Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Widzialny ogród Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Widzialny ogród Ewy

koculka 09:35, 20 cze 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Dzień dobry, od kilku lat wpadam tutaj i uczę się jak wyczarowac swój wymarzony ogród. Inspirowana ogrodowiskowymi projektami stworzyłam nasz mały raj. Po 5 latach, w końcu nasz ogród stał się widzialny nie tylko dla mnie. Rośliny się rozrosły i w końcu coś widać. Teraz możemy się cieszyć pięknym otoczeniem.











koculka 08:51, 25 cze 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Róże Graham Thomas i Eden Rose. Na końcu żółty milin i różne powojniki


Z przodu róża NN, z tyłu Bonica.


Rabatka na piasku-wrzosce, goździki, miskant Afrika i rozchodnik Matrona na tle Grujecznika.


Zacieniowana część ogrodka, żeby było łatwiej rozanecznikom, bo tuje jeszcze są za niskie.

Ponownie róże. Róża The fairy i Leonardo da Vinci (w tym roku przesadzone, więc kwiatków mało)

koculka 08:56, 25 cze 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Dziś rano było mgliscie.




mirkaka 19:23, 25 cze 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Witaj, róże na ceglanej ścianie pięknie się prezentują
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agatorek 23:06, 25 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
koculka napisał(a)
Róże Graham Thomas i Eden Rose. Na końcu żółty milin i różne powojniki




O kurczę, jak tu cudnie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Jagodaa 23:20, 25 cze 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj Ewo, gratuluję, piękne miejsce stworzyłaś .

A z brzozami spadłaś mi z nieba. Czy to brzozy Doorenbos? czy sadzone w jednym dołku kilka, czy wielopienne? w jakich są odległościach od siebie? Przepraszam, że tak od razu zasypuję pytaniami, ale planuję rabatę z brzozą/brzozami i miałam w tych kwestiach dylematy. Ostatecznie myślę o wielopiennej, ale jeszcze jej nie znalazłam, z pojedynczymi łatwiej.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
anabuko1 14:35, 28 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
koculka napisał(a)
Róże Graham Thomas i Eden Rose. Na końcu żółty milin i różne powojniki


Z przodu róża NN, z tyłu Bonica.


Rabatka na piasku-wrzosce, goździki, miskant Afrika i rozchodnik Matrona na tle Grujecznika.


Zacieniowana część ogrodka, żeby było łatwiej rozanecznikom, bo tuje jeszcze są za niskie.

Ponownie róże. Róża The fairy i Leonardo da Vinci (w tym roku przesadzone, więc kwiatków mało)


Ładnie masz w całym ogrodzie.
ale róże imponujące,
Ile lat czekałaś na taki efekt ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
koculka 19:05, 28 cze 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Jagodaa napisał(a)
Witaj Ewo, gratuluję, piękne miejsce stworzyłaś .

A z brzozami spadłaś mi z nieba. Czy to brzozy Doorenbos? czy sadzone w jednym dołku kilka, czy wielopienne? w jakich są odległościach od siebie? Przepraszam, że tak od razu zasypuję pytaniami, ale planuję rabatę z brzozą/brzozami i miałam w tych kwestiach dylematy. Ostatecznie myślę o wielopiennej, ale jeszcze jej nie znalazłam, z pojedynczymi łatwiej.


Witam, gdy kupowałam brzozy były jednopienne, ale chyba mają tendencje do wielu pni ponieważ ciągle z boku odrastają. W tym roku je pod goliłam od dołu bo były zbyt krzaczaste a zależało mi na koronie powyżej płotu. Sadzone są mniej więc co 120-150 cm. Są różnej wielkości ponieważ na początku nie mogłam dostać w pobliżu tych brzóz. I w sumie jest 9 sztuk posadzone w różnym czasie.

Zeszłoroczne.

koculka 19:13, 28 cze 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Dziękuję. Denerwowała mnie wielka ceglana stodola, a róże kupiłam bez przemyślenia co z nim zrobię. To było jedyne miejsce, gdzie mogłyby się piac. Jako ciekawostkę podam że na ścianie zawiesiliśmy zwykle panele plotowe i na tym pnie się bluszcz i przypinam róże drutem. Sąsiad patrzył na nas jak wariatów, bo kto normalny wiesza płot na ścianie.


mirkaka napisał(a)
Witaj, róże na ceglanej ścianie pięknie się prezentują
koculka 19:24, 28 cze 2021


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125




mirkaka napisał(a)
Witaj, róże na ceglanej ścianie pięknie się prezentują


Zeszłoroczny Graham Thomas, widać panel z siatki. W tym roku wystrzelił.

.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies