Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Wiolka5_7 18:16, 07 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Madzia ja też tak robię z bylinami jak Ty. Wiosną jak by nie było jest masa roboty to sobie trochę prac umniejszymy

Wycięłam jeżówki ,szałwie, kocimiętki,liatry... Jeszcze werbeny trochę powyrywam,bo po co mi srylion siewek.Zostawię tylko na jednej rabacie.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 18:17, 07 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Martka napisał(a)
Maglesko, lubię Twoje przytłaczające porcje zdjęć, od razu przestaję żałować, że nie mam pod ręką ostatniego numeru Gardeners World
Piękny, mądry i dojrzały ogród… Cały czas zastanawiam się, jak to zrobiłaś, że jest tak spójnie, rytmicznie… ale nic z monotonii. Uwielbiam te spacery za Twoim obiektywem. Osłoda listopada w pięknym stylu. Uściski, Magduś!


Martka dziękuję Kochana za komplementy i za to ,że pomimo ,żeś chora ,to chce Ci się oglądać i czytać

wiesz skąd się bierze taka ilość z lenistwa -nacykam tych fotek sporo i nie chce mi się ich przeglądać ,kadrować itp-wykasowuję tylko te rozmazane i z reguły nie mogę się zdecydować ,które są ładne ....więc wstawiam jak leci

Magara napisał(a)

Magda, ogród zachwyca
Ale Wilczyca w formie cieszy najbardziej


Daga dziękuję wilczyca leży sobie właśnie obok mnie i łypie na mnie okiem ,co ja tu stukam na lapku

Urszulla napisał(a)
Porcja zdjęć świetna nie mogłam rozpoznać co to za roślina że strąkami i białym puchem. Już ją gdzieś widziałam...???? Masz chyba inne molinie niż moje.....o ile patrzyłam na właściwe
pies w formie to dobrze, ale Ty chyba zapracowana jesteś. Pozdrawiam


Ula dziękuję
z białym puchem to trojeść bulwiasta -pomarańczowa moje molinie ,to takie same ,jak ma Iwonka -nie pamiętam nazwy
wilczyca w formie ,a ja ...no cóż -na nic nie mam czasu -ciężko po 4 miesiącach przerwy wpaść spowrotem w rytm praca,dom-nie wyrabiam się z niczym ... życie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:22, 07 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Wiolka5_7 napisał(a)
Madzia ja też tak robię z bylinami jak Ty. Wiosną jak by nie było jest masa roboty to sobie trochę prac umniejszymy

Wycięłam jeżówki ,szałwie, kocimiętki,liatry... Jeszcze werbeny trochę powyrywam,bo po co mi srylion siewek.Zostawię tylko na jednej rabacie.


Wiola dokładnie
trzeba sobie ułatwiać życie ,poza tym teraz jeszcze fajnie się działa w ogrodzie -pogoda przyjemna ,a w prognozach od czwartku spore ochłodzenie i deszcz ....mam narazie wycięte część inversowej i na nowej przyplacykową ...
jutro spróbuję wykopać 3 rozplenice -zobaczę ,czy się da -bo siłować się z nimi nie zamierzam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 20:52, 07 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Niesamowite, że rudbekie Ci kwitną tak obficie o tej porze. Te zamglenia są świetnym tłem dla jesiennych rabat w ogrodzie. Brzózki młodziutkie, a już uroczo prężą pieńki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Dominika11 07:36, 08 lis 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Matko dziewczyny - a ja nawet nie zaczęłam nic "sprzatać" - a muszę chociaż poobcinać hortensje co by mi po całym ogrodzie później nie fruwały i powycinać kilka bylin - jak wy potraficie zmobilizować człowieka
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kawa 12:06, 08 lis 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
piękna ta twoja jesień
ale i wiosna i lato też

ale klony to powalają na kolana
Magda pięknie masz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Agatorek 19:55, 08 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Madzia, Twoje fotki znów mnie zachwyciły ❤️❤️❤️
Pięknie pokazałaś jesień u siebie, po prostu bosko masz

Kloniki przecudowne , nie wiem, czy pytałam kiedyś ile ich masz?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 19:59, 08 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Niesamowite, że rudbekie Ci kwitną tak obficie o tej porze. Te zamglenia są świetnym tłem dla jesiennych rabat w ogrodzie. Brzózki młodziutkie, a już uroczo prężą pieńki.


Haniu sama jestem w szoku ,że tak długo kwitną -te po drugiej strony skarpy już dawno przekwitły -pomimo ,że pięknie wyglądają nawet przekwitnięte ,to dzisiaj je wycięłam -mam sporo do ogarniania ,więc te rabaty ,których nie widzę z okien postanowiłam uporządkować ,coby wiosną mieć trochę mniej roboty

brzózki mają 5 lat ,ale kupowałam cieniutkie patycki -powolutku nabierają ciała
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 20:01, 08 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ps. Masz chyba inną strefę klimatyczną, u mnie już prawie bezlistnie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 20:02, 08 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Dominika11 napisał(a)
Matko dziewczyny - a ja nawet nie zaczęłam nic "sprzatać" - a muszę chociaż poobcinać hortensje co by mi po całym ogrodzie później nie fruwały i powycinać kilka bylin - jak wy potraficie zmobilizować człowieka


Dominika cieszę się ,że potrafię zmobilizować do działania
mam sporo rabat i tylko dwie ręce ,więc korzystam z ładnej pogody i dni wolnych

te rabaty ,które widzę z okna zostawiam do wiosny tak jak są
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies