Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Gardenarium 14:03, 19 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie jest normalne, drzewo najprawdopodobniej ma zgniliznę podstawy pnia i przestanie przewodzić. Ma za mokro, może jest zbyt głeboko posadzone. Jeśli na dodatek ma szmatę pod korą (chyba nie ma), to nic z niego nie będzie już. Odskrob kawałek kory, czy jest ciemne.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
xAga 14:04, 19 mar 2016

Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 57
Dziękuje za odp. Dziś z samego rana byłam oskrobać kawałek kory. I wydaje mi się, że się to zmniejszyło, a nie mogłam tego oskrobać, jak tak sklejone. Przeczytałam, że jeśli to zgnilizna pnia to trzeba kupić Aliette 80 WG?? Jeśli tak to dziś zakupie.
paniprzyroda 14:04, 19 mar 2016

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Danuś, czy Pissardi z gołym korzeniem obciętym dość mocno, bez ziemi, ma szansę przyjąć się jeszcze teraz? Śmieszne pieniądze, dość duża, ale zastanawiam się, czy nie szkoda mojego czasu i wysiłku.
____________________
Dwa ogrody
Gardenarium 14:04, 19 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma szansę, ale musiałabym widzieć korzenie, jeśli same grube bez drobnych - nie kupuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 14:04, 19 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
xAga napisał(a)
Witam, mam pissardi, ładnie rośnie, tylko na dole przy ziemi przez przypadek zauważyłam takie coś jak na zdjęciu. Ciemnieje pień, kora pęka i wylewa się żywica chyba.. To jakaś choroba? Rosnie na razie normalnie, ładnie. Na zdjęciu widać mokre podłoże ale to zaraz po deszczu.



Mialam to samo, bo na podmokłym terenie posadziłam te wisnie, troche za głeboko a na dodatek przysypałam grubo korą aby chronić przed chwastami. Po odsunieciu kory, osłonięciu nadmiaru ziemi na korzeniach wisnie odzyskały zycie.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 14:04, 19 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać wyraźne. błotko, niedobrze, musisz coś zrobić w celu odwodnienia gruntu. Albo podniesienia wiśni do góry i podsypania więcej ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mleczajka 08:12, 02 kwi 2016

Dołączył: 09 paź 2012
Posty: 79
Gardenarium napisał(a)


Danusiu, w jakiej odległości posadzona jest śliwa od cisów i hortensje od śliwy?
____________________
Sylwia Ogród mleczajki
ewusia81 22:26, 02 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Kupiłam 4 śliwy i zamierzam je posadzić w szpalerze co 2m, 2m od płotu.. Pozostaje mi jeszcze na tej ścianie ok 6m wolnego miejsca plus "zawijas" w stronę tarasu(5,5m), które muszę obsadzić czymś co zakryje sąsiadkę "na tarasie".. Macie może jakieś pomysły?? Poniżej wstawiam zdjęcie przykładowe z zaznaczoną linią rabaty (po prawej widać rynnę przy moim tarasie)
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Gardenarium 17:44, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mleczajka napisał(a)


Danusiu, w jakiej odległości posadzona jest śliwa od cisów i hortensje od śliwy?


Blisko, pół metra?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ag_zie 22:13, 15 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Kupiłam dziś 3 śliwy nie szczepione - czym można je podsadzić oprócz wymienionych wcześniej hortensji? Czy np. niski żywopłot z berberysów Erecta pasowałby?
Oczywiście śliwy podcięłabym do odpowiedniej wysokości.
I jeszcze to nasadzenie będzie widoczne z dwóch stron - z jednej można jeszcze rozszerzyć rabatę a z drugiej strony byłby tylko szpaler erecty (chodzi o oddzielenie dwóch stref).
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies