Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Wiolka5_7 07:48, 01 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Magleska napisał(a)


Wiola przygadał kocioł garnkowi
skupiam się na warzywkach najbardziej ale planuję też co najmniej 2 rabaty kwiatowe w tym górnym warzywniku



Super plany!

Ja za rok mam plan wziąć się za warzywnik, żeby wyglądał
Malutki ,ale własny

Czytam, że już drewnianych skrzyń nie będziesz robić ,bo są nietrwałe.
Też zrezygnowałam z drewnianych.
Wymyśliłam , że fachowiec mi zrobi ze stali takie jak zbiornik wodny oczywiście jak mnie nie zabije ceną
te byłyby na lata
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agania 09:05, 01 mar 2023


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Magleska napisał(a)

Ula wczoraj posiałam już wszystko co chciałam ,kolejne wysiewy w połowie marca
a tymczasem salon zamieniłam na pokój ogrodnika




Super podziałałaś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 13:09, 01 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magleska napisał(a)




Haniu -podpowiedz proszę wilczomlecze po zimie wyglądają nieciekawie -czy mam je przyciąć ? bo z tego co czytałam ,to niby się ich nie przycina ,ale jakoś nie widzę po nich ,żeby miały wstać


U siebie mam tylko wilczomlecz mirtowaty. Każdego roku na przedwiośniu go przycinam. Nigdy nie miał problemów z wypuszczeniem nowych pędów. Trzeba tylko uważać na kontakt z mleczkiem i odpowiednio zabezpieczyć oczy i dłonie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 20:59, 01 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Martka napisał(a)
Madziu, toż ten teren czekał na swój czas! Idealny na plany, które poczyniłaś! Dobrze, że go nie obsadziłaś drzewami Bardzo kibicuję i wiesz, podoba mi się rozwiązanie, by dolny warzywnik zostawić, możesz tam siać to co wymaga dłuższego okresu wegetacji, a tu mieć warzywnik podręczny. Nigdy miejsca na warzywa nie za dużo...


Martka
cieszę się ,że moje plany Ci się podobają
dolny warzywnik póki się nie rozleci całkowicie - zostaje

a górny warzywnik-zanim przygotuję ,.....to trochę czasu minie -nie zamierzam na wariata go robić -muszę na spokojnie przygotować ziemię -najpierw ściągnąć całą darń ,później wytyczyć rabaty kwiatowe i warzywne -chciałabym też bardziej trwałe obrzeża i ścieżki łatwe do utrzymania w czystości
na spokojnie w tym sezonie będę sobie ten kawałek robić -nawet jak nic na nim nie posieję w tym sezonie
skupiam się najbardziej na szklarni
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:03, 01 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Agatorek napisał(a)
Krokusiki i ciemierniki urocze ❤️

A plany na szklarnię i „skrzynie” bardzo zacne ! Sporo masz tam miejsca jeszcze. Dasz radę to wszystko ogarnąć? zresztą, co się pytam, pomocnica już pilnuje miejsca . Nie chciała się bawić patykami?


Aga okaże się czy dam radę w każdym bądź razie mam dość koszenia co tydzień przez prawie 3 godziny
chcę sobie ten kawałek tak przygotować ,by był jak najmniej wymagający -wiadomo ,że nie ma tak by było bezobsługowo -ale można sobie trochę prace usprawnić

poza tym brzydki trawnik raczej nigdy nie zdobi ogrodu

pomocnica- owszem -patyki te mniejsze zabierała -dlatego po fotkach zaraz je pozbierałam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:06, 01 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Magara napisał(a)
Zmotywowałaś mnie to zintensyfikowania myślenia o wysiewach - jutro wyjmę pudełka z nasionami
A plany to Ty masz Trzymam kciuki


Daga zmotywowałam Cię wyciągnęłaś nasionka ?
moje już zażywają kąpieli pseudosłonecznej pod lampami własnej produkcji

plany długodystansowe -nie będzie szoku

Kciuki trzymaj -bo by jakaś dodatkowa pensja się przydała - a skarbonka puuuusta
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:15, 01 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Wiolka5_7 napisał(a)



Super plany!

Ja za rok mam plan wziąć się za warzywnik, żeby wyglądał
Malutki ,ale własny

Czytam, że już drewnianych skrzyń nie będziesz robić ,bo są nietrwałe.
Też zrezygnowałam z drewnianych.
Wymyśliłam , że fachowiec mi zrobi ze stali takie jak zbiornik wodny oczywiście jak mnie nie zabije ceną
te byłyby na lata


Wiola może te moje są zrobione z za cienkich desek -pewnie takie tarasowe by dłużej wytrzymały -ale jak je robiłam ,to chciałam na już i na jakie mnie było stać i nie byłam pewna ,czy spodoba mi się to warzywnikowanie .....
mam nauczkę ,....ale w sumie 4 sezony wytrzymały i pewnie jeszcze ze 2 wytrzymają -więc nie ma tragedii trochę je poszlifuję ,wkręty jakieś podokręcam i pomaluję



takie stalowe też fajne pasowałoby Ci do pozostałych gadżetów
kiedy będziesz działać z nową rabatą ?
widziałam ,że za ścinanie miskantów się wzięłaś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:16, 01 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Agania napisał(a)

Super podziałałaś


Aganiu Kochana dziękuję .. a co tam w Twoje szklarni słychać
lecę zaraz do Ciebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:17, 01 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U siebie mam tylko wilczomlecz mirtowaty. Każdego roku na przedwiośniu go przycinam. Nigdy nie miał problemów z wypuszczeniem nowych pędów. Trzeba tylko uważać na kontakt z mleczkiem i odpowiednio zabezpieczyć oczy i dłonie.


Haniu dziękuję nie wiem jaka odmiana tych moich wilczomleczy -ale poprzycinam te gałązki co są połamane i zobaczę co będzie się działo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiolka5_7 21:57, 01 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Magleska napisał(a)


Wiola może te moje są zrobione z za cienkich desek -pewnie takie tarasowe by dłużej wytrzymały -ale jak je robiłam ,to chciałam na już i na jakie mnie było stać i nie byłam pewna ,czy spodoba mi się to warzywnikowanie .....
mam nauczkę ,....ale w sumie 4 sezony wytrzymały i pewnie jeszcze ze 2 wytrzymają -więc nie ma tragedii trochę je poszlifuję ,wkręty jakieś podokręcam i pomaluję



takie stalowe też fajne pasowałoby Ci do pozostałych gadżetów
kiedy będziesz działać z nową rabatą ?
widziałam ,że za ścinanie miskantów się wzięłaś


Pewnie grubość desek ma znaczenie.
Ale i tak drewno nie bedzie na wieki.

No takie stalowe będą mi pasować do reszty, a ja lubię spójnie

W marcu będę działać ,tylko niech rośliny ruszą ,bo muszę dużo sobie podzielić/ przesadzić

Tak miskanty dziś poległy
Sprzątanie u mnie na finiszu, będę mogła zająć się nowymi rabatami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies