Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Joaśki ogród z wyobraźni - początki

Sebek 21:43, 10 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Skoro to wejście to zamiast kuli z bukszpanu przy carexie daj ciurkadełko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joaska 09:35, 11 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ciurkadełko mam zamiar zaplnować koło tarasu, tam gdzie się nawięcej jest, a tu z przodu jest w sumie tylko wejscie do domu, raczej tutaj nie bedzie się spędzało zbyt wiele wolnego czasu,
ale może zamiast ciurkadełka jakaś biżuteria ogrodowa, jakieś kule....albo miejsce na donice z czymś na pniu ...?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Sebek 10:59, 11 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Donice na pewno przy drzwiach

Na froncie jak chcesz - ja mogę tylko doradzić

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 18:11, 11 gru 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joasiu ,wyczytałam ze masz zamiar dac siatkę to może żeby CI z tych łąk nic nie wchodziło to na dole daj płyty takie betonowe jak na płoty się kupuje. U mnie jest tak zrobione. Płyta do połowy wkopana w ziemię, drugie pół wystaje.Ja się bałam żeby mi zające nie podgryzały więc tak zrobiliśmy i jestem zadowolona. Druga sprawa odnośnie finansów na ogród. Kupuj rośliny niezbyt duże ,choc nie takie co tylko z ziemi wystają. Zanim duża roślina odchoruje przesadzanie to mniejsza już sie zaaklimatyzuje i rośnie a oszczędnosc finansowa jest. Pytałaś jeszcze o rododendrony. Myślę że u mnie czytałaś że najważniejsze jest to żeby wsadzic w dobrze przygotowane podłoże bo jak tego nie zrobisz to szkoda wydawac pieniądze na rośliny. Bez dobrze przygotowanego podłoża na pewno się nie udadzą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joaska 18:37, 11 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Czytałam czytałam Twój wątek w sumie to ostatnio go wałkuję non stop
Jak jestem u Ciebie to bym wszędzie u siebie chciała rododendrony idę do Danusi i tam juz te rododendrony widze z kulkami i stożkami bukszpanowymi
I chyba taki misz masz będzie u mnie.
Czytałam o podłożu i widzę że w nim siła Rh.
Znalazłam taką stronę wysyłkowej sprzedaży Rh chyba własnie od p. Jana Ciepłuchy więc raczej nie ma się czego bać i można tam coś kupić??
http://www.pracowniaogrodnicza.pl/rozaneczniki-wielkokwiatowe-(76),49.html

Chociaż do wiosny poczekam i zerknę w moich szkółkach w okolicy czy jakieś ciekawe propozycje Rh mają.
A jak z przesadzaniem Rh dają sobie radę czy bardzo to odchorowują???
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Bogdzia 19:09, 11 gru 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo łatwo się je przesadza ale najlepiej bardzo wczesną wiosną albo niezbyt późną jesienią. One rosną w tym przygotowanym podłożu jak w doniczce, nie wychodzą poza tą ziemię. Dobrze jest do nowego dołka nalac wody przed wsadzeniem i potem też podlac. To zresztą dotyczy wszystkich roślin.Tylko uwaga nie sadź niżej niż rosły tzn dużo niżej ,nie lubią tego bo te wierzchnie korzonki pobierają najwięcej wody dla rośliny, wogóle nie lubią żeby im wierzchnie korzonki zasypywac. (jeśli tylko trochę , cieniutko to moze byc)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joaska 08:08, 12 gru 2011


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Czyli jak je na początku wsadze do doniczek takich większych to im się nic szczególnego nie stanie??

No to w takim razie zaczynam odkładać kasę specjalnie na Rh
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Bogdzia 11:00, 12 gru 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Lepiej by było gdybyś je wsadziła do ziemi a nie do doniczek bo rh lubią wilgoc a doniczki szybko wysychają no i w ziemi bardziej by urosły, a z przesadzeniem jak pisałam nie ma problemu. Pomyśl może znajdziesz miejsce żeby je posadzic do ziemi.Najlepiej by też było żeby w tej ziemi mogły porosnąc choc ze dwa lata zanim je przesadzisz, bo wiadomo roślina trochę czasu potrzebuje żeby się przyzwyczaic do nowych warunków.Bardziej by Ci urosły i miałabyś większe. Jeszcze jedno poszukaj miejsca niebyt słonecznego ale też nie bardzo cienistego.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Juzia 11:23, 12 gru 2011


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38455
Bogdzia napisał(a)
Lepiej by było gdybyś je wsadziła do ziemi a nie do doniczek bo rh lubią wilgoc a doniczki szybko wysychają no i w ziemi bardziej by urosły, a z przesadzeniem jak pisałam nie ma problemu. Pomyśl może znajdziesz miejsce żeby je posadzic do ziemi.Najlepiej by też było żeby w tej ziemi mogły porosnąc choc ze dwa lata zanim je przesadzisz, bo wiadomo roślina trochę czasu potrzebuje żeby się przyzwyczaic do nowych warunków.Bardziej by Ci urosły i miałabyś większe. Jeszcze jedno poszukaj miejsca niebyt słonecznego ale też nie bardzo cienistego.


A od zachodniej strony ? Nie będą kwitły? Nie będą rosły ? Wsadziłam je wiosną? Czekać czy przesadzać? .... tylko gdzie......
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Bogdzia 14:03, 12 gru 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Moga rosnąc z każdej strony ale dokąd sa małe i same nie ocieniają korzeni swoim cieniem to powinny rosnąc w takim miejscu żeby słońce za bardzo nie wysuszało podłoża, czyli najlepiej jest jeśli częśc dnia są oświetlone słońcem, a częśc są w cieniu. Jak będą większe to niektóre gatunki można posadzic nawet w słońcu, ale dopiero wtedy gdy krzak sam ocienia swoje korzenie. Generalnie najlepiej jest jeśli korzenie mają cień a góra krzaka jest oświetlona (takie warunki lubi wiele roślin nie tylko Rh). Justynko ,myślę że Twoje nie są posadzone w bardzo ostrym słońcu, jeśli tak to ich nie przesadzaj, niech sobie rosną. Jeśli będą miec wilgoc to powinno wszystko byc dobrze ( a wsadziłaś je do dobrej ziemi? tzn z kwasnym torfem?) .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies