Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodomania Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodomania Oli

Niage 13:32, 22 paź 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Powiem tylko tyle - Olu, możesz być naprawdę dumna ze swojego ogrodu Bardzo, ale to baaaaardzo mi się też podoba
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
ola 16:02, 23 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Odwiedzając ostatnio centrum ogrodnicze nie mogłał się oprzeć urodzie tej roślinki, to oczywiście pernecja. Czy ktoś z Was ma ją może w swoim ogrodzie, nie bardzo wiem jak ją pielęgnować, wiem tylko, że jest kwaśnolubna, wymaga okrycia na zimę no i żeby tak zaowocować muszę dokupić jeszcze pernecję "faceta" do towarzystwa. Proszę o informacje. Pozdrawiam .
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
ola 16:04, 23 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Zapomniałam dodać zdjęcie.

____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Gardenarium 18:36, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam obecnie pernecję białą. Ładnie wygląda, ale nie mam przekonania do nowych roślin.

Swoją traktuję jako roślinę sezonową w doniczce.
W gruncie sadzimy je do kwaśnej gleby na wrzosowiskach. Pernecje lubią stanowiska słoneczne i półcieniste, lepiej owocują w miejscach słonecznych.

Sadzimy je w grupach, co sprzyja tworzeniu większej liczby owoców (lepsze zapylenie). Tniemy aby utzrymać zwarty pokrój.

Na zimę należy je dobrze okryć stroiszem, włókniną lub siatką cieniującą.

Zrobilam wątek o Pernettya we wrzosowatych, może jeszcze ktoś ma jakieś doświadczenia z tą rośliną.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ola 20:55, 23 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Dziękuję Ci Danusiu, jeśli uda mi się ją przezimować to podzielę się doświadczeniami, bo sadzę, że jej jesienny wygląd jest niesamowicie atrakcyjny.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
BEATA_S 22:16, 23 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Aj jajaj Pięknie u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Neska 22:28, 23 paź 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377

ola napisał(a)




Olu gratuluję pięknego ogrodu. Zaintrygowała mnie u Ciebie ta ścieżka. To są jakieś płyty?

____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
ola 08:21, 24 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Witam. Dzięki za miłe słowa, Ta ścieżka to betonowe płyty stylizowane na kamień naturalny firmy Bruk-Bet, można z nich tworzyć koła różnej srednicy, lub kręte ścieżki. Widziałam te płyty też w Leroy Merlin.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Basiaw 08:30, 24 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Piękne miejsce, szczere gratulacje!
Na urlop to chyba nigdzie nie wyjeżdżacie, bo i po co, takiego miejsca nie chce się opuszczać

Olu, pogubiłam się z tym cięciem klonów - czy formujesz tylko jesionolistny, czy palmowy też?
____________________
Nasz mały, zielony świat
ola 09:07, 24 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Jesionolistny tnę bezlitośnie, ale w granicach zdrowego rozsądku, natomiast palmowe ostrożnie tylko końce gałązek, robię to pod koniec lutego (tak też zalecał szkółkarz na etykiecie). Pozdrawiam .
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies