Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 20:57, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Wiolka5_7 napisał(a)


Pewnie grubość desek ma znaczenie.
Ale i tak drewno nie bedzie na wieki.

No takie stalowe będą mi pasować do reszty, a ja lubię spójnie

W marcu będę działać ,tylko niech rośliny ruszą ,bo muszę dużo sobie podzielić/ przesadzić

Tak miskanty dziś poległy
Sprzątanie u mnie na finiszu, będę mogła zająć się nowymi rabatami


Wiola
fajnie mieć posprzątane -można zająć się dopieszczaniem

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:00, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Magara napisał(a)

Nieeeee, nie dałam rady Jutro się tym zajmę Może śniegu będzie mniej to i motywacja się zwiększy?
Kciuki za Twoje wszystkie plany trzymam, to oczywiste


Jak nie wysiejesz i dziś to też nic się nie stanie -wysiejesz ,gdy znajdziesz chęć i czas ja z reguły korzystam ,gdy mam luźniejszy grafik w pracy -po całodniowym maratonie mam ochotę na nic nie robienie
jutro będę pikować paprykę -przynajmniej mam taki zamiar
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:04, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
antracyt napisał(a)
Mnie, prawdopodobnie w przyszłym sezonie, czeka wymiana skrzyń drewnianych na nowe. Na pewno będą o połowę niższe, ale na razie pomysłu na materiał brak(nie wiem czy powtórzę drewno).
Będę z wielkim zainteresowaniem śledziła Twoje poczynania w tej kwestii


Zuza nowe skrzynie -to plan na ten sezon ,ale bardziej na jego końcówkę -sama nie wiem kiedy dojdzie do realizacji
taraz skupiam się na szklarni i jej otoczeniu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:05, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Martka napisał(a)
Maglesko, wysiewy robią wrażenie!

Zuza, jestem bardzo ciekawa Twoich decyzji. Wyższe skrzynie to drewno, stal, beton, kompozyt, i ... jakie są jeszcze opcje?
Trudna decyzja. Ceny drewna zrobiły się właściwie zaporowe, jeśli nie ma się swojego lasu.


Martka wysiewy zimnolubne wylądowały w foliaku
ceny wszystkiego są małoakceptowalne chciałabym ,żeby moja wypłata tak szybko szła do góry
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:12, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Kasya napisał(a)
Madziu, co tam u ciebie rosnie ?? Bo u mnie póki co tylko papryka, pomidorki za 2 tyg posieje
Mysle co jeszcze
Skrzynie to fajne takie na których przysiąść można
Ja tez dumam ale moje nadstawki uparcie się trzymają juz 8 lat
W zeszłym roku kupiłam narożniki do skrzyn betonowe, bielone
Chciałam powtykac do nich dechy, tez takie pobielone… No sama Nie wiem…
Narożniki juz są i trzeba cos z nimi zrobic


Kasia u mnie rosną -pelargonie ,petunie ,papryka ,seler ,por ,bób ,koperek ,marhewka okrągła ,rzodkiewka ,cebula ,seler naciowy i jeszcze różne kwiatki jednoroczne -wysiałam zatrwian,lewkonie ,jakieś cynie ( nie wiem ,czy nie za wcześnie -ale taki eksperyment )

Twoje nadstawki bardzo żywotne

o tych narożnikach co piszesz też myśałam ,ale wolałabym jednak takie równe z płytą i tu zaczynają się trochę schody -bo trzeba by metalowe ceowniki ze sobą zespawać ,albo łączyć za pomocą słupka ...sama tego nie zrobię -czekam na wycenę

Kasya napisał(a)
Zależy jakie masz te wilczomlecze
Te zimozielone kwitną wiosna na tych pędach które są, jak przytniesz to po kwitnieniu
Zapytaj Danusię jak ona robi


właśnie nie pamiętam ,jaka to odmiana -części połamane przycięłam -co będzie ,to będzie

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:18, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Basieksp napisał(a)
Masz świetny regał na wysiewy ja zawsze mam z tym problem, no bo na parapetach wszystko się nie mieści.


Basiu te regały to takie zwyklaki -nie są zbyt mocne ,ale mam je chyba 3 ,czy 4 sezon i dają radę . coś takiego mam
https://allegro.pl/oferta/mini-szklarnia-ogrodowa-na-balkon-domowa-160x70x50-13175500362?utm_feed=d0a06425-3bb3-4be2-b457-051355867b96&FORM=SSAPC1

jak je kupowałam to kosztowały połowę mniej ale właśnie brak parapetów sprowokował ten zakup
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:25, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
April napisał(a)
Niezłe masz plany warzywnikowe Wybór materiału na "kwaterki" faktycznie jest poważnym tematem. Żeby nie przerabiać, żeby jak najdłużej wytrzymał, żeby był dostępny, żeby cena nie przytłoczyła, żeby łatwo było użytkować bo i przysiąść przecież na nim czasem trzeba, żeby ładnie się prezentował i zgrywał z okolicznymi budowlami, żeby był ekologiczny dla upraw. No można tak długo, ale już głowa mnie boli od samego myślenia. Dobrze że nie muszę takich rozkminek przeprowadzać
Ale w świetle ostatnich doniesień co do cen warzyw i owoców oraz ograniczonej ich dostępności, wydaje się że każda inwestycja w tym kierunku będzie trafiona Czego życzę.

Co co wilczomleczy, ja swoje zawsze przycinam w miarę potrzeb. Jeśli jeszcze nie wyrzuciłaś, to te przycięte pędy, które nie wydają się "zupełnie martwe" powtykaj w ziemię. Jest ogromna szansa na nowe sadzonki


Jola dokładnie opisałaś ,to co się kotłuje w mojej głowie na szczęście nie śpieszy mi się -mam gdzie siać w tym sezonie i dlatego nie działam na wariata ,że już i natychmiast chcę i muszę mieć ....rozmyślam ,przeliczam ,wymyślam itp itd -może do jesieni się wyrobię ,a jak nie ,to też nic się nie stanie

przycięłam wszystkie połamane pędy ,więc już po akcji wilczomlecz teraz pozostanie mi obserwacja ,czy odbiją ,czy padną ...
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:25, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
antracyt napisał(a)

Temat na razie trawie


będziemy trawić obie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:31, 02 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ravena zdaje się mówić, a gdzie ja będę biegać za piłeczką??? Madzia pamiętasz? Kiedyś to też był Twój argument jak mówiłam rób rabaty na drugiej części I co i psica nauczyła się biegać między nimi


Rawena już nie biega za piłeczkami -stawy ma coraz słabsze ,więc już takiego wybiegania ,jak kiedyś nie potrzebuje -nawet wg weterynarza nie wskazane takie szaleństwa za piłką
jest teraz stateczną starszą panią -jedynie jeszcze listonosz wzbudza w niej wszelkie złe instynkty a po rabatach i tak chodzi ,jak myśli ,że ja nie widzę -nie raz przez okno ją na tym przyłapałam



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 22:14, 02 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Magleska napisał(a)


Rawena już nie biega za piłeczkami -stawy ma coraz słabsze ,więc już takiego wybiegania ,jak kiedyś nie potrzebuje -nawet wg weterynarza nie wskazane takie szaleństwa za piłką
jest teraz stateczną starszą panią -jedynie jeszcze listonosz wzbudza w niej wszelkie złe instynkty a po rabatach i tak chodzi ,jak myśli ,że ja nie widzę -nie raz przez okno ją na tym przyłapałam




Madzia pewnie kiedyś będzie nr II. Jak serduszko po stracie wydobrzeje. A na razie cieszcie się sobą nawzajem Tak to już jest, że Ci nasi czworonożni przyjaciele wcześniej niż my odchodzą...
Kibicuję planom Własne ziemniaczki bez nawozów smakują jak niebo w gębie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies