Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

anabuko1 09:49, 28 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Magleska napisał(a)
Kolejny kawałek poszerzenia obrobiony



jeszcze zostały dwa -ale to plan na piątek


Miłego dnia


Ech u ciebie Madziu tak pięknie, tak idealnie, że tylko siedzieć z kawą i podziwiać
Te różowe kępy to przetaczniki ? Czy naparstnice ?
Szałwie z różami wyglądają zawsze pięknie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 11:05, 28 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Madzia wiedziałam, że nie usiedzisz spokojnie.
Śmiałki nic sobie nie robią z mokrej miejscówki, u mnie nawet na tej dolnej łące, gdzie mam oczyszczalnię i wiosną woda stoi rosną bez problemu.
Wręcz powiedziałabym, że jest odwrotnie - one wolą wilgotne stanowiska.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 12:24, 28 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Urszulla napisał(a)


Sylwia, maszyna nie wyrzuca tylko nacina rowek, całkiem nieźle. Ale potem trzeba usuwać resztę darni ręcznie. Zastępuje nóż do kancików u Madzi i się super sprawdza. U mnie próbowałyśmy i nie tak lekko idzie, a poza tym zapycha się mokrą i zbitą gliną

O kurcze czyli do nas się pewnie też nie nadaje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:27, 28 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Madzia zbierz nasionka z tego wielkiego dzwonka z dzwoneczkami w dół jeśli będziesz pamiętała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 12:52, 28 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7447
Madziu orzel z przywrotnikami wylądowal. Podziele sie z Ania Żuławianką. Dziekuje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Urszulla 21:40, 28 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21853
Magleska napisał(a)


Dmuszek jest za niski -ale ze śmiałkiem to dobry pomysł -spróbuję -pomimo ,że większość sezonu jest na tej rabacie dość mokro


U mnie Śmiałka są zalewane i urosły jak głupie. Jak będziesz to zobaczysz, są koło azalii

Fajne masz kanty, ogród kipi mam ostatnie 2 dni chłodniejsze na prace,chcę dokończyć przy schodach. Potem wraca lato na picie kawy Ty chciałaś 2 żurawki I co jeszcze? Bo mam sklerozę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 21:54, 28 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Nie wiem jak Ty to robisz, że Ci w glinie tak pięknie rosną krwawniki. Moje wymierały po 1-2 sezonach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 16:28, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18605
kasiab napisał(a)
Magda ale pięknie masz i jak ładnie pokazałaś Novalis- różę którą bardzo chce mieć pięknie zestawienia roślin! Muszę nadrobić co się u Ciebie działo przez cały rok


Kasiu dziękuję bardzo nie nadrabiaj -szkoda czasu ja dużo fotek wstawiam na bieżąco

Roocika napisał(a)


Jaka ta róża jest piękna

Magda, czytałam, że śmiałki jednak wolą wilgotno...sama je planuję na nową rabatę w dolnym.

Po Twojej prezentacji krawędziarki zastanawiałam się czy takiej nie potrzebuję Ale na razie chyba nie


Asia uwielbiam tą Red Piano -ona jak teraz zaczęła to do pazdziernika będzie kwitła

z tymi śmiałkami to dobra wiadomość -mam ich sporo na przyogniskowej -przesadzę sobie je do inwersowej

dla mnie ta krawędziarka jest super -jestem bardzo zadowolona z tego zakupu
z kultywatora też -co najśmieszniejsze -to to ,że prawie cały ogród przeryłam łopatą i widłami ,a na koniec prac sprzęt sobie kupiłam haha


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:30, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18605
anabuko1 napisał(a)

Ech u ciebie Madziu tak pięknie, tak idealnie, że tylko siedzieć z kawą i podziwiać
Te różowe kępy to przetaczniki ? Czy naparstnice ?
Szałwie z różami wyglądają zawsze pięknie


Aniu dziękuję bardzo ja do Ciebie zaglądam na bieżąco ,przepraszam ,że nie piszę ,ale jak to w życiu -za mało czasu na przyjemności niestety i nie ogarniam wszystkiego ,tak jak bym chciała
te różowe to krawnica -mam fioletowe i różowe -ale błagam nie pytaj o odmiany ,bo nie pamiętam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 16:34, 29 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18605
Gosialuk napisał(a)
Madzia wiedziałam, że nie usiedzisz spokojnie.
Śmiałki nic sobie nie robią z mokrej miejscówki, u mnie nawet na tej dolnej łące, gdzie mam oczyszczalnię i wiosną woda stoi rosną bez problemu.
Wręcz powiedziałabym, że jest odwrotnie - one wolą wilgotne stanowiska.


Gosia przesadzę część tych moich śmiałków z przyogniskowej -to jest dobra wiadomość ,że wolą mokro
co prawda teraz w tej suszy ,to i mokre rabaty wyschły totalnie ....dobrze, że ostatnio popadało

Gosia- kończę już jeszcze jedno poszerzenie mi zostało ,później plewienie i drobne roszady ( czyli dzielenie ,żeby przody obsadzić na gęsto ) i ruszam w rejs po ogrodach
do Ciebie też zamierzam wpaść

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies