Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Angelika95 11:56, 15 kwi 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1021
Dobrze,że wróciłaś, bo widziałaś jakie poruszenie wywołałaś tulipanowy szał, nie widać działania nornic.

Justyno, jeśli masz milion siewek werbeny i jeśli nie są Ci potrzebne to ja bym je bardzo chciała. Oddam Ci za przesyłkę i chętnie coś kupię Tobie do ogrodu, co sobie zażyczysz, bo dać Ci na wymianę nie bardzo mam co

Przemyśl, chyba że Ci potrzebne albo masz już komu je dać
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
edi75 14:23, 15 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2157
Justynka .. ta płyta na tarasie to jaka?
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
DariaB 14:37, 15 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Justyna mimo, że nornica Ci zeżarła tulipany to i tak masz ich sporo i są piękne. Ciekawe sadzonki naparstnic, też takich nie widziałam. Ja sobie wysiałam ale póki co z marnym skutkiem.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 15:50, 15 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
edi75 napisał(a)
Justynka .. ta płyta na tarasie to jaka?


Płyty to Libet Maxima 80x80 kolor antracyt . Piękne są. Polecam.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:52, 15 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
DariaB napisał(a)
Justyna mimo, że nornica Ci zeżarła tulipany to i tak masz ich sporo i są piękne. Ciekawe sadzonki naparstnic, też takich nie widziałam. Ja sobie wysiałam ale póki co z marnym skutkiem.


To takie kawałeczki z korzeniami w tych woreczkach O ile białe jeszcze w miarę to różowa sadzonka jest malutka- aż trudno uwierzyć że będzie z niej 1,5 m piękność
Tulipany się kłaniają ❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 21:19, 15 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
olciamanolcia napisał(a)


Wyobraź sobie ,że w takiej formie były także piwonie i sie zastanawiam na białymi takimi z ogromnym kwiatem. oczywiscie ze w tym roku dostana tylko liście ale za rok moga być cudowne. i tylko 15 zeta



Justyna naparstnica jest rośliną 2 letnia. Mogą się nie pokazać w przyszłym roku. Więc się nie ciesz.
Kiedyś kupiłam piękna naparstnice w następnym roku z ziemi nie wyszła.
Oczywiście wysiewa się sama i będziesz ją miała wszędzie, ale nie problem z usunięciem.
Radze kupic sobie nasiona naparstnicy i wysięj wzejdą bez problemu w sierpniu lub wszesniu posadz gdzie chcesz je mieć.
Jak kupiłaś te torebki nie masz gwarancji ile mają lat.

Naparstnica to roślina słońca najwyżej półcień. Z braku słońca ma rachityczne kwiatostany.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:38, 15 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936





Justyna od groma masz tych tulipanów piękne odmiany i kolory. Czy ty je wyciągasz z ziemi czy zostawiasz.
Te które widziałaś u mnie pudrowany róż już rosną 3 rok w tym samym miejscu cebulek kwitnących przybywa. Nie są wyciągane z ziemi.

Powiedz mi kiedyś też miałam taką trawę brązowa nadgorliwa byłam i ja przycielam przed zimą. Czy ty ja odkrywasz na zime.
To turzyca?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 08:21, 16 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149

ElzbietaFranka napisał(a)



Justyna naparstnica jest rośliną 2 letnia. Mogą się nie pokazać w przyszłym roku. Więc się nie ciesz.
Kiedyś kupiłam piękna naparstnice w następnym roku z ziemi nie wyszła.
Oczywiście wysiewa się sama i będziesz ją miała wszędzie, ale nie problem z usunięciem.
Radze kupic sobie nasiona naparstnicy i wysięj wzejdą bez problemu w sierpniu lub wszesniu posadz gdzie chcesz je mieć.
Jak kupiłaś te torebki nie masz gwarancji ile mają lat.

Naparstnica to roślina słońca najwyżej półcień. Z braku słońca ma rachityczne kwiatostany.


Hahaha Ty to Elu potrafisz podtrzymać człowieka na duchu Ja tu szczęśliwa , ze mam naparstnicę a Ty mi takie njusy piszesz
Doczytałam , ze jest dwuletnia ale sie rozsiewa-nawet wczoraj ogladałam GW i na tapecie były własnie naparstnice, co do wymagań-czytałam ,że nie lubi mocnego nasłonecznienia stad decyzja posadzenia jej w brzozowej Domyslam się ,ze w tym roku zapewne same liściory będą ale może doczekam się kwiatów

ElzbietaFranka napisał(a)





Justyna od groma masz tych tulipanów piękne odmiany i kolory. Czy ty je wyciągasz z ziemi czy zostawiasz.
Te które widziałaś u mnie pudrowany róż już rosną 3 rok w tym samym miejscu cebulek kwitnących przybywa. Nie są wyciągane z ziemi.

Powiedz mi kiedyś też miałam taką trawę brązowa nadgorliwa byłam i ja przycięłam przed zimą. Czy ty ja odkrywasz na zime.
To turzyca?

Tulipanów nie ruszam- kurde jakbym miała wykopywać te setki cebul to chyba bym tyle nie sadziła.
Turzyc nie okrywam. Scinam mniej wiecej połowę ( skręcam ją i tnę-wtedy ma fajny kształt )
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
edi75 08:24, 16 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2157
Justynka to jest turzyca chocolate?
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
olciamanolcia 08:29, 16 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
edi75 napisał(a)
Justynka to jest turzyca chocolate?


te to sa Bronze form- tak było przynajmniej napisane-ale chocolate też mam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies