Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 16:36, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
sylwia_slomczewska napisał(a)

O kurcze czyli do nas się pewnie też nie nadaje.


Sylwuś nie wiem ,ale jak chcesz ,to jak przyjadę do Ciebie ,to ją wezmę i sobie spróbujesz

sylwia_slomczewska napisał(a)
Madzia zbierz nasionka z tego wielkiego dzwonka z dzwoneczkami w dół jeśli będziesz pamiętała


Zrobię sadzonki -bo mam pełno siewek -zaraz sobie zapiszę na karteczce w planie na jutro
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:38, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
TAR napisał(a)
Madziu orzel z przywrotnikami wylądowal. Podziele sie z Ania Żuławianką. Dziekuje


Ania szybko dotarło wystarczy Ci już tych przywrotników ? miałam za mały karton-tylko 3 kępy podzieliłam i w nim upchnęłam ( sorki ,że tak byle jak spakowane ,ale nie miałam nic lepszego pod ręką )
jak byś coś jeszcze chciała ,to pisz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:41, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Urszulla napisał(a)


U mnie Śmiałka są zalewane i urosły jak głupie. Jak będziesz to zobaczysz, są koło azalii

Fajne masz kanty, ogród kipi mam ostatnie 2 dni chłodniejsze na prace,chcę dokończyć przy schodach. Potem wraca lato na picie kawy Ty chciałaś 2 żurawki I co jeszcze? Bo mam sklerozę.


Ula chciałam te 2 żurawki ,ożankę i tego bodziszka co rośnie wszędzie

te co na szybko urwałaś posadziłam

a te białe co ostatnio mi dawałaś już nowe listki popuszczały

ja dziś 3 poszerzenie skończyłam -jutro ostatnie czwarte i biorę się za plewienie -dobrze,że córa mi pomaga -więc już sporo mam wyplewione
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:44, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nie wiem jak Ty to robisz, że Ci w glinie tak pięknie rosną krwawniki. Moje wymierały po 1-2 sezonach.


Haniu nic nie robię rosną jakoś -sieją się też -ale najlepiej mi rosną te bezodmianowe ...ten Paprica mam tylko 1 na skalniaku -próbowałam go rozsadzać ,ale nie widzę ,żeby się przyjął ...
mam też żółtego z szarymi listkami i też tylko w jednej kępie rośnie pod bzem
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:02, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Czas na dokumentacje fotograficzne -tym razem fotki w pełnym słońcu ,zwykłym obiektywem ,więc bez czarowania i w miarę realne -chyba

dzisiejsza praca -kolejne poszerzenie rabaty skończone


rośliny malutkie ,bo wszystko z własnych podziałów -
przesadzone 3 róże okrywowe ( pewnie jutro je zetnę ,tak jak czerwone ) ,żeby się przyjęły
dosadzone -lawenda ,kocimiętka ,kuklik zwykły pomarańczowy ,szałwia Caradonna ,stipa

Na tym poszerzeniu dosadzone po podziale : kukliki ( chyba Bell Bank) -dostane kiedyś albo od Moni ,albo od Anitki ,bodziszki od Uli ,....przesadzone z głębi rabaty -róża Leonardo i pęchęrznica niby nana ,liliowce od Agi i czerwone berberysy


na jutro zostało ostatnie poszerzenie

tu będą przywrotniki ,irysy żółte ,moje od patyczka hortki Lime light i nie wiem co mi tam jutro wpadnie do głowy

do rabaty przy warzywniku -do Novalisek dosadziłam też podzielone Caradonny -jest tam szałwia od Moni ,bodziszek od Uli i mój jeden Rozanne -oprócz tego są tam trzcinniki Brachytrica ,hakone Nicolas i zwykłe białe ciemierniki z Biedry




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:09, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Jak już wyszłam z aparatem ,to jeszcze kilka szerszych kadrów cyknęłam
widok na limonkową


Moja łączka łubinowa przy szklarni zakwitła pierwszymi kwiatami które wysiewałam wiosną do paletek i pikowałam



na tej rabacie -też będę robić trochę roszad typu -dzielenie i dosadzanie i zabiorę stąd część śmiałków na inversową


zakochałam się w supertuniach -kupiłam tylko 2 sadzonki ,co chwilę uszczykuję je i dosadzam do innych doniczek i rosną -świetna roślina
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:14, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Novalis już przekwitły niestety -wybaczam im ,bo i tak ładne były pomimo wiosennego przesadzania


Na placyku ogniskowym muszę zrobić porządki w donicach



w warzywniku busz -też tam muszę wpaść i zrobić trochę porządku


przy owocniku też czeka mnie plewienie ...także mam jeszcze co robić


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:16, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:22, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741


Koniec
tak na szybko ,w pełnym słońcu -pocykane na szybkim obchodzie po ogrodzie Mam nadzieję ,że widać ,że realnie -ogród jak ogród -miejscami ładny ,miejscami byle jaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rojodziejowa 20:31, 29 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Kurde Babo! Daj trochę swojego „pałera”!

Super
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies