Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Joaska 08:45, 24 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
BEATA_S napisał(a)
Bardzo ładna okolica Witam się, bo jestem z tego samego regionu

Witam u mnie
No w działeczce jestem zakochana! Rejony tutaj są naprawdę piękne.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
bozena72 08:53, 24 paź 2011


Dołączył: 15 paź 2011
Posty: 170
Joasiu witam Cię serdecznie masz teren marzeń do zagospodarowania a ta rzeczka na własność bajecznie ) nie umiem siędoczekać kolejnych zdjęć jak to wszystko będzie się zmieniało )
napewno dasz sobie świtenie radę czytałam Twoje opowiadanie jednym tchem ) fajnie

Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Joaska 08:57, 24 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witam serdecznie:
Wiem że jeszcze nie ma co oglądać ale ...
W sumie te zdjęcia porobiłam ze względu własnie na możliwość porównywania w najbliższej przyszłości zmian jakie następują.

____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Pszczelarnia 13:29, 24 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I dobra ziemia została przywieziona do wyrównania, aż lśni!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joaska 13:36, 24 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Pszczelarnia napisał(a)
I dobra ziemia została przywieziona do wyrównania, aż lśni!

Oj udało nam się z ziemią!
Choć tak afntastyczna jak wygląda nie jest - jest sporo kamieni, ale na rabaty nasypie się urodzajnej ziemi i będzie git.
zresztą działka i tak rozkopana zostanie niemiłosiernie podczas budowy, bo kanalizacja na dole działki jest wiec kopania będzie sporo.
A tak oto będzie wyglądał nasz domek na planie działki :

a mniej wiecej tak od tyłu:

A oto naszykowany arkusz do planowania ogrodu!:

to tylko górna część
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 13:59, 24 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Z planów bodowlanów wynika wydaje mi się że najszybciej będę mogła przystępować do prac ogrodowych na froncie domu.
Wiem, ze nie można traktować części działki odrębie że należy zaplanowac całość i dopiero realizować i tak sie będę starała zrobić, tj najpier plan /projekt na całość a potem realizacja.
Jednakże obawiam się że pokusa będzia na tyle silna, że jak tylko zobaczę że kawałek jest już bezpieczny od robót budowlanych to nie wytrzymam i wpadnę tam z miomi pomysłami.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Pwl 18:21, 24 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
piękny domek! gratuluje i życzę sprawnej i szybkiej budowy a potem to już bajka.. czyli ogród hah
____________________
paweł
Kaisia 18:24, 24 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Piękny domek będzie, rozumiem twój zapał doskonale, ale wierz mi nie zawsze warto się spieszyć.

Chyba, że masz pewność do miejsca które nie będzie ruszane, posadź tam roślinki jak w przechowalni, niech już sobie rosną, np, bukszpany one większe strasznie drogie, a tak już coś wyhodujesz do ostatecznych nasadzeń i nie będzie jakoś tak przykro, że nic się nie dzieje.

A projekt, czy plan już masz ? Na tym etapie jak już jest wrysowany dom, można spokojnie nad nim pracować.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Joaska 19:58, 24 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Kaisia napisał(a)
Piękny domek będzie, rozumiem twój zapał doskonale, ale wierz mi nie zawsze warto się spieszyć.

Chyba, że masz pewność do miejsca które nie będzie ruszane, posadź tam roślinki jak w przechowalni, niech już sobie rosną, np, bukszpany one większe strasznie drogie, a tak już coś wyhodujesz do ostatecznych nasadzeń i nie będzie jakoś tak przykro, że nic się nie dzieje.

A projekt, czy plan już masz ? Na tym etapie jak już jest wrysowany dom, można spokojnie nad nim pracować.


Na przechowalnie na działce nie ma szans przynajmniej narazie, działka będzie całkowicie skopana i z przodu i z tyły. Dlatego zostaje mi mini ogródek u babci, ale to i tak dużo tam własnie planuje sobie pochować raslinki które napewno chce miec a fajnie by było mieć już je większe jak bede zakładać juz ogród. Bukszpany oczywiscie powtykane tez juz są (mam nadzieję ze rosna), berberysy też, jakieś tam tuje też, sporo trzmieliny, no i jakies tam trawy ozdobne, perę sadzone krzewów ozdobnych tez jest. Co jakiś czas sobie cos kupie i tam zasadze niech sobie rosnie, aż sie doczeka

Projekt, no własnie nadszedł czas zeby o tym pomyslce, jakis tam ogólny zarys mam, podoba mmi się styl w jakim Ty prowadzisz ogród, łagodne kształty, silne akcenty.
Nastawiam się raczej na iglaki, trawy, krzewy ozdobne, jakiś klonik.
Wielkie drzewa już sa może jakiś orzech, albo dobra jabłoń.
Nie nastawiam się natomiast na kwiaty i rośliny jednoroczne, nie mam na to czasu i jakoś tak nie przepadam za nimi.
Jak nabazgrolę jakiś mini projekt to go stawie do oceny.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 20:13, 24 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Radzę Ci wszystki mieć u Babci albo w donicach. Na etapie budowy nie warto sadzić, potem i tak trzeba przesadzać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies