Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :)

Agatorek 21:19, 23 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
daredevil napisał(a)
Czekam na to



I na rynek z tym towarem .

Piękne okazy ❤️


Pierwiosnki śliczne .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
daredevil 21:57, 23 mar 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Z cenami warzyw teraz, kto wie?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
edi75 08:02, 24 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061



Bardzo miły obrazek dla oczu...
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
daredevil 08:05, 24 mar 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Nie moge się doczekać jak wszystko znowu będzie rosnąć a ja się będę zastanawiać co kiedy zbierać póki co piątek! Jupi! Przetrwaliśmy kolejny tydzień, już prawie

miłego dnia!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
edi75 08:34, 24 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Mam to samo Karola ..już nie mogę się doczekać kolorów w ogrodzie no i zbiorów. Wczoraj trochę porządków zrobiłam..
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
daredevil 09:46, 24 mar 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Super! Ja może dziś po południu, no i w weekend. Ma być 13-14 stopni, jak będzie słońce będzie całkiem przyjemnie
W tygodniu nic nie robię bo praca i jeżdżenie z młodą do i ze szkoły, jakaś paczka w paczkomacie, konie, zakupy i jak wracam nie mam ani ochoty ani serca o i zwykle jest już ciemno Gdyby nie weekendy nic bym nie podgoniła

Ale już niedługo, już za momencik Teraz czas przestawią, będzie godzina więcej jasności po południu Na śniadanie dziś były jajka od naszych kurek ze szczypiorkiem z ogródka

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
edi75 10:24, 24 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
daredevil napisał(a)
Super! Ja może dziś po południu, no i w weekend. Ma być 13-14 stopni, jak będzie słońce będzie całkiem przyjemnie
W tygodniu nic nie robię bo praca i jeżdżenie z młodą do i ze szkoły, jakaś paczka w paczkomacie, konie, zakupy i jak wracam nie mam ani ochoty ani serca o i zwykle jest już ciemno Gdyby nie weekendy nic bym nie podgoniła

Ale już niedługo, już za momencik Teraz czas przestawią, będzie godzina więcej jasności po południu Na śniadanie dziś były jajka od naszych kurek ze szczypiorkiem z ogródka

pozdrawiam!



Łał tych jajeczek to Ci zazdroszczę/Ja od brata dostaję..ma kurki/
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
daredevil 10:43, 24 mar 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
To obowiązek jest ale z automatycznie otwieranymi drzwiczkami do kurnika jedyne co robimy to spacerujemy zobaczyć czy mają jedzenie i wodę i czy żaden z ptaków drapieżnych nie postanowił zaatakowac (znowu!). I zabieramy jajka. Fajnie jak tylko nikt ich nie chce zjeść (lisy też krążą prawie co noc) i nie padają na jakieś infekcje (kilka razy się zdażyło).

Niemniej nie jest to opłacalny biznes, może gdybym miała pole z własnym zbożem... a jak wszystko trzeba kupić to łatwiej byoby kupić jajka od sąsiadki no ale teraz już mamy dla nich wszystko i kurnik i wygrodzony wybieg i siatkę nad nim, więc po świętach się przejedziemy po 4 młode nowe kurki

pozdrawiam!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Magda70 10:53, 24 mar 2023


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Karola, ty jesteś pędziwiatr
Ale jestem u Ciebie na bieżąco chociaż prawie w ogóle się nie odzywam
Motywujesz mnie!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
daredevil 11:28, 24 mar 2023

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Cieszę się

nie wiem czy pędziwiatr, cały tydzień tylko mnie paluchy świerzbią bo nadal nie wygrabione i nie przycięte ale weekend zaraz jupi więc może coś porobię zamiast tylko o tym gadać

Chcę posiać pomidory te z przeznaczeniem do gruntu. To w domu. Reszta w tunelu: Ogórki może też, parę doniczek, cukinie? Zrobić rozsadę pnącej fasolki bo wtedy w gruncie szybko bujnie, a ta siana do gruntu mnie nie lubi (a raczej zimnej gliny jaką tu mamy).
Chcę posprzatać w tunelu, wyczyścić skrzynie i nasypać na wierzch świeżej ziemi. 3 tygodnie i pomidory będą tam rosły Papryki już mam spore, miesiąc i będą rosły w igloo Pomidory słabo rosną, ale podlałam je dziś biohumusem. Może pomoże

No i grabienie, odchwaszczanie, cięcie suchych bylin. I do sklepu dla pszczół pojedziemy jutro, przed zebraniem w szkole Młodej a po drodze jest fajne gospodarstwo ogrodnicze Gajos - po drodze na Wadowice - polecam. Mają wypasione rośliny domowe i w takiej ilości że mam ślinotok. I może jakieś ciemierniki mają? Lepiej żeby nie mieli bo znowu coś kupię
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies