Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dereń kousa. Jadalne owoce, ale czy smaczne?

Pokaż wątki Pokaż posty

Dereń kousa. Jadalne owoce, ale czy smaczne?

Gardenarium 08:04, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten dereń z żółtawą hostą super.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata333 09:00, 01 kwi 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Wow!!!

Dziękuję!

Cieszę się. Tak zrobię.
Gardenarium 09:05, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja w ogóle uwielbiam łączyć biel kwiatów z cytrynowymi dodatkami. A jak dodasz jeszcze Ophiopogon planiscapus 'Nigrescens' to będzie mistrzostwo. Co najmniej 20 szt w takim gęstym polu.

A w konwalnika posadź 30 przebiśniegów lub białych krokusów. To dopiero będzie czad.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata333 11:47, 01 kwi 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Dobrze.

Pierwszy pomysł zaklepany.

Cieszę się niezmiernie.

Dziękuję za życzliwość!!!!

Anna 08:56, 27 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 1
Witam serdecznie, mam ok.10-letniego derenia kousa. Niepokoi mnie to, że w tym roku kwitnie tylko górna jego część. Czy to jest naturalna sytuacja, czy może należy coś zrobić, by w następnym roku krzew zakwitł na całej powierzchni? Pozdrawiam.
____________________
Anna C.
Nowa12 23:53, 08 wrz 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mam już 3 rok derenia kousa. Jest spory ma ponad 1,5 m i dość mocno rozrasta się w szerz. Rośnie bezproblemowo, nie przysycha, nie choruje.
Jest ładny ale nie zakwitł jeszcze ani razu. Chociaż w zasadzie skłamałabym - w tym roku miał jeden kwiatek.

Nie mam pojęcia dlaczego nie kwitnie. Czy ktoś się orientuje czy derenie kousa tak mają, że trzeba poczekać na kwitnienie czy może trzeba je mocniej nawozić?

W ogrodnictwach derenie w donicach pięknie kwitną i pięknie owocują. U mnie posadzony w ziemi idzie tylko w liście .



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 11:11, 14 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czym się różni Dereń kousa od Milky way czy China girl? Jest to jeden z krzewów, który chodzi mi po głowie. Jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, ale mogłabym go posadzić na rabacie o szerokości 2 m przy podjeździe. Więc chodzi mi bardziej o kompaktową drzewo/ krzew.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:12, 14 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
.
____________________
Magda W samym sloncu
nicol21 11:08, 29 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
W ub wiosną roku kupiłam Derenia Kousa China Girl, po wsadzeniu na miejsce docelowe ładnie i długo kwitł [z kwiatów "doniczkowego życia"], w sezonie ładnie urósł [z 30-40cm] a w tym roku zakwitł tylko z 5 kwiatkami. Oczywiście liczyłam na mocniejsze kwitnienie. Nie przycinałam w ogóle. Stanowisko słoneczne, gleba chyba OK [kiedyś glina, ale 7 lat temu mocno spulchniona domieszkami torfu i piachu], trochę nawozów dostał jak nawoziłam inne rośliny w okolicy. Jedynie co to gleba ma jakieś Ph 6-7 więc bardziej zasadowa niż kwaśna.


W tym samym czasie kupiłam też Deren florida rubrum - w tym roku kwitł, choć mniej obficie.

Co może być przyczyną prawie braku kwitnienia u China Girl i mniej obfitego u Rubrum? Czy to jest szok po przesadzeniu w ub roku? Czy brak kwaśnej gleby? Czy może coś innego?

Po przeczytaniu wątku gdzie było pytanie o brak kwitnienia - bo być może okaz za młody, stwierdziłam że skoro mój kwitł po przyniesieniu ze sklepu to wiek kwitnienia osiągnął.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
AlinaP 20:21, 07 sty 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Dereń kousa Milky Way. Rośnie u mnie od ok. 2011r, przesadzany wiosną 2019.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies