Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Joaska 22:43, 22 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
A teraz uciekam późno już a mały lubi wcześnie wstawać i "bawić sie bawić do upadłego"
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 10:04, 23 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Na wątku u ewaglen "Mój ogród - co dalej?" znalazłam świetny pomysł na prowadzenie hortensji na pniu. u mojej babci jest sporo hortensji (niestety nazw nie znam bo są dość stare) ale mogłabym z 1 lub 2-ch zrobić formy pienne, tylko mam pytanie, bo one są już wielo wielo letnie i dość rozkrzewione, czy w tym roku rozsadzić na mniejsze sadzonki i pozaplatać w pień?? czy lepiej to zrobić po zimie??

Nie ukrywam, że nie podobały mi się hortensje u mojej babci, ale w tym roku patrzyłam na nie zupełnie inczej - myślę że to wpływ ogrodowiska. Poprostu mi się spodobały, nawet w domu i w pracy mam bukiety porobione z kwiatów hortensji.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 10:34, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj

No masz niezły orzeszek do zgryzienia, ale dasz radę


A co do hortensji - to będą raczej te ogrodowe - tych na pniu nie wyprowadzisz - nawet kwitnienie jest zawsze wielką zagadką
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joaska 14:00, 23 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Czyli o hortensji na pniu narazie mogę zapomnieć- szkoda bo już myślałam że sobie znowu poeksperymentuje.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 16:00, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jednakże


Możesz sama wyprowadzić, ale hortensje bukietowe - jak limelight czy silver dollar.

Oczywiście możesz też kupić pienne od razu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 19:34, 23 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
spróbować zawsze można, cześć Joasiu, przykop gałązki hortensji na ukorzenienie, a wiosną zobaczysz co z nimi zrobisz
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kaisia 20:39, 23 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Witaj Joasiu

Działeczka rewelacyjna z wielkimi możliwościami, rewelacja.
Strumyczek marzenie, rozumiem dlaczego nie możesz się doczekać, kiedy już zaczniesz działać.
Masz fajne inspiracje, uwielbiam ten styl.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
BEATA_S 23:13, 23 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Bardzo ładna okolica Witam się, bo jestem z tego samego regionu
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Joaska 08:31, 24 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Sebek napisał(a)
Jednakże


Możesz sama wyprowadzić, ale hortensje bukietowe - jak limelight czy silver dollar.

Oczywiście możesz też kupić pienne od razu

Ale taką bukietową to na zimę trzeba pewnie schować, a ja nie mam gdzie (blok 40m2) a babci nie mogę obciążać zeby pilnowała i podlewała , zostaje jakieś eksperymentowanie na tym co jest na działce
a co do żurawek to u teściowej znalazłąm takie:

Pewnie nie najnowsze gatunki jednakże "ukradłam" sobie kilka zaszczepek.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 08:41, 24 paź 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Kaisia napisał(a)
Witaj Joasiu

Działeczka rewelacyjna z wielkimi możliwościami, rewelacja.
Strumyczek marzenie, rozumiem dlaczego nie możesz się doczekać, kiedy już zaczniesz działać.
Masz fajne inspiracje, uwielbiam ten styl.

No bo jak się tu powstrzymać przed działaniem, skoro tam są takie widoki
Wczoraj ukradkiem zrobiłam kilka zdjęć

Rozbrajający dąb (jakiś kuzynek naszego dęba Bartka który się znajduje jakieś parę kilometrów od nas


Ten "maleńki" świerk ma z 2,5m! przesadzaliśmy go z mężem cały dzień, a tu takie maleństwo się wydaje
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies