Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Pelargonia bluszczolistna

Pokaż wątki Pokaż posty

Pelargonia bluszczolistna

wiewiora 12:23, 26 paź 2014


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Witam zaszczepiłam dziś pelargonię bluszczolistną zanurzyłam w ukorzeniaczu proszę o pomoc w jakiej temperaturze ma stać i jak często podlewać pozdrawiam Agnieszka
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Gardenarium 20:32, 27 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fachowo mówiąc zrobiłaś sadzonkę nie zaszczepiłaś bo to całkiem inna metoda rozmnażania.

Najlepiej sadzonkować pelargonie latem (sierpień, wrzesień) wtedy jest ciepło i wyrosną do zimy w takiej formie, jaka pozwoli im przezimować. Sadzonkowanie teraz nie wróży nic dobrego. Raczej zgniją bo mało światła i dość zimno.


Podłoże torf z piaskiem.
Temp, 18 stopni co najmniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiewiora 22:50, 27 paź 2014


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Witam Danusiu mam cichą nadzieję,że dadzą radę stoją na razie w oranżeri temperaturę mają właśnie 18stopni.Ale jak to mówią nadzieja umiera ostatnia .
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Gardenarium 07:06, 28 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O tej porze często gniją, zależy jak pobrałaś sadzonki, czy nieco przesuszyłaś je, aby ranka zaschła. Jeśli zaczną się "robić" czarne, będą do wyrzucenia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiewiora 18:02, 05 lis 2014


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
witam wszystkich moje sadzonki petargoni mają 9 dni narazie żyją poczekam jeszcze ze 2 tygodnie jak nie padną to zrobię im zdjęcie trzymajcie kciuki.
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
annamazur 18:38, 30 mar 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 30
Bogda napisał(a)
Moje czerwone bluszczolistne z początkiem lipca





Witam,

ile sztuk pelargonii jest w jednej doniczce i jak duża jest doniczka?
Gardenarium 08:04, 14 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co najmniej 5 myślę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_ 19:19, 30 cze 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
A u mnie ładnie kwitną
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Marcin89 15:16, 20 cze 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2292
Od jakiegoś czasu obserwuję, że moim pelargoniom bluszczolistnym żółkną starsze, dolne liście. Po zerwaniu ich zauważyłem, że nie mają turgoru i mają plamki. Do tej pory tego nie było, a podlewam tak samo cały czas.

Przesuszone, bo brak turgoru i tak roślina odchorowuje?
Przelane, bo plamki wskazują na choroby grzybowe i nadmiar wody?

Dodam, że z tydzień temu była całonocna ulewa, która podlała mi kwiaty aż za dobrze.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 15:39, 20 cze 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2292
W tym roku pelargonie bluszczolistne są dosyć udane, a pogoda im sprzyja. Jednak zauważam, że kwiaty są coraz mniejsze, jest ich mniej na jednym ogonku i szybko przekwitają. Nie rosną też takie długie jak mogły by. A nawozu im nie żałuję.

Ogólny wygląd poniżej:



Przekwitnięte kwiatostany zrywam systematycznie. Tylko niekiedy dochodzi do sytuacji, że zerwę wszystko co uschło i zostają same liście i pąki. Może robię coś źle? Pomocy

Przedstawię 3 fazy przekwitania. Poradźcie, w której z nich zrywacie.

1. Kwiatostan zasycha, kwiaty tracą kolor i płatki opadają. Niektóre kwiaty jeszce kwitną, niektóre są już puste, a pozostałe mają już nawet wydłużone nasionko.

2. Kwiatostan już cały przekwitnięty; kwiaty nie mają płatków, a puste szypułki. Ogonek jest jednak zielony, a nie suchy.

3. Cały kwiatostan suchy, brązowy. Ogonek żółty lub brązowy i łatwo sam odpada.

Na zdjęciu poszczególne etapy od lewej. Choć nie do końca jak w moim opisie. Każdy kto ma pelargonie na pewno zrozumie co mam na myśli.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies