Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 20:14, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Mirka napisał(a)

Madziu widzę że i Stipy przycięłaś czy wiosną je mocniej przycinasz?
Co do twojej Rudbeki to jest odmianowa ? Myślałam że te odmianowe się nie sieją.
Ja mam zwykłą ta to się dopiero wysiewa


Mirka wiosną ją przytnę do samego dołu
rudbekia to ta zwykła ,więc sieje się jak głupia -na innej rabacie mam odmianową i chyba faktycznie się tak nie sieje
mam jeszcze kilka fotek z telefonu ku pamięci zanim wszystko wytnę




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:17, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:19, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:23, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mirka 20:26, 11 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Magleska napisał(a)


Mirka wiosną ją przytnę do samego dołu
rudbekia to ta zwykła ,więc sieje się jak głupia -na innej rabacie mam odmianową i chyba faktycznie się tak nie sieje
mam jeszcze kilka fotek z telefonu ku pamięci zanim wszystko wytnę



Dzięki moje ulubione brązy u ciebie
Jak nisko Stipę tniesz wiosną? Ja swoją przycinam tak na 15 -20 cm.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magleska 20:34, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Mirka napisał(a)

Jak nisko Stipę tniesz wiosną? Ja swoją przycinam tak na 15 -20 cm.


ja chyba krócej -tak maks na 10 -15 cm chyba- -prawie do samego dołu
tu z lutego fotka jak krótko przycinam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:43, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Martka napisał(a)
Aparat wiadomo, ma lepszy obiektyw, inna głębia, ale my potrafimy, Maglesko, czytać ogród niezależnie od jakości zdjęć nawet gdybyś w nocy robiła, przy świetle księżyca, też będzie pięknie
Te kolory klonów, światło uwięzione w trawach... rób zdjęcia czymkolwiek podziwiać uwielbiamy
Całe Ogro dziś pracowało. Z wyjątkiem Martki, ale jak już wróci forma, to chyba przekopię ze dwie rabaty


Martka dziękuję Kochana a ja tu chciałam ,żeby tak realnie pokazać ogród ,nie czarować
bo wiesz ....mnie tak troszkę przerażenie dopadło ,że sił coraz mniej ,a roboty coraz więcej -fajnie mieć różnorodny ogród ,byliny ,trawy itp....
Mi schodzi ze 2-3 tygodnie ( gdyby tak codziennie robić ) na uporządkowanie ogrodu wiosną.....teraz robię ze 4 dni ,a mam dopiero 3 rabaty wycięte -kompostowniki pełne ,nie mam gdzie wyrzucać dobroci -na przedpłocie wysypuję wszystkie ścinki -ciekawe ,kiedy się ktoś przyczepi ,że bałagan robię ....zamierzam ,jak wszystko powycinam zasypać je trocinami ,albo zrębkami -co taniej kupię ....może w końcu w przyszłym sezonie zrobię porządek na przedpłociu .

a Martka musi się wykurować porządnie i ten sezon już odpuścić zdrowie ważniejsze
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 21:10, 11 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Widzisz, my się na te triki, że to tylko aparat tak ładnie ujmuje, nie nabierzemy
O tak, w tym sezonie to już nie podziałam sama, raczej z pomocą rąk trzecich zrobię to co konieczne, czyli posadzę cebule i obetnę niektóre róże. O ile mogę mówić w pierwszej osobie.
Kompostowanie tych ścinek wymaga miejsca, coraz więcej miejsca ale ogród też wymaga coraz więcej kompostu, wszystko się sprowadza do porządnej rozdrabniarki i duuużego kompostownika jak w Przypkach
Magleska 21:13, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Martka próbowałaś tym swoim młynkiem mielić byliny ? ciekawe ,czy by mieliło ....myślę nad tym młynkiem intensywnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 21:48, 11 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Te stipy jak przycinasz to ci się wtedy mniej sieją czy jest inny powód?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies