Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowe perypetie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe perypetie:)

sylwia_slomc... 16:14, 09 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Kurcze mnie się wydaje, że za głęboko posadzona była, ja zasypuje szyjkę tak do 5 cm maks a ta ma sporo ziemi na gałęziach.....
Ale Ty jesteś lepszą specjalistka od róż niż ja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 16:21, 09 sie 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze mnie się wydaje, że za głęboko posadzona była, ja zasypuje szyjkę tak do 5 cm maks a ta ma sporo ziemi na gałęziach.....
Ale Ty jesteś lepszą specjalistka od róż niż ja


Nie, nie była..ona ma wysoko szczepienie.. ale dziwny korzeń.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Urszulla 21:53, 09 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Nie wiem co jest tej róży, może ktoś Ci podpowie. M

Może też bym posadziła płycej w innym miejscu i przycięła o połowę. Może u Ciebie są średnie warunki dla róż, one lubią jednak glinę i okresami mokro zwłaszcza po przycięciu.

U mnie wszystkie przycięte, mocno zalewane mają teraz pełno pędów na drugie kwitnienie. A dziwne to przegięcie kwiatu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Katkak 15:47, 10 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aguś zapytaj Andy
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anda 16:50, 10 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Twoja róża wypuszcza własne korzenie z pędów szlachetnych nad podkładką. Po pewnym czasie, jak już się wzmocni, odrzuci podkładkę i „stanie na własnych nogach”, czyli na własnych korzeniach. Pozwól jej na to, bo prawdopodobnie ma źle dobraną podkładkę. Dobrze, że posadziłaś ja w donicy z dobrą ziemią. Będzie jej łatwiej o pokarm Jak wypuści więcej własnych korzeni to zacznie też lepiej wyglądać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 21:17, 10 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Takie porady to ja rozumiem
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 07:55, 11 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Jeśli tak jak pisze Anda to dałabym do donicy i zadołowała w ziemi bo jak inaczej przetrwa zimę a non stop przesadzana ma problem. Przesadzałam wiosną różę i dopiero teraz na jesień pokazauje kwiaty w drugim kwitnieniu, potrzebowała pół roku żeby się zebrać.

Trzmam kciuki żeby się zebrała ja dostałam wiosną do odratowania rachityczne róże i oczom nie wierzę jakie z nich są okazy. Wiem że ta moja paskudna gliniasta ziemia różom akurat służy. A jak Ty oceniasz rośnięcie róż u Ciebie,jak byłam to akurat nie w porze różanej.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
abiko 08:41, 12 sie 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Anda napisał(a)
Twoja róża wypuszcza własne korzenie z pędów szlachetnych nad podkładką. Po pewnym czasie, jak już się wzmocni, odrzuci podkładkę i „stanie na własnych nogach”, czyli na własnych korzeniach. Pozwól jej na to, bo prawdopodobnie ma źle dobraną podkładkę. Dobrze, że posadziłaś ja w donicy z dobrą ziemią. Będzie jej łatwiej o pokarm Jak wypuści więcej własnych korzeni to zacznie też lepiej wyglądać.


Przyszło mi na myśl, jak ją wykopałam, że to może coś z podkładka jest nie tak.
Niech sobie siedzi w donicy. Nie mam kłopotów z zimowaniem donic liczę, że się wzmocni i za rok posadzę ją do gruntu na spokojnie.
Dziękuję za pomoc
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Anda 20:37, 12 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33531
Aga, jeśli możesz, to potrzymaj ją nawet i dwa lata w donicy. Te korzenie na zdjęciu są jeszcze malutkie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
abiko 10:07, 13 sie 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Anda napisał(a)
Aga, jeśli możesz, to potrzymaj ją nawet i dwa lata w donicy. Te korzenie na zdjęciu są jeszcze malutkie


Szczerze to nie wiem czy coś z niej będzie, bo dziś zobaczyłam, że wszystkie liście ma żółte i pewnie opadną. Cóż zobaczymy jak korzeń się sprawi. Nowe są bardzo malutkie to fakt. Na razie zostaje w dużej donicy.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies