Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

olciamanolcia 21:24, 17 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Wsadziłam jesienią 2 sztuki kaliny koralowej Roseum. Takie mikrusy były, ale podrosły i nawet mają swoje pierwsze pączki. Zauważyłam natomiast, że kilka liści się zwinęło i chodzą tam mrówki. Pewnie szykują dla swoich koleżków mszyc kryjówki. u Ciebie też tak jest? Zostawiasz to na żywioł? Pryskasz? Polewasz wodą?


Patrycje ja nic nie sypię na mrówki przy drzewkach-one mszyce zjadają więc sa pożyteczne jedynie sypię jak mi robia kopce przy lawendach a i wczoraj zauważyłam ,że jest zadomowiły się w przy jednej stipie w rabacie grabowej

odnośnie Lady U-chyba nie mam foty ale jak znajdę to wstawię
Lejdi ma sztywne żdźbła i rośnie strzeliście - nie pokłada się
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:26, 17 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Kasya napisał(a)
Pomarańcz z czerwienią super
Sama energia


Juzia napisał(a)


To samo miałam pisać!

Ale biały kwiatek w łatki najsłodszy



Dziewczyny to pomarańcz i jebi tny róż One nie są czerwone -to tulipan Lady van Eijk

jest piekna
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:29, 17 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
DariaB napisał(a)
Piękna mordka tulipany też ujdą


Mordka mordka - niegrzeczny był przez chwilkę- Kaline moja podgryzał, juz miałam chwilę zwatpienia czy nie przeprowadzić Kaliny do mojej Mamy


oczywiscie żart-był u behawiorysty i jest poprawa
ale cięzko było nam przez chwilę...
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:31, 17 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
DariaB napisał(a)
Justyna mimo, że nornica Ci zeżarła tulipany to i tak masz ich sporo i są piękne. Ciekawe sadzonki naparstnic, też takich nie widziałam. Ja sobie wysiałam ale póki co z marnym skutkiem.


A ja kupiłam gotowce-obym się nacieszyła pięknymi kwiatami
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:36, 17 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jakbyś nie napisała o nornicy to nikt by nawet nie powiedział, że masz mniej tulipanów. Na ostatnim zdjęciu ten tulipan ciemny po prawej to Paul Scherer, o którym kiedyś pisałaś tylko jakoś słońcem rozświetlony czy jakaś totalnie inna odmiana?
P.S. Mogłabyś pokazać foty rozplenicy Lady U przed i w trakcie kwitnienia?


Patrycja ten ciemny tulipan to Queen of Night- ma mniejszy i nieco jasniejszy kwiat niż Paul
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:36, 17 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Alija napisał(a)


Przepiękne tulipany, cudne zestawy. Zastanawiam się dlaczego u mnie zawsze taki misz-masz.


misz -masze tez cudowne
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 21:40, 17 kwi 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
A dziś przyszły szałwie Caradonny-sadzonki przepiękne -Asia od gliny dzieki za polecajkę

Posadzę w rabacie z werbeną
Będą miały towarzystwo traw , hortek, róz Wedding Piano no i rozchodników no i dalii i werbeny




____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 21:41, 17 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Justyna tulipany masz śliczne
U mnie czarnuchy w niektórych miejscach mają trzeci rok i są malutkie kwiaty, czy one tak już będą powoli zanikać czy jak? Razem z nimi rosną inne i są wielkie kwiaty, też 3 rok.

Nie myślałaś aby policzyć ile ich masz?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Marcin89 22:21, 17 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2391
olciamanolcia napisał(a)


A ja ich nie znoszę. Przez nie horty mi tam nie rosły i cały ten pas gdzie posadzone sa śliwy jest w pajęczynie świerkowych korzeni Klony palmowe tez nie dawały rady...
Tulipany sie kłaniają
Czyli jak zwykle jest druga strona medalu
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 22:57, 17 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
olciamanolcia napisał(a)


Patrycje ja nic nie sypię na mrówki przy drzewkach-one mszyce zjadają więc sa pożyteczne jedynie sypię jak mi robia kopce przy lawendach a i wczoraj zauważyłam ,że jest zadomowiły się w przy jednej stipie w rabacie grabowej

odnośnie Lady U-chyba nie mam foty ale jak znajdę to wstawię
Lejdi ma sztywne żdźbła i rośnie strzeliście - nie pokłada się


Z tego co ja kojarzę to jest wręcz odwrotnie. Dlatego widząc skręcone liście i mrówki zaczęłam się martwić.


Mszyce wydzielają spadź, którą żywią się mrówki, dlatego chronią je przed naturalnymi wrogami, a w przypadku nadmiernej ilości mszyc na jednej roślinie, przenoszą je na inne. Dlatego też mrówki przyczyniają się do rozprzestrzeniania się mszyc w ogrodzie.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies