Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

anabuko1 21:14, 15 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Magleska napisał(a)
Mam też kilka wczorajszych fotek -pocykałam ,żeby sobie ustawić szklarnię wirtualnie
chcę zamówić szklarenkę ,ale jeszcze nie mam wybranej miejscówki -więc to trochę potrwa



Inne e też było dużo śniegu. Dla brze ,że znikł.
Na 3 zdjęciu to oczar tak się czerwieni ?
Pięknie to-to wygląda o tej porze roku.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 21:24, 15 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Madzia ty ciągle coś zmieniasz. I ciągle pięknie to wszystko wygląda.
A z pisaniem na forum u mnie też kiepsko, choć czytanie wszystkich ulubionych wątków, to moja chwila wytchnienia po pracy.
A i jeszcze jak tam psica się miewa?
Pozdrawiam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Martka 21:59, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Madziu, bardzo ważne są początkowe plany dla całej reszty to miejsce wydaje się na zdjęciach "w miarę płaskie" i nawet jest tam chyba sporo miejsca na skrzynie? Gdybym miała możliwość przeniesienia warzywnika w jedno miejsce, to dążyłabym do tego tak jak Ty trzymam kciuki!
KB, JN i Kasia in to też moje trzy ulubione źródła wiedzy warzywniczej na YT! Można czerpać garściami! W tych tematach jestem zielona, ale liczę na zmianę barwy
LIDKA 06:42, 16 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Duża operacja to przeniesienie warzywnika. Pracowita jesteś.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
April 07:14, 16 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Gdzieś czytałam, już w zeszłym roku, że są trendy by warzywnik był właśnie blisko domu, blisko kuchni, dostępny szybko a zarazem ozdobny również. Tak więc marzeniami wpisujesz się w trendy No i twoja argumentacja bardzo za tym przemawia Więc jaki lincz???
A co do kurek to konsultowałaś pomysł z psicą??? Bo może się okazać wesoło jak ci pies będzie ganiał kury po ogrodzie, bo chyba trudno je utrzymać tylko w kurniku czy nawet jakiejś wygrodzonej przestrzeni. Ciekawa jestem rozwiązań o jakich dumasz w tej kwestii
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magleska 16:13, 16 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
anabuko1 napisał(a)

Inne e też było dużo śniegu. Dla brze ,że znikł.
Na 3 zdjęciu to oczar tak się czerwieni ?
Pięknie to-to wygląda o tej porze roku.


Aniu dziękuję
już na szczęście śnieg stopniał wczoraj i dziś była piękna pogoda -jak na połowę lutego -udalo mi się coś tam ogarnąć -teraz ze 2 tygodnie nie będę mieć czasu na ogród ,więc działałam do przysłowiowego padnięcia na pysk

to nie oczar na tej fotce-klon -zeschnięte liście trzyma

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:21, 16 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Gosialuk napisał(a)
Madzia ty ciągle coś zmieniasz. I ciągle pięknie to wszystko wygląda.
A z pisaniem na forum u mnie też kiepsko, choć czytanie wszystkich ulubionych wątków, to moja chwila wytchnienia po pracy.
A i jeszcze jak tam psica się miewa?
Pozdrawiam.


Gosia
lubię jak coś się dzieje poza tym są miejsca ,które po czasie się nie sprawdzają -....po prostu myślę o funkcjonalności przede wszystkim teraz

np krzewy owocowe -niesamowicie wkurza mnie koszenie tych paseczków trawnika ....fajnie to wygląda i na żywo i na fotkach -ale mam ciężką kosiarkę z napędem i ciężko mi tam nią manewrować

Psica -na szczęście dobrze ,ale już widać ,że zaczyna być coraz starsza i słabsza -gorzej widzi, stawy wysiadają pomimo witaminek i specjalnej karmy ...ale czasami jeszcze potrafi bawić się jak szczeniak -ma 8 lat teraz

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:36, 16 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Martka napisał(a)
Madziu, bardzo ważne są początkowe plany dla całej reszty to miejsce wydaje się na zdjęciach "w miarę płaskie" i nawet jest tam chyba sporo miejsca na skrzynie? Gdybym miała możliwość przeniesienia warzywnika w jedno miejsce, to dążyłabym do tego tak jak Ty trzymam kciuki!
KB, JN i Kasia in to też moje trzy ulubione źródła wiedzy warzywniczej na YT! Można czerpać garściami! W tych tematach jestem zielona, ale liczę na zmianę barwy


Martka ja też warzywnie jeszcze nie jestem ekspertem wracam często do różnych filmików ,czy książek przed sezonem siania

od razu melduję ,że nic dziś nie wysiałam -nie mam taśmy do sklejenia foliaka ,a już nie chce mi się nigdzie jezdzić

za to wygrabiłam połowę ogrodu i pozbierałam kosiarką resztki walających się traw z trawnika -sąsiedzi pewnie mieli ubaw -w lutym kosi od razu lepiej wygląda -to tak jak w domu wystarczy czasem podłogę umyć i reszty bałaganu nie widać

dziś pomierzyłam sobie cały ten kawałek i jest dobrze -ten kawałek ma mniej więcej 12m/12m -oczywiście nie licząc wcinek


skrzynie i domek wymagają odnowienia -domek trzeba przeszlifować -bo farba się łuszczy ,a skrzynie poskręcać i też szlifować i malować -więc szykuje mi się pracowita jesień -teraz nie będę tego robić na wariata
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:37, 16 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
LIDKA napisał(a)
Duża operacja to przeniesienie warzywnika. Pracowita jesteś.


Lidka narazie to jest plan czy dojdzie do realizacji -nie wiem -najpierw muszę uzbierać na szklarnię
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:46, 16 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
April napisał(a)
Gdzieś czytałam, już w zeszłym roku, że są trendy by warzywnik był właśnie blisko domu, blisko kuchni, dostępny szybko a zarazem ozdobny również. Tak więc marzeniami wpisujesz się w trendy No i twoja argumentacja bardzo za tym przemawia Więc jaki lincz???
A co do kurek to konsultowałaś pomysł z psicą??? Bo może się okazać wesoło jak ci pies będzie ganiał kury po ogrodzie, bo chyba trudno je utrzymać tylko w kurniku czy nawet jakiejś wygrodzonej przestrzeni. Ciekawa jestem rozwiązań o jakich dumasz w tej kwestii


Jola pomysł z kurkami -to taki jeszcze wstępny pomysł -mocno do przemyślenia -właśnie ze względu na psa -widziałam takie fajne gotowe zamykane kurniki razem z wybiegiem -tak dla 4-5 kurek

warzywnik ,jako ogród kuchenny to moje marzenie-szkoda ,że kuchnię mam od północnego zachodu-tam gdzie przedogródek -bo najfajniej by było mieć wyjście od razu z kuchni po warzywka tu gdzie planuję ,to też blisko -wystarczy wyjść z domu i skręcić w bok
córka będzie mieć mnie na widoku

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies