Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród. » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród.

Bogdzia 10:56, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
W miejscu gdzie mieszkam są częste mocne wiatry.Dawniej mieszkałam w górach i nawet tam tak nie wiało jak tu, ale wokół płotu obsadziłam czym się dało i jakoś leci.Najgorszy był ten rok, azalie już rozwinęły pączki i przyszedł mróz. Wszystkie pąki zmarzły. W tym roku wcale nie robiłam zdjęc bo tak mnie zdenerwowały te pomarznięte pąki. Zdjęcia które widzicie są w większości z 2009roku.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:21, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabrielo
Największa tajemnica to żeby przy sadzeniu nie żałowac kwaśnego torfu(który dokładnie mieszamy z ziemią.Ph powinno byc 3,8-4,5.Ja najlepiej lubię torf z Łochowa.Rododendrony wytworzą taki duży system korzeniowy jak daleko sięga torf, rosną jakby w doniczce w tej przygotowanej ziemi.Jeśli nie będzie się ich przesadzac to od razu trzeba przygotowac dośc duży(głownie na szerokośc) dół ziemi z torfem.Jeśli ziemia jest ciężka z gliną to trzeba ją rozluźnic piaskiem,bo choc lubią dużo wody to nie lubią stojącej wody jak zresztą inne rośliny np clematisy.Ja pod jednego rododendrona średniej wielkości daję ok 50-60l torfu( kwaśnego)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joanka 11:53, 17 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Bogdzia....... wpraszam się do Ciebie w maju.......

Umrę, jak nie zobaczę tych kolorów na własne oczy
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
kaisog1 12:18, 17 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Asia ja tyż nie uwierzę jak nie pomacam No cos wspaniałego! Jak oglądam te zdjęcia to gębe rozdziawiam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 16:50, 17 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na szczęście ten piekny ogród jest blisko nas I to mnie bardzo cieszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anetawi 17:49, 17 paź 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Nic tylko czekać do nastepnego maja. Przesliczne
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Bogdzia 17:58, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Parę słów do Ell: powtórzyłaś moje zdjęcie z podpisem.To zdjęcie i podpis są źle skomponowane.Drugie zdjęcie mi się nie wgrało i wyszło tak jakby podpis odnoszący się do drugiego zdjęcia był do trzeciego.Roseum Elegans jest różowy,a na trzecim zdjęciu jest czerwona Nowa Zembla.

Joanka i Kaisog chcecie przyjechac i zobaczyc rododendrony.Zapraszam serdecznie,choc w tym miejscu uczciwie muszę przyznac ze na zdjęciach kwitnące ogrody wyglądają lepiej niż w rzeczywistości z prostego powodu:zdjęcia robi się każdej roślinie w najładniejszym stadium a w rzeczywistości obok może byc krzaczek który już przekwitł. Na zdjęciu go nie widac a w rzeczywistości już tak.Na zdjęciach wydaje się że wszystkie rośliny kwitną równocześnie a w rzeczywistości nie jak np na tym zdjęciu.W tyle jest cunninghams white który już przekwitł i nie najlepiej wygląda.Najlepsze pojęcie dają zdjęcia z daleką perspektywą.Oczywiście zapraszam,a Szefowej dziękuję że odwiedza mój ogród.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 18:03, 17 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zapraszam serdecznie,choc w tym miejscu uczciwie muszę przyznac ze na zdjęciach kwitnące ogrody wyglądają lepiej niż w rzeczywistości z prostego powodu:zdjęcia robi się każdej roślinie w najładniejszym stadium a w rzeczywistości obok może byc krzaczek który już przekwitł. Na zdjęciu go nie widac a w rzeczywistości już tak.Na zdjęciach wydaje się że wszystkie rośliny kwitną równocześnie a w rzeczywistości nie jak np na tym zdjęciu.W tyle jest cunninghams white który już przekwitł i nie najlepiej wygląda.Najlepsze pojęcie dają zdjęcia z daleką perspektywą.Oczywiście zapraszam,a Szefowej dziękuję że odwiedza mój ogród.


Muszę powiedzieć, że się pocieszyłam powyższymi słowami Bogdzi. Bo ja już bliska byłam uwierzenia, że ten stan w tym ogrodzie trwa wiecznie, zimozielono i kwitnąco. Lubię RH, bardzo, od dziecka !!!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 18:09, 17 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jeśli jeszcze nie znudziły się rododendrony to następna porcja:
Poniżej rh Baden Baden ma czysto czerwony kolor i wcześnie kwitnie, niestety często też podmarza, ale za to mniej obficie kwitnie jeszcze na jesieni tak jakCunninghams White
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 18:30, 17 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bogdziu,ostatnie zdjęcie takie rodzinne!Tata,mama i 3 -ka dziecków!
Czy robisz sama sadzonki?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies