Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

abiko 19:07, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Tutaj niespodziankę mi zrobiła róża, bo nigdy nie powtarzała kwitnienia i miałam ją wywalić, a ta ma mnóstwo pąków... ciekawe.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:09, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:10, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:12, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Za to dzisiaj spędziłam dzień we wspaniałym towarzystwie. Relacja tutaj
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 19:14, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Urszulla napisał(a)
Ja u Ciebie siedzę od 3 dni i nie mam czasu napisać. To fajnie że masz tytoń bo u mnie nic nie udało się i od 2 szonów nie mam. Zbierz nasionka, te małe kuleczki łatwo się zbiera.

Gaura teraz modna. Na wielu skwerach ją widziałam ale w wersji niskiej. Czyli są różne odmiany.


Patrz
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
eVka 19:27, 29 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Cudowne ujęcia, uwielbiam takie zbliżenia Masz fantastyczny ogród
____________________
Anda 19:37, 29 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Śliczne kolory rozchodników
A która to róża taką niespodziankę Ci zrobiła, jakaś nn?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
abiko 20:07, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Anda napisał(a)
Śliczne kolory rozchodników
A która to róża taką niespodziankę Ci zrobiła, jakaś nn?


Tak, nn, nie wiem jaka, jakaś rabatówka. Mam ją kilka sezonów i zawsze kwitła raz a potem stały badyle, dość irytujące, tym bardziej, że jest jednak dość nie trwała a tutaj masz
Za to dzisiaj miałam okazję powąchać różę LAdy Emma Hamilton i upewniłam się, że dobrze, że ją mam na swojej liście, choć miejsca nie mam
Piękny kolor i urzekający zapach.

Natomiast w tym roku Heritage ma straszną plamistość i co gorsze jeszcze rdzę. Wygląda strasznie. Nie wiem czy za rok sobie z tym poradzę. Pryskać czymś jeszcze na jesień?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 20:30, 29 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Rdza jest okropna. Nie mogłam jej się pozbyć na Abrahamie Darby i dlatego pozbyłam się Abrahama
Teraz możesz tylko wzmacniać tkanki pryskając skrzypem, może być herbatka może być gnojówka lub wyciąg. Opadłe liście przysyp zimą kompostem. Dżdżownice i inne organizmy glebowe zneutralizują zarodniki. Najgorsze jest to, że rdza zimuje też na łodyżkach. Musiałabyś ją mocno przyciąć wiosną.

Moja LO co roku miała dość mocną plamistość, a w tym roku dałam jej dodatkową porcję granulowanego obornika i jest zdrowa. Może Heritage tez by taka dawka końskiego złota pomogła? Mogłabyś jej dać ekstra dawkę zimą, zeby działała od razu na wiosnę.

LEH u mnie rośnie od wiosny i jestem nią zachwycona. Kwitła obficie trzy razy, suszę zniosła bardzo dobrze i na dodatek jest bardzo zdrowa. Mam nadzieję, że tak zostanie w kolejnych sezonach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
abiko 20:54, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Anda napisał(a)
Rdza jest okropna. Nie mogłam jej się pozbyć na Abrahamie Darby i dlatego pozbyłam się Abrahama
Teraz możesz tylko wzmacniać tkanki pryskając skrzypem, może być herbatka może być gnojówka lub wyciąg. Opadłe liście przysyp zimą kompostem. Dżdżownice i inne organizmy glebowe zneutralizują zarodniki. Najgorsze jest to, że rdza zimuje też na łodyżkach. Musiałabyś ją mocno przyciąć wiosną.

Moja LO co roku miała dość mocną plamistość, a w tym roku dałam jej dodatkową porcję granulowanego obornika i jest zdrowa. Może Heritage tez by taka dawka końskiego złota pomogła? Mogłabyś jej dać ekstra dawkę zimą, zeby działała od razu na wiosnę.

LEH u mnie rośnie od wiosny i jestem nią zachwycona. Kwitła obficie trzy razy, suszę zniosła bardzo dobrze i na dodatek jest bardzo zdrowa. Mam nadzieję, że tak zostanie w kolejnych sezonach


A niech to.. wczoraj wylałam na kompost gnojówkę ze skrzypu.. no masz
Rdza będzie na łodygach to wiem. Mam koński obornik, zafunduję jej na zimę. Co prawda jeszcze się nie przerobił, ale może jej nie zabije
Przysypię liście jak mówisz. I muszę ją przyciąć mocno na wiosnę, bo naprawdę mam potwora. Może to jej pomoże.

No kusi mnie LEH.. mocno
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies