Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

LIDKA 21:54, 29 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Idziesz do ogrodu Madziu. Cos tam kopiesz, coś podzielisz i coś przesadzisz. I te rabaty Ci takie świetnie skomponowane wychodzą.

Nie mam tego daru. Podziwiam u Ciebie. Power też.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magara 22:53, 29 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Rojodziejowa napisał(a)
Kurde Babo! Daj trochę swojego „pałera”!

Super

Popieram, że super i też chcę pałera Twojego
Zupełnie nie rozumiem czemu niektórzy idąc w ogród podejmują konkretne działania a ja się głównie kręcę w kółko Niby mam plan, niby mam listę prac a i tak się kręcę do momentu kiedy się okazuje, że "czas minął"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Urszulla 23:31, 29 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Magleska napisał(a)


Ula chciałam te 2 żurawki ,ożankę i tego bodziszka co rośnie wszędzie

te co na szybko urwałaś posadziłam

a te białe co ostatnio mi dawałaś już nowe listki popuszczały

ja dziś 3 poszerzenie skończyłam -jutro ostatnie czwarte i biorę się za plewienie -dobrze,że córa mi pomaga -więc już sporo mam wyplewione


Ok, wszystko wiem. Dziś tego bodziszka korzeniastego sadziłam pod brzozą przy wejściu i jeszcze jest go pod dostatkiem
Obejrzałam poszerzenia, są fajne. Natomiast etap sadzonek trzeba zawsze przeczekać, ja strasznie tego lubię u siebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Judith 13:42, 30 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Cześć Maglesko
Jaki Ty masz piękny ogród! Uporządkowanie i busz, spokój i szaleństwo i wszystko tak pięknie się przenika i współistnieje! To jest kierunek, w którym podążam, a Twój ogród stał sie właśnie dla mnie inspiracją . A dopiero obejrzałam wizytówkę! Co to będzie dalej?!

EDIT Psiuńco tez cudny . A, i mam takie same betonowe poidełka jak Ty . Rura kanalizacyjna była formą?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Renii 15:04, 30 cze 2023


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Ja dopiero teraz trafiłam na Twój wątek, ale rzadko zaglądam na wszystkie wątki- ciągle brak czasu

Zaczęłam przeglądać od początku

Klony masz piękne- miałam klon Shina, ale u mnie padł, ciągłe przeciągi
Jak Ci się sprawdzają kamyki w warzywniaku wokół skrzyń?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Magleska 06:22, 01 lip 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Rojodziejowa napisał(a)
Kurde Babo! Daj trochę swojego „pałera”!

Super


Asia przesyłam trochę

ja już naprawdę chcę skończyć te prace -chciałabym w końcu łopatę schować ....ale jeszcze chwilka .....

postanowiłam sobie ,że ten sezon chcę dokończyć sobie ogród ( jeśli ogród kiedykolwiek jest skończony haha ) ....oczywiście nie wykluczam tego ,że znowu coś mi do głowy wpadnie i znowu zacznę ryć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:28, 01 lip 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
LIDKA napisał(a)
Idziesz do ogrodu Madziu. Cos tam kopiesz, coś podzielisz i coś przesadzisz. I te rabaty Ci takie świetnie skomponowane wychodzą.

Nie mam tego daru. Podziwiam u Ciebie. Power też.


Lidka Masz też ten dar poczekaj chwilkę -jak się dzieli roślinki na małe części ,to na efekt trzeba trochę poczekać -mój ogród ma już 7 lat -nową część zaczynałam też z 5 lat temu chyba -nawet już nie pamiętam ,bo co roku coś zmieniam ,coś nowego tworzę -wszystko po to ,żeby mieć jak najmniej koszenia
kiedyś koszenie zajmowało mi około 4-5 godzin ,a teraz 1 godzinkę

w tym sezonie rewolucje największe były w warzywniku ....teraz te poszerzanki rabat ,to już takie dopieszczanie

Miłego dnia
u mnie pada -z jednej strony super ...a z drugiej trochę szkoda ,bo zostało mi tylko poszerzyć rabatę naprzeciwko limonkowej ...
no nic ....to zrobię w szklarni porządek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:42, 01 lip 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Magara napisał(a)

Popieram, że super i też chcę pałera Twojego
Zupełnie nie rozumiem czemu niektórzy idąc w ogród podejmują konkretne działania a ja się głównie kręcę w kółko Niby mam plan, niby mam listę prac a i tak się kręcę do momentu kiedy się okazuje, że "czas minął"


Daga dzięki ja robię bez większego planu -po prostu ,jak już zaczynam ryć ,to te pomysły jakoś same wpadają

chociaż -na początku wiele wiele razy korzystałam z rad innych ,albo dzięki pomysłom innych mi wpadał jeszcze inny pomysł ( ale zagmatwałam haha )


Mój ogród wygląda tak jak teraz -dzięki temu Forum -tu czerpałam najwięcej inspiracji-tu otrzymałam pomoc i roślinek tak wiele ,że teraz chodząc na obchód -widzę ile mam roślin dostanych od dobrych duszek

rabaty tworzę -czasem drogą przekory -typu sesleria z fioletową szałwią ......a to ja zrobię z pomarańczowymi różami -czy z żółtym .... itp itd ....


Przyznaję ,że bez Was tu wszystkich ( nie będę wymieniać -bo bardzo dużo osób bym musiała wymienić ) mój ogród wyglądałby zupełnie inaczej

I jeszcze .....lubię tą słodką atmosferę tego forum -przychodzę tu odpocząć od własnych problemów .....dlatego nie odzywam się w tematach ,które budzą tak wiele emocji -staram się je omijać szerokim łukiem ....
Według mnie na tym Forum najważniejsze mają być ogrody

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:45, 01 lip 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Urszulla napisał(a)


Ok, wszystko wiem. Dziś tego bodziszka korzeniastego sadziłam pod brzozą przy wejściu i jeszcze jest go pod dostatkiem
Obejrzałam poszerzenia, są fajne. Natomiast etap sadzonek trzeba zawsze przeczekać, ja strasznie tego lubię u siebie


Ula dzięki

widziałam jak podziałałaś też fajnie i teraz jak pokazujesz te małe kawałki ,to w końcu wiem ,gdzie jestem


u mnie dziś leje -a jak u Ciebie ?
idę zaraz do szklarni zrobić porządek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 06:54, 01 lip 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Judith napisał(a)
Cześć Maglesko
Jaki Ty masz piękny ogród! Uporządkowanie i busz, spokój i szaleństwo i wszystko tak pięknie się przenika i współistnieje! To jest kierunek, w którym podążam, a Twój ogród stał sie właśnie dla mnie inspiracją . A dopiero obejrzałam wizytówkę! Co to będzie dalej?!

EDIT Psiuńco tez cudny . A, i mam takie same betonowe poidełka jak Ty . Rura kanalizacyjna była formą?


Judith dziękuję cieszę się ,że mnie odwiedziłaś

w wizytówce trochę nieaktualnie ,bo w tym sezonie cały warzywnik przeniosłam z dołu na górę obok domu '
ale ja tak dużo fotek wstawiam ,że nie ma co szukać daleko

te betonowe poidełka służą też jako świeczniki -kupiłam od naszej Polinki -kilka lat temu

Psica już ma 8 lat ,a czasem zachowuje się jak szczeniak

-czasem coś wykopie z rabaty-ostatnio znalazłam martwe 3 krety i jedną mysz

taki prawdziwy pies ogrodnika
-to owczarek niemiecki użytkowy -u mnie bezrobotny ( rodzeństwo w różnych służbach pracuje ) ,ale pilnuje domu i mnie........ i pomaga w ogrodzie -wykopuje korzenie ,łapie krety ,nornice ,jeże niestety też ....czasem rozkopie jakąś rabatę ,czasem zniszczy jakieś drzewo -ale i tak ją kofam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies