Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 09:33, 25 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
gardenarium napisał(a)
Zamiast dereni daj hortensje do oporu, wiadomo jakie
Miejsce na hortensje już mam w moim zaułku funkiowym jak go nazywam A tam jest za dużo słońca, a dla hortenesji to chyba nie za dobrze. Aczkolwiek nie miałabym nic przeciwko, bo je lubię

Jest plus wpływu Ogrodowiska na mojego M. Ostatnio usłyszałam ; zapytaj na tym swoim Ogrodowisku czy jeszcze mogę skosić trawę)'
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:35, 25 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Domi napisał(a)


Gdzie są te gazony? Ja ich nie widzę
Można prosić o rysuneczek tego przedogródka i wymiary?


Gazony widoczne są tylko od strony sąsiada. to tylko umocnienie skarpy. Od góry są na równi z ziemią. Zrobię zdjęcie popołudniu i wkleję.

Teraz szybki rysunek przedogródka
.


Wracając do przedgródka: jak rozumiem obie skrzynki znajdują się na Twojej działce i muszą otwierać się na Twoją stronę lub od ulicy?


Domi skrzynki są na mojej części i otwierają się w moją stronę.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 09:36, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie koszenia trawnika, czy można..
Ależ naturalnie, trawa nadal rośnie. Byłoby niekorzystnie pozostawić ją na zimę zbyt długą.
Coś mi się zdaje, że ja także muszę skosić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 09:40, 25 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Domi napisał(a)


Abiko, czy masz w planach obsadzenie skrzynek i gazonów również od strony sąsiada? Czy też interesuje nas tylko Twoja strona, a sąsiad sam będzie projektować swoją stronę?
Domi sąsiad mnie kompletnie nie interesuje oni się nie dokładają ja nie nalegam, cóż nie zawsze ma się takich sąsiadów jak Danusia Planujemy tylko po mojej stronie


To w tej sytuacji, jak nie marwi nas widok od strony sąsiada, wsadziłabym w gazony albo wysokie trawy, albo coś na kijkach ( w np. co drugi gazon), a przed tym zrobiła niższe piętro z cisów i jak się zmieści jeszcze kolejne najniższe piętro, np. żurawki. Nad skrzynkami mogłoby się zwieszać coś płaczącego, co zasłoni skrzynki częściowo, a co można rozgranąć w celu otwarcia tychże skrzynek, np.
Salix integra 'Pendula', morwa biała 'Pendula' itp.

Plan na przedogródek to właściwie już mam, dzięki kochanym ogrodowiczanom ( nie będę wymieniać, bo boję się kogoś pominąć, ale oni wiedzą
Żwir a w nim kule bukszpanowe podsadzone żurawkami citronelle. Tylko nie wiem co w gazony. Bo jednak jak posadzę cisy przed nimi, to zostaje mi jakieś 50 cm na obsadzenia, a gazony dalej puste. Nie chcę robić ładnego widoku sąsiadom, ( bo nie). Dlatego pasowałoby coś w te gazony dać takiego co w nich rosnąć będzie. Swoją drogą, dlaczego nie cisy? Chodzi o ich system korzeniowy czy coś innego?

Trawy..hmm nad nimi nie myślałam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:42, 25 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Sebek napisał(a)


Białe trawki to na pewno Miskant "Variegatus" albo może być"Cabaret", innych białych dużych Danusia nie używa. A ta choina to która (ja na odmianach iglaków się nie znam zupełnie)? Już analizuję ostatnie wpisy. Odlatuję na górę wątku.
Choina żółta. Gdzieś Danusia pisała co to albo jej rzecznik, ale nie znalazłam.


Nie wiem o jakiego żółtka chodzi - do 150 cm dorasta chamaryceparis filifera aurea nana -




A białych miskantów mogę dodać morning light


Sebek, wkleiłam link wcześniej, masz jeszcze raz
http://www.gardenarium.pl/realizacje/male-ogrody-przydomowe#
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 09:57, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta biała trawka to Holcus mollis 'Albovariegatus'



Bardzo ładnie świeci na rabacie i rozjaśnia

Obrazki z tą trawką
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:02, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A te wysokie to Miskant "Morning Light"

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 10:19, 25 lis 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
gardenarium napisał(a)
Ta biała trawka to Holcus mollis 'Albovariegatus'



Bardzo ładnie świeci na rabacie i rozjaśnia

Obrazki z tą trawką
O właśnie, już to sobie zapisuję. Danusiu a ta żółta choina w tle?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 13:06, 25 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abiko napisał(a)

Ta biała trawka to Holcus mollis 'Albovariegatus'



Bardzo ładnie świeci na rabacie i rozjaśnia

Obrazki z tą trawką
O właśnie, już to sobie zapisuję. Danusiu a ta żółta choina w tle?


Nie jestem pewien, ale to może cis cis aurea decora
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 13:08, 25 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
abiko napisał(a)



Abiko, czy masz w planach obsadzenie skrzynek i gazonów również od strony sąsiada? Czy też interesuje nas tylko Twoja strona, a sąsiad sam będzie projektować swoją stronę?
Domi sąsiad mnie kompletnie nie interesuje oni się nie dokładają ja nie nalegam, cóż nie zawsze ma się takich sąsiadów jak Danusia Planujemy tylko po mojej stronie


To w tej sytuacji, jak nie marwi nas widok od strony sąsiada, wsadziłabym w gazony albo wysokie trawy, albo coś na kijkach ( w np. co drugi gazon), a przed tym zrobiła niższe piętro z cisów i jak się zmieści jeszcze kolejne najniższe piętro, np. żurawki. Nad skrzynkami mogłoby się zwieszać coś płaczącego, co zasłoni skrzynki częściowo, a co można rozgranąć w celu otwarcia tychże skrzynek, np.
Salix integra 'Pendula', morwa biała 'Pendula' itp.

Plan na przedogródek to właściwie już mam, dzięki kochanym ogrodowiczanom ( nie będę wymieniać, bo boję się kogoś pominąć, ale oni wiedzą
Żwir a w nim kule bukszpanowe podsadzone żurawkami citronelle. Tylko nie wiem co w gazony. Bo jednak jak posadzę cisy przed nimi, to zostaje mi jakieś 50 cm na obsadzenia, a gazony dalej puste. Nie chcę robić ładnego widoku sąsiadom, ( bo nie). Dlatego pasowałoby coś w te gazony dać takiego co w nich rosnąć będzie. Swoją drogą, dlaczego nie cisy? Chodzi o ich system korzeniowy czy coś innego?

Trawy..hmm nad nimi nie myślałam



Cis w donicy nie przemarza - u Danusi zimuje....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies