Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodomania Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodomania Oli

shrekol 12:40, 26 paź 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Olu ogród genialny................. ja mam pytanie odnośnie santoliny jak ona u Ciebie zimuje? bo ja miałem i wypadła
____________________
ola 12:46, 26 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
GabiK napisał(a)
Olu, ta mała rozpelnica z burzą białych kłosów, to jaka odmiana? Ona będzie taka nieduża?
Szukam do swojego ogródka jakiejś niedużej rozplenicy, ale nie takiej zupełnie mini.


Ta rozplenica to odmiana Hameln ma już 3 lata i co roku wyrasta większa, zakwita jako pierwsza z moich rozplenic, mam jeszcze inną, mniejszą -Compressę ale ma mniej okazałe kwiatostany.Na zdj. poniżej.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
justi 12:46, 26 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Rajuśku ile zdjęć nowych doszło. Ślicznie masz w ogrodzie. Bardzo dojrzły ogród, kępy roślin takie dorodne, dużo nawozisz? Trawy przepiękne, szczególnie miskant Cabaret (jakbyś kiedyś dzieliła to załapię się na małą odnóżkę?) Ach i jeszcze Zebrinus, możesz pokazać jeszcze jakieś zdjęcie jego na rabacie? Ja mam Zebrinuska i muszę gdzieś przesadzić, nie wiem do czego go "dopiąć", bo przy hortensjach nie pasuje.
Pozdrowionka
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
ola 12:54, 26 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Ja nie mam zebrinuska, pewnie mylisz go z moim Punktchenem (nie wiem czy poprawnie napisałam).Też muszą go przesadzić, bo oboje z Catalpą się nawzajem przepychają. Masz rację dużo nawożę moje pupile, wiosną osmocote, a latem dosypuję im jeszcze obornik kurzy granulowany.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
justi 12:55, 26 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Coś widziałam pasiastego, na jednym ze zdjęć....
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Pszczelarnia 12:57, 26 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ola napisał(a)



Ola, fajne zestawienie kolorystyczne - takie pudrowe - bardzo mi się podoba: rozplenica, berberys (co to za odmiana?), rozchodnik, wrzosy. Bukszpany są miłym kontrastem.

To jeszcze dopiszę, że różnorodność nawierzchni też imponująca w Twoim ogrodzie. Olu, pięknie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ola 12:58, 26 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
No i mam jeszcze miskanta strictusa ma pokrój wyprostowany a Punktchen zwisły no i szybciej zakwita, to może jego miałaś na myśli.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
ola 13:00, 26 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
justi napisał(a)
Coś widziałam pasiastego, na jednym ze zdjęć....


Czekaj Justi, skoczę pstryknąć jednemu i drugiemu fotki.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
justi 13:09, 26 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
http://www.dobrepole.pl/Miscanthus%20sinensis%20%22Zebrinus%20Strictus%22_-_miskant%20chi%C5%84ski_nlat_502.html
Zobacz czy tak się nazywa? Ja nie za bardzo się znam na nazwach traw, dla mnie jak w paski to "zebra"
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
ola 13:14, 26 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
justi napisał(a)
Coś widziałam pasiastego, na jednym ze zdjęć....

Jesli chodzi o ciekawe zestawienie tych traw z innymi roslinami,to u mnie chyba nie podpatrzysz, bo też nie bardzo jestem przekonana co do moich zestawień.
Oto Punktchen, którego muszę wysadzić.


Ato Strictus.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies