Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Kasiek 21:18, 14 lut 2023


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Trzymam kciuki za szklarnie Dojrzalam u Ciebie pieniazka w doniczce, ja swojego ukatrupilam (!) Mozna? Mozna...i tak mi go zal...
Pieknie u Ciebie, czysto, porzadeczek jak w bombonierce
____________________
Bawarka
Magleska 22:19, 14 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
LIDKA napisał(a)
Widoki pozimowe ładne. Fajnie umiesz w rabaty wkomponować zimoielone krzaczki.
Skarpa zawsze dobrze sie prezentuje.


Lidka te pozimowe to takie sobie buro i pusto teraz na fotkach jakoś może lepiej wygląda ,ale dziękuję za pochwały


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A któż by miał Cię zlinczować?
Piękną masz tę perspektywę z tarasu. Ogród jak na dłoni i w gratisie cudny zapożyczony krajobraz. Szczęściara!
Cierpliwie czekam na szklarenkę.


Haniu dziękuję

to taki żart z tym linczem
chodzi mi taki cichy pomysł ,żeby warzywnik sobie przenieść bliżej domu -jeśli bym się zdecydowała na ładną szklarnię to tylko widzę ją w jednym wolnym miejscu z boku domu -i wtedy obok niej chciałabym mieć resztę warzyw - a to równa się sporo przeróbek -muszę to przemyśleć mocno ....
nie wiem ,czy zdecyduję się w tym sezonie -wszystko zależy od $

Kasiek napisał(a)
Trzymam kciuki za szklarnie Dojrzalam u Ciebie pieniazka w doniczce, ja swojego ukatrupilam (!) Mozna? Mozna...i tak mi go zal...
Pieknie u Ciebie, czysto, porzadeczek jak w bombonierce


Kasiu kciuki potrzebne pieniązki mam ze 3 -tak mi się jeden fajnie rozmnożył ,ale kilka maluchów mi też padło
czy porządeczek ....hmmm -jeszcze nie bardzo ,ale trawy i byliny powycinałam ,pomimo ,ze nie lubię pustki w ogrodzie ,to korzystam kiedy mam czas i pogodę na takie prace





____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 23:08, 14 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Magleska napisał(a)



Ula mam szalony pomysł ,ale nie wyjawiam narazie -obawiam się zlinczowania haha

to wszystko zależy ,od tego na jaką szklarnię się zdecyduję


Ciekawe, co chcesz usunąć, żeby postawić szklarnię, skoro boisz się linczu .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 09:13, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Madziu, super, że rozkminiasz miejsce! Jaki tam lincz, drobne uszczypliwości to nasz maks zresztą szybko giną w morzu życzliwości Jaką planujesz miejscówkę? Pokazuj, pozachwycamy się. Warzywnik i szklarenka - dobrze, jeśli są razem, rozumiem tę potrzebę funkcjonalnej spójności. Rozumiem też, że chciałabyś mieć szklarenkę bliżej domu, też bym ją chciała mieć w zasięgu ręki, nogi i oka. Przenoszenie skrzyń może wydawać się szaleństwem, ale pozornym. Bo jest to bardzo strategiczna decyzja, gdzie posadowić szklarnię, której już przecież nie przeniesiesz. Dlatego bez obaw pisz i chwal się pomysłami Kibicuję!
Rojodziejowa 09:48, 15 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
To jak już myślisz nad szklarnią, a z tunelem masz doświadczenia, to zapytam u Ciebie. Jak myślisz, czy wykonując szklarenkę z drewna z podmurówką ceglaną kolorystyka może mieć znaczenie dla upraw?
Jeśli tak, to co lepsze: Jasna cegła i ciemne drewno, czy ciemna cegła i jasne drewno?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 11:02, 15 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11521
Ostatnio jestem koszmarnie rozkojarzona - myślałam, że już pochwaliłam szklarniowe rozkminki, ale chyba tylko w myślach
Obojętnie, gdzie stanie szklarnia - na pewno będzie pięknie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 20:36, 15 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Agatorek napisał(a)


Ciekawe, co chcesz usunąć, żeby postawić szklarnię, skoro boisz się linczu .



Aga myślę o przeniesieniu warzywnika bliżej domu ale to plan taki bardziej na jesień niż teraz na szybcika
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:58, 15 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Martka napisał(a)
Madziu, super, że rozkminiasz miejsce! Jaki tam lincz, drobne uszczypliwości to nasz maks zresztą szybko giną w morzu życzliwości Jaką planujesz miejscówkę? Pokazuj, pozachwycamy się. Warzywnik i szklarenka - dobrze, jeśli są razem, rozumiem tę potrzebę funkcjonalnej spójności. Rozumiem też, że chciałabyś mieć szklarenkę bliżej domu, też bym ją chciała mieć w zasięgu ręki, nogi i oka. Przenoszenie skrzyń może wydawać się szaleństwem, ale pozornym. Bo jest to bardzo strategiczna decyzja, gdzie posadowić szklarnię, której już przecież nie przeniesiesz. Dlatego bez obaw pisz i chwal się pomysłami Kibicuję!


Martka wiesz u mnie skrzynie zmieniały miejsce już kilka razy ,gdybym tam na dole miała równo i było by tam fajne miejsce na szklarnie ,to może nie myślałabym o zmianach....to sa narazie wstępne plany ,ale siedzą mi w głowie od jesieni i kiełkują mocno

bliżej domu -to blisko prąd i woda i przede wszystkim równo ,poniżej skarpy u mnie cały ogród idzie w dół ,a poza tym zawsze chciałam ten warzywnik mieć bliżej ,tylko em mnie tak przekonał

jeśli chodzi o miejsce ,to chodzi mi o ten kawałek



jutro sobie go pomierzę i rozrysuję ....
ale tak jak Ci pisałam -będzie to plan raczej na jesień po sezonie -najpierw muszę uruchomić tryb oszczędzania-

w obecnym warzywniku zostałoby mniej więcej tak jak jest tylko zamiast skrzyń będą krzewy owocowe ,większy kompostownik ( nie mieszczę się w obecnym ) i może jakiś mały kurnik -na 5 kurek ....takie małe ciche marzenie ....

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:09, 15 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Rojodziejowa napisał(a)
To jak już myślisz nad szklarnią, a z tunelem masz doświadczenia, to zapytam u Ciebie. Jak myślisz, czy wykonując szklarenkę z drewna z podmurówką ceglaną kolorystyka może mieć znaczenie dla upraw?
Jeśli tak, to co lepsze: Jasna cegła i ciemne drewno, czy ciemna cegła i jasne drewno?


Asia mój tunel po roku użytkowania ma już zepsute zamki z jednej strony,na szczęście ma podwójne drzwi ,więc te zepsute zakleję taśmą i ten sezon jeszcze wytrzyma .

Jeśli chodzi o szklarnię z drewna -nie mam doświadczenia,nie potrafię Ci odpowiedzieć na pytanie -sorki -tunel mam dopiero 2 sezon teraz
-może u Karoli Daredevil spytaj i chyba też Zuza antracytowa ma drewnianą szklarnię przy domku ogrodnika

zajrzę zaraz do Ciebie ,bo tematy warzywne są ostatnio moim wielkim hobby
na youtubie oglądam wszystkie filmiki od Kasi inn, Kasi Bellingham i Jacka Nalewajka
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:11, 15 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
antracyt napisał(a)
Ostatnio jestem koszmarnie rozkojarzona - myślałam, że już pochwaliłam szklarniowe rozkminki, ale chyba tylko w myślach
Obojętnie, gdzie stanie szklarnia - na pewno będzie pięknie


Zuza ja ostatnio jestem w większości moich ulubionych na bieżąco ,ale mam problem z pisaniem -jakaś pustka w głowie i brak zdolności w słowie pisanym ...

na razie nie ma co chwalić -to są początkowe plany ,ale o czymś trzeba marzyć -od tego się zaczyna
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies