Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 21:53, 05 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Martka napisał(a)
Madziu, przedawkowanie nam nie grozi, zdjęć możesz wrzucać dowolne ilości
Dobrze się czuję wędrując po Twoich zakątkach, zestrojone są ze sobą cudnie.
Tarasik też zrobiony ze smaczkiem, dopieszczony ozdóbkami, donicami, podusiami
Ale najbardziej mnie zauroczyła Psica. Oraz ucieszyła ... taczka lubię też jej zdjęcia


Martka widziałam na jakiej fajnej wycieczce byłaś -zazdraszczam okrutnie ja teraz taki nawał pracy ,że nie wyrabiam się .....


dziękuję za wszystkie komplementy taczka i wiaderka są stałym elementem krajobrazu

wybierasz się w moje strony ?
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:55, 05 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
TAR napisał(a)
Madziu, jest po prostu przepieknie. Nawet nie chce fotek cytowac, bo kazda urokliwe. Jest tyle miejsc przepieknie skomponowanych, ze az blogosc łapie. I ogorod i dekoracje. Skarpa obledna, rudbekie, kosmosy, trawy, klony wymiataja. No po prostu wszystko

Co do nasadzen na mokrej rabacie. Wg. mnie derenie sprawdza sie idealnie plus hakuro, brzozy. Sadzce tez sobie doskonale poradza, pomysl o wiązówce. Tego cybrysnika blotnego posiadam. On doskonale czuje sie w mokrym gruncie ale woli polcien i cien. W sloncu go przypala i wybarwia sie na zólto. Dobrze poradza sobie języczki, orszeliny, fotergile czy oczary (o ile nie ma duzego przewiewu). To tak jakbys jeszcze chciala tam cos zmieniac czy dosadzac

Moje jarzaby mialam posadzone w ciezkiej i mokrej glebie, brzydko rosly i chorowaly. Jednego przesadzilam na zaplotek do lasu a dwa w ogrodzie na suche miejsce. Ruszyły bardzo ładnie. Swoje odchorowaly ale w nastepnym sezonie juz bedzie ok.



Tarcia dziękuję Kochana
i za pochwały i za podpowiedzi do mokrej rabaty -zapisuję to sobie i jeśli znowu coś mi wypadnie ,to będę zmieniać ,aż do skutku i efektu ,który oczekuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:01, 05 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
nicol21 napisał(a)
Twój ogród jest kolejnym, który gdzieś mi uciekł przez conajmniej ostatni rok! Pięknie zmężniał i jak wszystko się pięknie namnożyło! Jest rewelacyjnie!


Nikol dziękuję za pochwały ja na wiele wątków zaglądam ,ale bardzo mało piszę ,bo po prostu nie wyrabiam się ,żeby u każdego coś skrobnąć

Dorota321 napisał(a)
Rabata z rozplenicami prześliczna.
Pozdrawiam.


Dorotko cieszę się ,że zajrzałaś dziękuję za pochwały

Agania napisał(a)
Pies i „koty” super się prezentują ale tylko sunia do wymiziania, a raczej do poczochrania
Na tarasie u Ciebie można przysiąść z kawką i pomarzyć

Agania psiaca wymiziana z każdej strony koty dziś nie odwiedzone -wracam z pracy ,to już ciemno .....byle do kolejnej wiosny

Kasia1980 napisał(a)

niesamowite masz te rozplenice, kto patrząc na to zdjęcie chciały dotknąć te kotki. Chyba każdy.


Kasia dziękuję
wpadaj na mizianie kotków
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:03, 05 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
inka74 napisał(a)
Wiesz Madzia, twój ogród jest piękny przez cały rok ale jesienna odsłona zachwyca po prostu. Delektuję się widokiem i przebarwieniami.


Iwonka jesień mam ładną -nie będę skromna
ale za to wiosna kuleje na całego
a Ty jeszcze coś działasz w ogrodzie ?

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:06, 05 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Nowa12 napisał(a)
To zdjęcie mnie zachwyciło. Mega, super, ekstra.


Jakie tu masz drzewka? To są Pissardi?


Tomek z busa u Ciebie będzie? Rozumiem że film nagra z Twojego ogrodu. To ja już się nie mogę doczekać.


Aga dziękuję za pochwały
te drzewka ,to wiśnie royal burgundy -podcinam je co roku ....

Tomek z busa ma być u Ewy z od domowniczki do ogrodniczki

więc wiesz ....u niej czekamy na relację
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:07, 05 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Helen napisał(a)
Jaka odmiana hortensji przebarwia się u Ciebie na taki ładny ciemny róż (na ostatnim zacytowanym przez Agę zdjęciu)?


Helen to hortesje Vanilla Fraise
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:12, 05 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Alija napisał(a)


Madziu, wspaniała fotorelacja z Twojego grodu. Obejrzałam kolorowe, bogate rabaty, warzywnik, odpoczęłam na foteliku pod brzózką, podziwiając ogród we mgle, podziwiałam fantastyczne rozplenice i bogato obsadzoną skarpę, żeby na koniec pomiziać przesympatyczną psiunię i rozkoszować się widokami z cudownie, jesiennie udekorowanego tarasu.
Cudnie.


Alicja cieszę się ,że Ci się podoba u mnie
dziękuję za wszystkie pochwały
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 22:21, 05 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)


Aga dziękuję za pochwały
te drzewka ,to wiśnie royal burgundy -podcinam je co roku ....

Tomek z busa ma być u Ewy z od domowniczki do ogrodniczki

więc wiesz ....u niej czekamy na relację


Rozumiem, że potem do Ciebie jedzie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 09:16, 06 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Magleska napisał(a)


Iwonka jesień mam ładną -nie będę skromna
ale za to wiosna kuleje na całego
a Ty jeszcze coś działasz w ogrodzie ?

Buziaki
Malowanie czeka do którego trudno mi się zabrać. Nie lubię po prostu. Roślinnie jedna rabata kuleje ale... nie chce mi się. Inaczej, pomysłu brak na dobrą zmianę. Zobaczymy co dalej. Ale przede wszystkim cebulki czekają. Dużo cebulek ))) Bardzo dużo.
U ciebie wystarczy trochę tulipanów wsadzić i wiosennie będzie też pięknie. Tylko przy takim terenie to żeby było je widać trochę to tak 500 sztuk minimum na 3-4 rabatach widocznych z tarasu. I na jednej na froncie. Takie pasy/bloki po 100 sztuk w jednym kolorze fajnie by wyglądały. Nie po całości a wybrane fragmenty rabat.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anabuko1 10:09, 06 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Magleska napisał(a)


Koniec
kolejna długa sesja w pazdzierniku
Buziaki i lecę do Was

Pięknie Madziu.
I piesio jeszcze podziwiać jesienne widoki.
No te wszystkie trawy Tomasz zjawiskowe
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies