Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bożeny i Darka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bożeny i Darka

bozena72 17:19, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Witam wszystkich serdecznie, jestem pod wrażeniem tego forum i Państwa pięknych pełnych pasji ogrodów. Dla nas z mężem nasz ogród jest naszym rajem na ziemi to nasze pierworodne dziecko ) aby odzwierciedlić o czym piszę postaram się przedstawić nasz raj od początku...
Poczatki były okropne poprostu 388 m2 zdrewniałych chwastów sięgających 2,5 metra wysokości, kilka gniazd os i ogrom śmieci.
) to niestety kolejny etap - bez chwastów - widząc chwasty ani nam było w głowach fotografować nasz "NABYTEK"
____________________
bozena72 17:29, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
początek powstania naszego ogrodu to przełom października i listopada roku 2008 i co roku o tej porze razem z mężem wspominamy jak to nam było kiedy nic w naszym ogrodzie nie było ) ?
pierwszy zakup to tuje żeby jak najszybciej stworzyć sobie nasz skrawek raju - i na samym początku naszej działkowej drogi komuś spodobały się nasze sadzonki więc wybrał sobie najdorodniejszych 10 okazów ( bardzo byliśmy tym faktem poruszeni...
wtedy też wszyscy znajomi usiłowali nam wybijać z głowy inwestycje w tym ogrodzie...
My jednak uparci stwierdziliśmy że to nie jest możliwe żeby to nie był incydent itp. więc zawzięcie i z ochotą pracowaliśmy nadal...
____________________
bozena72 17:34, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Przyszła wiosna i priorytetem był dach nad głową )
No i powstał sobie domek - radość była ogromna )
jednak po tych wszystkich perypetiach z chwastami, ugorem itd. mój mąż oświadczył nic tylko trawa! mam dosyć pracy!
) i tak wiedziałam że nie o to chodzi więc małymi kroczkami stworzyłam rękami mojego męża skalniak który widać na zdjęciu no posadziłam kilka iglaczków

dzisiaj kiedy iglaki są już piękne i nie wyglądają jak samosiejki moim marzeniem jest ich perfekcyjne uformowanie jak to robi Pan Bogdan ) na tym forum - naprawdę jestem pod wrażeniem
____________________
bozena72 17:37, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170


To zdjęcie to kolejny rok i kolejna budowla jednak to była konieczność gdyż w upalny dzień bardzo ciężko było spędzać czas na tarasie naszej altany w dodatku w pełnym palącym słońcu. No i oczywiście już nieco podrośnięty skrawek naszego skalniaka.
Patrzę na te zdjęcia i wręcz nie wierzę że nasze niedoświadczone ręce stworzyły ten ogród )
____________________
bozena72 17:40, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170


Kiedy wszystko sobie pomalutku rosło wypadało zagospodarować dojazd i tak jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy )
____________________
bozena72 17:45, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170


Tutaj mój mąż z ogromnym entuzjazmem w jeden z najbardziej upalnych dni ubiegłorocznego lata pomyslał że święty czas pomalować nasz dobytek ) no i stało się ! To parcowity osobnik więc uczynił to w jeden dzień )
____________________
bozena72 17:49, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Dzisiaj również jak co weekend niezaleznie od pogody mamy za sobą pracowity dzień zmarzyły nam się maliny - takie nasze ) no i od pomysłu do realizacji nie minęło dużo czasu sadziliśmy dzisiaj 15 krzaczków i bardzo dużo cebul tulipanów holenderskich )

Ciekawa jestem czy coś z tych tulipanów będzie w przyszłym roku?

A to ostatnie fotki słonecznych i ciepłych dni w ogrodzie w tym sezonie...
____________________
bozena72 17:54, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
To zdjęcie z innej perpektywy )
Basen hmmm ile było negatywnych spięć z powodu jego zakupu Darek był przeciwnikiem aż chciałoby się powiedzieć jak z wszystkim co powstało w tym ogrodzie ) tak, tak to uparciuch ale postawiłam na swoim mając na uwadze minione upalne lata gdzie marzeniem była kąpiel nawet w dziecięcym brodziku.
____________________
bozena72 18:04, 15 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Moi Drodzy przedstawiłam się jak mogłam najlepiej wszystko co stworzyliśmy uczyniliśmy z pasją i chęcią stworzenia indywidualnego zakątka czy nam się udało nie wiem? ) chciałabym w sposób doskonały zagospodarować kazdy skrawek tego ogrodu ale tak żeby nie przesadzić )

W tym roku stworzyłam oczko postaram się niebawem wkleić zdjęcia chętnie służę radą i sama czekam na jakieś pomysły co jeszcze mogłabym wyczarować w tym ogrodzie)


a to nasz hamak i wspomnienie niejednej sjesty na nim ) - też był kontrowersyjnym elementem w naszym ogrodzie hahahahah ( ze względu na niestety problem z własciwym montażem - ale za drugim podejściem mojego męża do tematu jak widać się udało )
____________________
Domi 18:14, 15 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj Bożeno. Bardzo ładny skalniak i linia ścieżki. Kącik z hamakiem wygląda świetnie. Czekam na zdjęcia oczka wodnego.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies