Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 21:21, 27 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
basia3012 napisał(a)
Madziu, na wilgotnych glebach dobrze rosną również żylistki szorstkie. Ale one oczywiście nie są zimozielone. Niestety.
Nie wiem czy dla rododendronów takie podmokłe stanowisko byłoby dobre. Ale chyba nie za bardzo.
Bo szpaler rh to piękny widok.
Piękne oznaki wiosny zobaczyłam u Ciebie.
Słyszę o planach na nowy sezon, super (powiem Ci, że ja takie malutkie plany też mam).


Basia mam na tej rabacie sporo roślin lubiących takie podłoże -zależy mi jedynie ,żeby stworzyć żywopłot zimozielony ,co wytrzyma takie trudne warunki

ciekawi mnie ,jakie masz te malutkie plany

abiko napisał(a)
Madzia pięknie masz, ale już tak trawy nisko przycięłaś, nie masz przymrozków? U mnie mokro masakrycznie i nie wiele da się zrobić jeszcze.


Aga mam przymrozki ,leje i jest byle jak zawsze tak wcześnie przycinam trawy -ale jest to działanie na moje ryzyko-nikogo nie namawiam ,żeby mnie naśladować
działam wtedy ,gdy pogoda jest przyzwoita i gdy mam jakieś skumulowane dni wolne -od dziś też mam kilka dni luzu i jedynie co ,to wysiewy w domu poczyniłam
Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 18:24, 28 lut 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21854
Wysiewy to już coś
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 18:30, 28 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Wizytówkę obejrzałam z wielką przyjemnością. Oznaki wiosny też. Jest na czym oko zawiesić.
Udanych wschodów!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 19:23, 28 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
Urszulla napisał(a)
Wysiewy to już coś

Ula wczoraj posiałam już wszystko co chciałam ,kolejne wysiewy w połowie marca
a tymczasem salon zamieniłam na pokój ogrodnika



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:29, 28 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wizytówkę obejrzałam z wielką przyjemnością. Oznaki wiosny też. Jest na czym oko zawiesić.
Udanych wschodów!


Haniu dziękuję
na pewno nie wszystkie się udadzą -co roku mówię ,że już nie będę tyle wysiewać ,ale jak to w życiu ....naoglądam się filmików i insta i jakoś sieję bez umiaru .
czekam na szklarnię ,więc rączki świerzbią

w ogrodzie narazie oznaki wiosny słabe ,ale z lupą widać już różne pączuszki
pierwsze kwiatuszki cieszą i przybliżają każdym dniem do wiosny




Haniu -podpowiedz proszę wilczomlecze po zimie wyglądają nieciekawie -czy mam je przyciąć ? bo z tego co czytałam ,to niby się ich nie przycina ,ale jakoś nie widzę po nich ,żeby miały wstać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:52, 28 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
Dzisiejszy dzień spędziłam na planowaniu kolejnego kawałka mojego ogrodu -powiększam część warzywną ogrodu ......nie powstanie ona w ciągu miesiąca,czy dwóch ,ale ten sezon przeznaczam na dopracowanie tego kawałka



w miejscu ,gdzie leży szmata planuję szklarnię -pozostały kawałek trawnika przeznaczam na kolejne grządki i rabaty kwiatowe



stary warzywnik zostaje tak jak jest -jedynie zamierzam zmienić ścieżki trawiaste pomiędzy krzewami owocowymi na scieżki z kamyczków -wkurza mnie koszenie tych prostokątów ,a zamierzam sobie życie ułatwiać -ma być praktycznie .

w poczatkowym planie miałam zamiar przenosić skrzynie ,ale uznałam ,że mogą tego nie przeżyć ,więc zostają tam gdzie były -brakowało mi miejsca na dynie ,ziemniaki,dynie ozdobne ,cukinie i inne warzywa ,które zajmują sporo miejsca więc będzie jak znalazł
na górnym warzywniku bliżej domu zamierzam mieć warzywka takie codzienne -sałata ,szczypiorek itp

tutaj nie zamierzam robić wysokich skrzyń ,a niskie na 25-30 cm z betonowych podmurówek-pomiędzy nimi ścieżki -ale jeszcze nie wiem czy z kamyczków,płyt chodnikowych czy zrębek
to wszystko zależy ....przede wszystkim od $

uff ale się rozpisałam ,mam nadzieję ,że mój plan nie jest od czapy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:54, 28 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
tu jeszcze kilka fotek z mojego dzisiejszego planowania


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:57, 28 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
A w ogrodzie jeszcze pusto -z nosem przy ziemi powoli widać budzące się życie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Alija 19:58, 28 lut 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
W salonie niczym w laboratorium, pełny profesjonalizm. Plany super. Trzymam kciuki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magleska 19:59, 28 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies