Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń kousa. Jadalne owoce, ale czy smaczne?

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń kousa. Jadalne owoce, ale czy smaczne?

Gardenarium 19:10, 17 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem jaki, bo nie było tabliczki

Za to ten jest wspaniały

http://www.strangewonderfulthings.com/159.htm "Magic Dogwood" - Cornus florida subspecies urbiniana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 19:51, 17 lis 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
prawie rok temu zamieściłam w tym wątku zdjęcia derenia kousa spotkanego w pewnym parku... szukałam tego krzewu od momentu, gdy go zobaczyłam 'na żywo' ...
i właśnie 2 dni temu w sklepie ogrodniczym kupiłam tę roślinę, jest to odmiana 'Milky Way' ...
jednak nie posadziłam go w miejscu docelowym, bo obawiałam się, że nie zdąży się przyjąć ( jest za późno na ukorzenienie, przymrozki się zdarzają) i po prostu doniczkę z dereniem kousa umieściłam w ziemi blisko kompostownika...mam nadzieję, że przeżyje ( dodatkowo mam zamiar chronić go włókniną) i na wiosnę posadzę go już w wybranym miejscu...
pisze o tym, bo wątek 'wyskoczył' na pierwsze miejsce a ja jestem bardzo zadowolona, że wreszcie trafiłam na tego derenia
____________________
marzena O....!
Justyna 16:21, 19 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Milky Way - cudny, gratuluję nowego nabytku.
Danusiu, Magic Dogwood nie znałam, fikuśny
A ten z Anglii zjawiskowo obsypany kwieciem! I takie zachwyty uwielbiam
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
iwonadm 08:55, 17 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
kupiłam rok temu takiego derenia

na wiosnę nie kwitł ok powiedziałam sobie jest młodziutki

na jesień trochę go podcięłam by uformować jakiś kształt i zobaczyłam takie małe kulki przy gałązkach
wczoraj jeden jakby się otworzył i wyglądał jak środek kwiatu.
Pąki mają ok 5 mm w środku żółte pręciki boję się, że to jednak nie ta odmiana derenia którą chciałam
proszę o pomoc
zdjęcie z lata
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Sebek 17:23, 17 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że daj mu czas - może w przyszłym roku zakwitnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
iwonadm 07:57, 28 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Sebek masz rację poczytałam poczytałam
i znalazłam on zawiązuje jesienią pąki
mam nadzieję, że zakwitnie
szkoda że nie poszukałam cześniej bo go cięłam
razem z tymi kulkami

____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Gardenarium 19:54, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tnij w takim razie więcej. Albo po przekwitnięciu zaraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonadm 06:53, 01 gru 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
dziękuję dopilnuję go w przyszłym sezonie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Beata333 19:00, 17 mar 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Dereń biały - Cornus alba

Pozdrawiam wszystkich.

Doradźcie proszę z jakimi roślinami korzystnie jest połączyć derenia białego "milky way" na stanowisku słonecznym?

Czy on będzie szybko rósł?

Po jakim czasie mogę się spodziewać krzaczka?

Kiedy najlepiej go sadzić?

Czy sadzonkę przycinać po posadzeniu?

Czy ma szczególne wymagania co do podłoża?


Proszę u wszelkie uwagi Beata
Gardenarium 19:07, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z hostami szczególnie żółtawe liście, miskanty np. Morning Light, Pachysandra terminalis z tulipanami, jarzmiankami.

Posadź od razu dużego. Szybkość rośnięcia zależy od warunków jakie mu zapewnisz i od pielęgnacji. Nie ma cyferek że tyle to a tyle będzie rósł a także co znaczy szybko? W ogrodnictwie nie ma takiego terminu, w motoryzacji jest

Najlepiej go sadzić wtedy, gdy jest w sprzedaży (teraz nie ma) i wtedy gdy masz gwarancję, że żyje, czyli ma listki lub chociaż pączki

Nie ciąć, bo to nie krzew do cięcia, to nie dereń biały że się ścina do ziemi, bo nigdy nie urośnie. To drzewo więc to nie sadzonka jakaś mała, tylko okaz drzewiasty.

Ma duże wymagania, postaraj się żeby miał dobrze. Gleba żyzna, próchniczna. Półcień lub słońce. To okaz wyjątkowy i nie zmarnuj go cięciem.

Nie jest to okaz dla początkujących ogrodników. Moja rada brzmi, nie zaczynaj od rarytasów, ćwicz na łatwiejszych drzewach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies