Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielone drzwi w Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielone drzwi w Kruklandii

Juzia 08:31, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Judith napisał(a)
Się melduję. Zważywszy Twój ogród domowy, wiadomo, ze będzie co oglądać i tutaj . Ciekawe, który wygra u Ciebie więcej zaangażowania . Coś czuję, ze nowy .


W tym sezonie pewnie nowy, no bo cały do zrobienia
Już teraz w starym rośliny czekają w doniczkach do sadzenia, część do przesadzania, skrzynki warzywne się rozpadają, a kompostowniki to całkiem ruina
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 08:38, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Judith napisał(a)
W temacie wykopalisk: kamienie to pikuś, choć upierdliwe - znam z autopsji. Ja gdzie nie grzebnęłam tam wykopywałam zarówno kamienie, jak i gwoździe (całe kilogramy!), szkło, kilogramy kapsli od piwa i nakrętek od wódki, folie po batonikach oraz stary dywanik w postaci zbutwiałych nici... Właściwie do dziś sie to zdarza, gdy kopię gdzies, gdzie jeszcze nie kopałam...


Hahaha! Niezłe skarby

Tu raczej nic innego prócz kamieni nie wykopię. To stara żwirownia.
Zresztą... żeby coś wykopać to szpadel trzeba wbić, a tu czasem ciężko nawet i to. Same kamulce.

Ja znalazłam tylko kawałek druta kolczastego. No i śmieci po budowlańcach...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 08:40, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
April napisał(a)
Właśnie się zorientowałam że masz drugi wątek Dobrze że Mrokasi napisałaś...
Odciskam zatem łapę na piasku.
U mnie takie same warunki, serby radzą sobie świetnie.


Zaleję odcisk betonem i zrobię aleję gwiazd ogrodowiskowych

W starym też serby sobie radzą. Będzie dobrze
Gorzej pewnie z tujami...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Roocika 08:46, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Juzia, zaznaczam sobie Twój nowy wątek, bo pewnie będzie następny ładny ogród.
Nie mam żadnego doświadczenia z piachem, bo u mnie glutowata glina i ciężko jest oj ciężko.
Dołki przy glinie są niewystarczające, bo glina wszystko "wciąga", jedyny plus to, że latem w upały nie trzeba tyle podlewać.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 08:54, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Roocika napisał(a)
Witaj Juzia, zaznaczam sobie Twój nowy wątek, bo pewnie będzie następny ładny ogród.
Nie mam żadnego doświadczenia z piachem, bo u mnie glutowata glina i ciężko jest oj ciężko.
Dołki przy glinie są niewystarczające, bo glina wszystko "wciąga", jedyny plus to, że latem w upały nie trzeba tyle podlewać.
Pozdrawiam


No i na glinie stoi woda (widziałam twoje bagienka ), u mnie mega kałuże znikają w ciągu paru godzin

Miło mi, że wpadłaś i zostajesz
Odpozdrawiam słonecznie!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 09:04, 19 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


Hahaha! Niezłe skarby

Tu raczej nic innego prócz kamieni nie wykopię. To stara żwirownia.
Zresztą... żeby coś wykopać to szpadel trzeba wbić, a tu czasem ciężko nawet i to. Same kamulce.

Ja znalazłam tylko kawałek druta kolczastego. No i śmieci po budowlańcach...


U mnie co krok leży sterta wykopanych kamulców, bo nie nadążamy ich przerabiać na ścieżki Jaszczurki w nich pomieszkują i to jest fajne. Jak kopaliśmy pod szklarnię, byliśmy pewni, że trafiliśmy na jakiś rzymski trakt, bo ilość kamieni na metrze kwadratowym była po prostu niemożliwa Na pocieszenie Ci jeszcze powiem, że krety nie mają czego szukać w takiej glebie, więc nawet tu nie zaglądają
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 09:33, 19 kwi 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
Mgduska napisał(a)


U mnie co krok leży sterta wykopanych kamulców, bo nie nadążamy ich przerabiać na ścieżki Jaszczurki w nich pomieszkują i to jest fajne. Jak kopaliśmy pod szklarnię, byliśmy pewni, że trafiliśmy na jakiś rzymski trakt, bo ilość kamieni na metrze kwadratowym była po prostu niemożliwa Na pocieszenie Ci jeszcze powiem, że krety nie mają czego szukać w takiej glebie, więc nawet tu nie zaglądają


No tu kretów nie ma.
Nornice miałam w starym ogrodzie na początku, ale to pewnie dlatego, że był nawieziony czarnoziem na górę pod trawnik. Teraz już nie ma bo koty naokoło są...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 10:32, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Hejka
Witam się w nowym wątku
Poczytałam i zaznaczam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 10:32, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Coraz więcej plusów na rzecz piasków, u mnie glina, krety i nornica i część roślin pada po kilku latach ot tak sobie, bo pewnie woda stała za długo... i ten skiśnięty zapach po deszczach brrrr

pozdrawiam serdecznie, zapowiada się miodzio
____________________
Mój nowy ogródek
beta 10:33, 19 kwi 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
A co to za oznaczenia? A? G? P?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies