Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Basia_KRK 17:55, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Magleska napisał(a)

Basiu zmierzyłam dokładnie -pomiędzy nimi jest 2,20 cm .....mają wysokość teraz też 2,15 cm ...
klonów palmowych mam w sumie chyba 17 sztuk

Dziękuję Madziu, będę na nowo ustawiać te moje klony, bo w obecnej miejscówce strasznie się męczą
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Monia81 19:40, 23 maj 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Madzia ależ ogród zmężniał, ta Twoja macierzanka mega na rabacie przy oczkach robi robotę no i ta dąbrówka, super zestawienie był u Ciebie wczoraj grad? u mnie był, roślinki oberwały, niestety... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
April 05:41, 24 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
To się narobiłaś dziewczyno Porządeczek wzorowy.
Uwielbiam te twoje klony palmowe, sporo ich masz.
Jak radzisz sobie z czystością wody w oczku? No i kwestia komarów. Dumam cały czas jak zabezpieczyć wodę w misie żeby nie było tam wylęgarni. Teraz jak pylą sosny, woda wygląda fatalnie. Muszę oczyścić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kamcia 07:59, 24 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Magleska napisał(a)
dla Zuzanny moje mikro oczka po posprzątaniu
w 3 ujęciach



od dołu skarpy ich nie widać -irysy zasłaniają



Mam w planie zrobić coś podobnego u mnie w ogrodzie .

Mozesz mi udzielić kilku rad odnosnie: stanowiska, wykonania, roslin, materiału, roslin, utrzymania itd.?
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Joann 10:49, 24 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Ja także zachwycam się klonami! Pięknie u Ciebie się prezentują!
____________________
Joanna Ogród długi
Magleska 15:29, 24 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Gosiek33 napisał(a)
Też mnie wkurzają te liście dlatego spytałam, a że mnożą się u mnie jak gupie, to mogę je spokojnie poprzycinać

Macierzanka i przetacznik wytrzymają wilgoć? Jestem ciekawa Twoich doświadczeń



Gosiu ja na te liście nie mogę patrzeć jestem nawet skłonna co roku dosadzać ,byle by na nie nie patrzeć
Macierzanka wytrzymuje wszystko ,a przetacznik -sama nie wiem ,czy mi czasem nie padł ,bo coś go nie widzę .....

bez liściorów dużo fajniejsze są

i śmietnikowa vel limonkowa vel brzozowo -dębowa -w obie strony ....trochę tam roszad porobiłam i parę drobiazgów dosadziłam ,ale nie wymieniam ,bo wszystko małe i tak nie widać


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:30, 24 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
inka74 napisał(a)
Muszę moim czosnkom wyciąć liście. Czasu brak na wszystko.
Podziwiam wiosnę. Bardzo lubię twoje kulkowisko i oczka i... Cały ogród i widok na góry. Choć nie zazdroszczę jazdy samochodem zimą.



Iwonka zima bywa ciężka te zjazdy w dół i pod górę .....
dziękuję -cieszę się ,że Ci się u mnie podoba


tu jeszcze muszę popracować nad tą psią ścieżką ....może płyty dołożę ,albo sama nie wiem jeszcze co ....ale na tym kawałku zawsze było błocisko -teraz za to porozsypywane kamyczki


i takie tam -bo fajne światło było
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:30, 24 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
antracyt napisał(a)

Cudne są Obsadzenia wokół niby minimalne, ale idealnie pasują,
jak buchną hakonki będzie super
Zastanawiam się u siebie co zrobić, żeby mniejsze żyjątka się nie topiły. Nie masz z tym problemu? Ptaki powinny dać radę się napić, a ciekawe co np z jaszczurkami, widujesz je w pobliżu wody? No i komary, nie są problemem?

Zuzanna dziękuję


ja dałam brzozowe paliki -jak znajdę jakieś fajne konary ,to powymieniam ....
jaszczurki mam na skalniaku ,a komary są ,jak wszędzie ....nie zauważyłam ,żeby było więcej ....żaby też mam


Memory muszę co roku ograniczać ,bo za bardzo im się u mnie podoba ....już są potfory
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:30, 24 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
mrokasia napisał(a)
Magda, wątek pędzi, nie nadążam z czytaniem .
Ale obejrzałam fotki i muszę powiedzieć, że ogród Ci bardzo wydoroślał, szczególnie przedogródek. Platan świetnie się zagęszcza, boczne przejście z klonami jest boskie! No i warzywnik, pozazdrościć.
Woda w tych mikro oczkach Ci się nie psuje? Masz tam jakieś rośliny?


Kasiu ja też nie nadążam mam tyle ulubionych ogrodów ,że nie jestem w stanie wszędzie pisać ,więc rozumiem ....ale wyślij czasem chociaż uśmiech ,żebym wiedziała ,że też do mnie zaglądasz ....bo ja u Ciebie obowiązkowo ,jak plusiki są

wodę w tym sezonie wymieniłam w 2 szt...bo było pełno glonów ....a trzecie nic ....czyściutkie ....więc zostawiłam
mam tam wodne roślinki ...nie pamiętam nazw ...pistia mi wyginęła po zimie -musze ją sobie znowu kupić

parę kadrów z limonkowej ( nowa część -przy śmietniku )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:30, 24 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Gosialuk napisał(a)
Madzia jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik i buchnie kolorami. U mnie też mało cebulowych, niezapominajki robią robotę. A orliki już w gotowości.
Oczka cały czas fajnie w tej macierzance wyglądają, a dla stworzeń można jakiś konar w poprzek położyć, tak żeby w wodzie trochę był zanurzony.



Gosiu dziękuję
narazie położyłam brzozowe pieńki -jak znajdę jakieś ładniejsze ,to powymieniam
mało piszę ,bo kończę moją ostatnią rabatę w ogrodzie ....to plewienie i przekopywanie już śni mi się po nocach
2 pierwsze fotki ,to zajawka wiatowej ( a wiaty ni hu hu )



za nią rabata z mikro oczkami od boku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies