wzejdzie, wszystko inne może nie wyjść, ale rzodkiewka? No szok
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies