Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera 'Pissardi'

Karol99 20:24, 25 kwi 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A obejrzałas dokldnie czy nie ma gdzieś nowych pączków? Trzeba czekać, może chociaż część odbije.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
monisiapor 07:51, 26 kwi 2018

Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15
Jakiś czas temu sporadyczne pączki się gdzie nie gdzie pokazały ale od minimum tygodnia nic się z nimi nie dzieje. Ogólnie mają sporo pączków ale starych które się nie rozwinęły.
loretta 15:53, 01 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
monisiapor napisał(a)
Jakiś czas temu sporadyczne pączki się gdzie nie gdzie pokazały ale od minimum tygodnia nic się z nimi nie dzieje. Ogólnie mają sporo pączków ale starych które się nie rozwinęły.

Mam ten sam problem, kupiłam śliczne śliwy na pniu, ale z gołym korzeniem, przesyłka też dwudniowa, wkopoując nie mogłam się nachwalić sprzedającego, że takie śliczne egzemplarze wysłał, a one ledno po kilka listków pokazały. Jedna z nich wcale, trafia mnie normalnie, tym bardziej, że zapomniałam zakładając ogród o szkółce przy ogrodzie dendrologicznym całkiem niedaleko mnie. Jedziemy , a tam śliwy w donicy w cenie tych przysłanych, no i bez astronomicnej ceny za wysyłkę dłużycy.
monisiapor 14:14, 09 maj 2018

Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15
Na moich powoli pojawiają się listki, natomiast w tym roku napewno szału nie będzie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą już normalnie wyglądać bo narazie trochę straszą
Mazan 15:16, 09 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monisiapor
Loretta

Uszkodzenie systemu korzeniowego podczas przesadzania oraz jego przesuszenie daje takie efekty. Dlatego proponuję odwiedzenie pokrewnego wątku "Prunus cerasus Umbraculifera" ... i odpowiedź na post Kindzi /od str 34 i dalej/.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
loretta 18:57, 11 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
No i masz, sama nie wiem. Czego nie wiem? Czy dać im jeszcze szansę. Większość wygląda jakby dychała, jedna to okropna bida, leeedwo z pięć listów zaczyna wydzierać z gałazek, zerknijcie proszę. Ta na tle płotu jest najbardziej niemrawa. Pytam, bo za tydzień mamy targi ogrodnicze w mieście i będzie można nabyć fajne badylki, może w nie najniższej cenie ale odpada koszt przesyłki i niespodziewajki wynikające z transportu.


Sylwia80 13:25, 17 maj 2018

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
pierwsza rzecz po posadzeniu to ściąć koronę, aby się rozkrzewiła i podlewać, efekty będą dopiero w przyszłym roku. Jak zrobię fotki przyciętych to wrzucę je tutaj.
loretta 10:33, 21 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Przyciąć jeszcze? Aż się boję, czym ona będzie pobierać składniki. 4 z 5 śliw całkiem nieźle się mają, tylko ta jedna taka poderzana. PS czy odrosty od głowego pnia, domyślam się, od podłoża z ałyczy wycinać? Są śliczne.
loretta 13:00, 06 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Śliwa puściła listki ze wszystkich gałązek, dogoniła koleżanki i pięknie zdobi. Chciałabym, by na wiosnę kwitła ale jeśli nie to i tak nic nie szkodzi- jej listki są taką ozdobą, że nadrabia za kwiaty.
Kokesz 21:39, 30 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek/posts/3207581/
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies